APRIL2024
5-05
bring34
בוגרים ובוגרות יקרים,
לאורך החודשים האחרונים השתדלנו לקיים שגרת לימודים ופעילויות.
למרות הקושי, החששות, והפער התודעתי שבין מציאות המלחמה, הפגיעה והאובדן של חלק מבחרי קהילת בית הספר ואי חזרתם של החטופים והחטופות מעזה ובין השמחה והנורמליות שמתקיימת בבית הספר ובפעילויות השונות, הוצאנו שלוש שכבות לטיולים שנתיים; קיימנו הפקות תיאטרון; הקמנו תערוכת אמנות; יצאנו לסיורים; השתתפנו בתחרויות, העברנו סמינרים ועוד.
5-06
יום שבת, שבעה באוקטובר, היה היום האחרון של חופשת סוכות. במקום להתכונן לחזרה ללימודים ביום ראשון, עקבנו באותה שבת כמו כולם אחר החדשות הקשות על הטבח, ההרוגים, החטופים ותחילתה של המלחמה. לאחר שבועיים, חזרנו בהדרגה לבית הספר. לסוג של שגרה מוזרה וקשה של למידה והוראה בזמן המלחמה. כבר בימים הראשונים חשבנו, כיצד לצד הרצון להחזיר את התלמידים והתלמידות לבית הספר, מתוך מחשבה שהשגרה חשובה לחוסן של כולנו, נוכל גם לקחת חלק במאמץ האזרחי של המלחמה. 

>> המשך קריאה

7-02-02
הפקות תיאטרון שכבה ו׳, מחזור פ"ו

בפברואר החלה עונת ההפקות של תלמידי ותלמידות מגמת תיאטרון בשכבה ו׳. השנה עלו ארבע הפקות:

"ילדים מקולקלים״ (עיבוד למחזה DNA מאת דניס קליי), "יאקיש ופופצ'ה" - מחזה קומי מאת חנוך לוין, "המתאבד" - קומדיה מאת  ניקולאי ארדמן, ו"כולם רוצים לחיות" מאת חנוך לוין.

תודה גדולה לנעה פלג ולתמר שגיא שליוו והנחו את ההפקות השנה. ותודה גדולה לקהל שבא בהמוניו לצפות: תלמידות ותלמידים, מורים, משפחות ובוגרים. 
07-03
סמינר ״החיים עצמם״

בחודש שעבר התקיים סמינר "החיים עצמם" בשכבה ה׳, במסגרתו התלמידות והתלמידים עברו סדנאות בנושא חינוך פיננסי. הם פגשו הורים ובוגרים שסיפרו על מקומות העבודה שלהם, שמעו את שאול אמסטרדמסקי – ראש הדסק הכלכלי של ״כאן״, ואת שאול מרידור – לשעבר ראש אגף התקציבים במשרד האוצר, שניהם גם אבות לתלמידים בביה״ס, וביום השלישי לסמינר יצאו התלמידים והתלמידות בקבוצות קטנות להתנסות בעשרות מקומות עבודה שונים ומגוונים.

תודה להורים שהגיעו להרצות בפני התלמידים, ולמקומות העבודה שאירחו את התלמידים והתלמידות, ותודה לאנשי הצוות בבית הספר על הוצאת הסמינר לפועל.
444-04
השאלה אם לקיים את חגיגות פורים השנה לוותה בהתלבטויות רבות מצד הנהלת בית הספר, אשר החליטה לקיים דיון במליאת מורים שתעסוק בנושא. בסופו של הדיון, הוחלט להמשיך בהכנות לציון החג בבית הספר עם מספר התאמות: לא תשמע מוזיקה רועשת במרחבים הציבוריים, וייעשו פעולות לטובת משפחות החטופים, ומשפחות של פצועים.

בבוקר יום חמישי, התלמידות והתלמידים התחפשו, שמחו, והשתתפו בפעילויות. בנוסף, הקימו דוכני מכירות ובית קפה שבהם מכרו לאורך כל היום מאפים והאווירה הכללית הייתה מותאמת למצב.

אירוע  ערב פורים המסורתי של השמיניסטים התקיים בכיתות, התלמידות והתלמידים העמידו מיצבים ומיצגים מרשימים מאוד, אליהם הגיע מספר עצום של משפחות, חברים ואורחים. 

תלמידי כיתות שכבת ה׳ מכרו באירוע עוגיות ועוגות שהכינו על פי מתכונים אהובים על חטופים ועל נופלים, ההכנסות כולן (כ 7000 ₪) לטובת מטה החטופים ומשפחות המפונים.

התלמידים והתלמידות חילקו משלוחי מנות למאהל של משפחות החטופים, וביקרו בבית הלוחם בירושלים שם חילקו משלוחי מנות לנכי צה"ל.
77-07
8-1-09-09
חדר המוזיקה אשר נבנה עם הקמת בית הספר ב 1966, לא שופץ מאז, והיה זקוק לשיפוץ, עדכון ושדרוג כדי לתת מענה לצרכים של לימודי מוסיקה בשכבות ז'-ח', ולפעילות המקהלה והתזמורת של בית הספר, שגדלה עם השנים.
 
השיפוץ הפך את החלל למודרני ומקצועי, אשר יספק סביבה מיטבית לפיתוח הכישרונות הצעירים של בית הספר. שיפור האקוסטיקה, שיפור מערכת הסאונד והתאורה, והתאמת האווירה לצרכי המשתמשים בחלל.
 
על עבודת התכנון והשיפוץ הייתה אחראית המעצבת נקטר ממשרד Experience Design.DANIEKKANMAN
023
מלגת לימודים ע"ש הדסה ריבון

תודה גדולה למשפחת ריבון על תרומתם הנדיבה של שתי מלגות לימודים על שם יקירתם, הדסה ריבון ז"ל. הדסה ריבון ז"ל הייתה מחנכת ומורה בבתי-ספר יסודיים במשך 30 שנים, 28 מהן בירושלים.

ההוראה והחינוך היו להדסה שליחות ובראש מעייניה כמחנכת הייתה טובת תלמידיה. בשים לב לשנים הרבות שלימדה בביה"ס פולה בן גוריון, ויחסה החם לתלמידיה שם, החליטה משפחתה, שיהיה זה מתאים והולם לפועלה של הדסה ולזכרה כמחנכת ומורה רבת שנים שם, שמלגת הלימודים בליד"ה במסגרת התכנית להנגשתו לתלמידים מתאימים שידם אינה משגת, תוענק לתלמיד/ה בוגר/ת ביה"ס פולה בן גוריון.
robotika
רובוטיקה

תודה גדולה לחברתControlUp  טכנולוגיות על תרומתה הנדיבה לקבוצת הרובוטיקה "אטלנטיס" ולחברת Manyone TLV על תרומתה הנדיבה לקבוצת הרובוטיקה "אורורה "7.

בזכות תרומות אלו, נוכל לרכוש ציוד וכלי עבודה מתקדמים לקבוצות שיסייעו לתלמידות ותלמידים למקסם את הדיוק בתהליך ייצור ותכנון הרובוט.
10-12
666666
ברכות חמות לפרופסור יעקב ריטוב, בוגר בית בספר (מחזור ל"א, 1969) וחבר הוועד המנהל של בית הספר, עם קבלת פרס ישראל בתחום חקר הכלכלה, וחקר הסטטיסטיקה לשנת תשפ"ד.

ריטוב הוא פרופסור אמיריטוס בסטטיסטיקה, האוניברסיטה העברית בירושלים ופרופסור בסטטיסטיקה, אוניברסיטת מישיגן, אן ארבור.

פרופ' ריטוב מצטרף לשורה של בוגרות ובוגרים (19) שקיבלו את פרס ישראל.
 -------------------------------------------------------------------
karni
ברכות חמות לד"ר קרני אילן, בוגרת מחזור ע"ח (2013) שנבחרה לאחת מהצעירים המבטיחים של פורבס לשנת 2024!

ד"ר קרני אילן, רופאה ומנכ"לית הקימה ביחד עם שני קליין וגל ינוקא את הסטארט־אפ Feminai, הייחודי בעולם היזמות הישראלי, הן בהרכב המייסדות והן באתגר המעסיק אותן.

הן פיתחו טכנולוגיה חדשה בתחום אבחון סרטן השד, מגובה בפטנט רשום, והקימו סטארט־אפ בקיץ 2022. הסטארט־אפ הוקם כדי לאבחן את מחלת סרטן השד בשלב מוקדם על־ידי הכנסה של בדיקות סקר ביתיות המשלבות טכנולוגיה לבישה הנתמכת בבינה מלאכותית.
כבר בתחילת דרכו זכה הסטארט־אפ במספר תחרויות באוניברסיטת בן גוריון, באקסלרטור Biztec שבטכניון, והגיע למקום השני בתחרות העולמית She Loves Tech. במהלך עבודתן כתבו השלוש פטנט, ייצרו אב־טיפוס והחלו ניסויים קליניים בבית החולים שיבא. בימים אלה הן נערכות לניסויים קליניים בארה"ב.

פמינאיי זכה במענקים אקדמיים מאוניברסיטאות בארץ ומהמל"ג, וכן גייס השקעות מקרנות מובילות, תוך כדי מלחמת "חרבות ברזל" כשרוב הצוות בשירות מילואים.

קרני זכתה בפרס
"יזמת השנה 2023" של אוניברסיטת בן גוריון, ובפרס הצטיינות על חדשנות רפואית מטעם הפקולטה לרפואה.
 -------------------------------------------------------------------
 
ברכות חמות לבוגר בית הספר (מחזור כ"ד 1962) דוד טרטקובר לכבוד יום הולדתו ה - 80.
טרטקובר, מבכירי המעצבים בארץ וחתן פרס ישראל לעיצוב לשנת 2002. לכבוד יום ההולדת ה-80 של דוד טרטקובר, שלחו המעצבות מיכל שפירא ויעל בוגן קול קורא ליצירת התכתבויות ותגובות לעבודות אייקוניות שלו. העבודות נארזו בקופסת גלויות וניתנו לו במתנה.

״טרטקובר מלווה לאורך הקריירה ארוכת השנים שלו את מדינת ישראל כמעט בכל אירוע פוליטי וצומת חשובים״, כותב המעצב עודד יהודה, ״דרך היצירה שלו הוא מציב מראה מול סיפורי הארץ הזו. מולנו. הוא היה, עודנו, וגם ימשיך להיות תמיד חלק מהשיח, הקאנון העיצובי, ופנתיאון היצירה החשובה של מדינת ישראל". 
 -------------------------------------------------------------------
osnat
ברכות חמות לד"ר אסנת לב-ציון קורח עם כניסתה גם השנה לרשימת 50 הנשים המשפיעות בישראל של גלובס – Globes  לרגל יום האישה הבינלאומי 2024.

אסנת היא בוגרת בית הספר, אמא לתלמיד בית הספר, וחברה פעילה בוועד המנהל של בית הספר ומועצת ההורים.
 --------------------------------------------------------------------
9999
ברכות חמות לתלמידים הזוכים במקום הראשון!!! בתחרות הבינלאומית בפיזיקה "טורניר הכספות".
בתחרות הבינלאומית שהתקיימה בזום וארכה יומיים, השתתפו עשרות צוותים מכל העולם.
במסגרת התחרות התלמידים נדרשים לבנות כספות המבוססות על עקרונות פיסקליים, ולפרוץ לכספות של קבוצות אחרות.
התלמידים משכבת ו' שהשתתפו בתחרות וזכונדב שור, איתמר שניידמן, אדם ינאי, בעז לוטן ומיכאל האוזר ילין.
 --------------------------------------------------------------------
ברכות חמות לתלמידים נטע לבנה משכבה ד׳ והלל בנבג'י משכבה ו׳ שהתקבלו לנבחרת האולימפית הישראלית בביולוגיה תשפ"ד.

 --------------------------------------------------------------------
ברכות חמות לתלמיד עילי נורני משכבה ו׳ שזכה בתחרות כתיבת חיבורים בפילוסופיה גם בעברית וגם באנגלית, ויטוס לייצג אותנו בתחרות הבינלאומית בהלסינקי!

התחרות התקיימה במסגרת לימודי פילוסופיה במשרד החינוך לתלמידי תיכון ובתמיכת הספרייה הלאומית.

 --------------------------------------------------------------------
ברכות חמות לתלמידה נטע לבנה מכיתה ד/3, על זכייתה במקום השלישי בכימיאדה לשנת תשפ"ד, תחרות הכימיה אשר מהווה את שלב המיון האחרון עבור קבלה לנבחרת ישראל בכימיה.

ברכות חמות לתלמידים והתלמידות הזוכים לשנת תשפ"ד באולימפיאדת המתמטיקה הארצית לנוער על שם יוסף גיליס: יאול יובל - צל"ש, גרוסמן איליי - צל"ש, הרט אלון - אות המאה, מיטל לגין - אות המאה, הירשברג אורי - אות המאה, שור נדב - אות המאה, בלנק ירון - אות המאה, לולב אלישע - אות המאה, שריג מאיה - אות המאה, לבנה נטע - אות המאה, בר-אשר סיגל ידיד - אות המאה, כרמלי גל -  אות המאה, בר-אשר סיגל נטף - אות המאה, פריגוז'ין אסף - אות המאה.
090424

על מנת שנצליח להגיע לכולם, נשמח אם תעדכנו את פרטי הקשר שלכם בטופס

מכירים בוגרים מהמחזורים הרלוונטיים? ספרו להם!
12-12
בית הספר התיכון ליד האוניברסיטה משתתף בצערה הכבד של משפחת בלברג על מות יקירם סמל יובל פרץ. יובל ז"ל הוא נכדה של אפרת בלברג, מורה, מחנכת ומנהלת עמותת הבוגרים והידידים של בית הספר ובנה של חלי בלברג-פרץ, בוגרת מחזור נ"ב.
יהיה זכרו ברוך.
--------------------------------------------------------------------
בית הספר התיכון ליד האוניברסיטה משתתף בצערה הכבד של משפחת גת על מות יקירתם יעל גת,  בוגרת מחזור פ"ב.
--------------------------------------------------------------------
amil
בית הספר התיכון ליד האוניברסיטה משתתף בצערה של משפ' שופאני וקהילת קולג' סנט ג'וזף בנצרת על מות יקירם האב אמיל שופאני ז"ל.

האב אמיל שופאני היה איש חינוך, ניהל את קולג' סנט ג'וזף בנצרת (אל מוטראן) שחינך בני נוער ערבים לערכים של סובלנות ודו-קיום. הוא יזם את תוכנית "חינוך לשלום דמוקרטיה ודו קיום" במסגרתה התקיימו חילופי משלחות בין אל מוטראן ותיכון ליד"ה. האב אמיל פעל כל חייו לקירוב לבבות ולחיזוק הקשר בין העדה הנוצרית לעם היהודי בתפוצות ובישראל.

יהי זכרו ברוך.
drushim
BRINGjpeg
0006
בית הספר התיכון ליד האוניברסיטה
רח' מנשה הראל ת"ד 39058, ירושלים 9139001, טל. 02-5631262 פקס. 02-5611048
אתר הבית שלנו: www.leyada.net, דוא"ל: highschool@leyada.net

Powered by Publicators