logo-pituach

ללמוד ממפגש מקוון

איך נתכונן למפגש מקוון?

תכנון מרחב וזמן למידה
ארגנו לכם סביבת לימודים נוחה ושקטה. שבו בחלל מופרד, מתאים ונעים ללמידה (דאגו לשולחן יציב, כיסא נוח, תאורה מספקת). הקפידו להניח על גבי השולחן רק את הדברים ההכרחיים ללמידה (חוברת מטלות, ספר הקורס, מצגת המפגש - אם נשלחה אליכם מראש, כלי כתיבה ומחברת),  והימנעו ממסיחי דעת (טלפון, טלוויזיה, רשתות חברתיות וכו'). 
מומלץ לאכול ולשתות לפני תחילת הצפייה בשיעור. קחו בחשבון את משך השיעור, והיערכו בהתאם.
כדאי גם לצאת מהפיג'מה, להתלבש ולהיכנס לאווירת הלמידה!  

הכנות טכניות
היכנסו לאתר הקורס כ- 10 דקות לפני תחילת המפגש המקוון, בחרו באייקון "מפגש חי" והמתינו לתחילתו. בדקו תקינות אינטרנט, מצלמה, מיקרופון ורמקולים (או אוזניות).
במידה ונתקלתם בבעיה טכנית, צרו קשר עם מוקד הפניות והמידע (*3500). 


היכרות מוקדמת עם תכני השיעור
בררו טרם השיעור אילו נושאים יילמדו בו. איך? הציצו בלוח הזמנים ללמידה המופיע בחוברת הקורס, עברו ברפרוף על תוכן העניינים של הפרק, שערו על פי כותרות הפרקים וראשי הפרקים במה יעסוק הפרק, או פשוט שאלו מבעוד מועד את מנחה הקורס במה יעסוק המפגש. בחלק מאתרי הקורסים תוכלו למצוא חומרי לימוד מגוונים (טקסטים, סרטונים, הדמיות, תרגילים אינטראקטיביים ועוד) רצוי שתכירו את התכנים הרלוונטים לפני המפגש.

מה נעשה במהלך המפגש?

שמרו על פוקוס
הקשיבו למנחה ונסו להבין את התוכן. שמרו על ריכוז, המנעו מ- "רעשי רקע" והרחיקו מסיחים.
סגרו את הרשתות החברתיות, הניחו את הטלפון הנייד בצד והמתינו עם העדכונים השוטפים של אתרי החדשות. הקדישו עצמכם ללמידה.

אקטיבי זה אפקטיבי!

מומלץ מאוד לקחת חלק פעיל בשיעור תוך שימוש בצ'אט ו/או במיקרופון כדי לענות על שאלות, להגיב על דברי המנחה ו/או הסטודנטים האחרים וכו'.

צרו סיכומים

צרו סיכום של השיעור, לצורך העמקת עיבוד, הפנמת וזכירת החומר. מומלץ לסכם ישירות על המצגת. אם אין מצגת, אפשר לסכם במחברת או במסמך word. בצפייה בהרצאה מוקלטת, ניתן להשתמש באנוטו (כלי המאפשר יצירת  אינטראקציה עם תוכן וידאו). כדאי ליצור תרשים זרימה או מפת מושגים, המציגה קשרים בין מושגים או רעיונות שונים.

מה כדאי לעשות לאחריו?

ארגנו ועבדו את החומר
עברו שוב על הסיכומים, וארגנו אותם. נסו לבחון כיצד מה שלמדתם מתקשר לתכנים קודמים.


תכננו את הלמידה
תכננו את הלמידה העצמית שלכם בהמשך השבוע. הגדירו זמני למידה (עדיף ימים ושעות קבועים) שבהם אתם לומדים. השלימו קריאת חומרי לימוד וסיכומם, תרגלו שאלות שניתנו על ידי המנחה, שאלות המוצגות באתר הקורס ו/או פתרו שאלת ממ"ן רלוונטית. 
 
העזרו במנחה הקבוצה
האם לאחר המפגש המקוון עדין יש נושאים שאינם ברורים? חזרו לחומרי הלימוד, בדקו את המידע שבאתר הקורס, היעזרו בקבוצות הדיון או פנו בשאלות למנחה הקבוצה שלכם.  


למדו עם חברים!
קבעו להיפגש, פיזית, או דיגיטלית (סקייפ, זום, שיחת וואטסאפ...) עם סטודנטים בקורס, ללמידה משותפת, שיח על החומר ותרגולו.
כדי להסיר את שמך מרשימות הדיוור השונות, יש להיכנס למערכת שאילת"א, ללחוץ בסרגל העליון על "פרטים אישים", לבחור את הקישור "עדכון הגדרות משלוח SMS ודוא"ל" ולסמן את סוגי ההודעות שאינך מעוניין/ת לקבל.

Powered by Publicators