headerr012345
Frame16
מורים, מורות, עובדים, עובדות, תלמידים, תלמידות והורים יקרים,

החשש מפני פגיעה בעקרונות הדמוקרטיים של המדינה, הקיטוב ההולך ומעמיק בין קבוצות שונות בחברה הישראלית וההקצנה בשיח הפוליטי מעסיקים אותנו מאוד כאנשי חינוך.
הערכים ההומניסטיים והפלורליסטיים הם חלק מתפיסת העולם של בית הספר, הבאה לידי ביטוי הן בעשייה החינוכית לאורך השנה והן בהתייחסות לאירועים שונים המתרחשים במדינה.

>> המשך קריאה

Frame17
Frame6

לוח וגיר // אהד גרוסמן

לפני שבועיים ישבתי בהפסקת אחר הצהריים בחצר בית הספר, מול שיחי הבמבוק הענקיים עליהם מקננים עשרות זוגות אורגים, ושוחחתי עם טיוסנגה אמה, אחד התלמידים המצטיינים מכיתה י"ב מגמת מדעי החברה (ג"ג-כלכלה). "מה המקצוע המועדף עליך?" שאלתי
mishlachot4444
לאחר הפסקה ארוכה של כשנתיים (קורונה...) אנו שמחים לחזור לשגרה,
ולהוציא משלחות לחו"ל מטעם בית הספר
robotika555
לאחר הפוגה של שנתיים, נפתחו בבית הספר מחדש קבוצות הרובוטיקה FRC  ו FLL.

ההרכב הייצוגי של ליד"ה  // דניאל טלמור

Frame13
השנה הוקם בליד"ה הרכב מוזיקלי ייצוגי המורכב מנגנים, נגניות וזמרות מכיתות י', י"א ו-י"ב, אשר מתעתד להופיע בביה"ס במסגרת אירועים שונים ובהפסקות פעילות.

הפקות תיאטרון //
תמר שגיא

theater
הפקות התיאטרון של מגמת תיאטרון י"ב מגיעות לשיא בחודשי החורף, אז מעלים התלמידים את ההצגות מול קהל המשפחות, החברים והמורים.
Frame14
בתחילת שנות התשעים הוקם בבית הספר מרכז למידה. בתחילת הדרך שימש המרכז רק את תלמידי ליד"ה, אולם אחר כך הפך למרכז למידה עבור תלמידים מרחבי העיר שקיבלו בו עזרה במתמטיקה ובאנגלית. בהמשך, כאשר נפתחו מרכזי למידה בבתי ספר נוספים, חזר המרכז לשמש רק את תלמידי בית הספר. במהלך השנים הורחבה התמיכה עבור התלמידים, ובשנים האחרונות אנחנו מציעות במרכז הוראה מתקנת בעברית, באנגלית ובמתמטיקה. כל המורות שלנו התמחו או מתמחות בהוראה מסוג זה. בנוסף, תלמידים יכולים לקבל אצלנו קבוצת ביטוי בדרמה ומפגשי 'אימון' (קואוצ'ינג) עם מומחית בתחום. לכל התמיכות הללו זכאים תלמידים בחטיבת הביניים שעברו אבחון ונמצאו מתאימים. לאורך השנה לומדים במרכז כ - 30 תלמידים ותלמידות.

מאז הקמתו של מרכז הלמידה שימש החדר עצמו גם כמחסן לחומרי הוראה באנגלית. היו בו רהיטים מיושנים וציוד רב שלא נמצא לו מקום אחר. בקיץ האחרון, בזכות תרומה נדיבה שתרמו זוג הורים מקהילת הורי בית הספר, ובזכות תוספת משמעותית מתקציב בית הספר, עבר מרכז הלמידה שיפוץ מקיף. כדי ליצור מקום המשרת את צורכי התלמידים, ערכנו חשיבה משותפת של צוות מורות המרכז ומיפינו צרכים. לאחר מכן, נפגשתי עם מעצבת הפנים שליוותה אותנו בתהליך. האתגר הגדול היה צורתו המלבנית של החדר והרצון ליצור בו פינות עבודה. התוצאה מרשימה מאוד: צבעים רגועים ומרחב נעים שיוצרים מקום רגוע ושקט המאפשר למידה טובה.

בשם צוות המורות במרכז, אני רוצה להודות מקרב לב להורים התורמים ולהנהלת בית הספר, שבחרה לשפץ את מרכז הלמידה מתוך הבנה שמרחב הלמידה הפיזי משפיע על הלומדים בו. תודה גם לצוות המרכז הנהדר – ריקה ויטנברג, שיר שרוני, אלישבע ורנר רייז, נעמי נחמיאס, אסתר ווהל, הדס הר לבן, טלי רפלד ליפשיץ ואיימי בנוף.
Lemida2
lemida
0011
ההכנות לקראת כנס העשורים לבוגרי שנות ה-3 החלו!
נשמח לעזרתכם באיתור בוגרים
מהשנים: 1953-1963-1973-1983-1993-2003-2013.
kenes
0006
בית הספר התיכון ליד האוניברסיטה
רח' מנשה הראל ת"ד 39058, ירושלים 9139001, טל. 02-5631262 פקס. 02-5611048
אתר הבית שלנו: www.leyada.net, דוא"ל: highschool@leyada.net

Powered by Publicators