התרשמתם מהעשייה? הירשמו לניוזלטר שלי, והישארו בעניינים!
4
ראשית, אני רוצה לחזק, שוב, את צה"ל וכוחות הביטחון, על הצלחתם במבצע "עלות השחר".

אני מצדיע לאזרחי ישראל, שנתנו לנו, הממשלה, את הגיבוי הנדרש והיכולת להוציא את המבצע לפועל.

תושבי הדרום אינם לבד.

שר האוצר אביגדור ליברמן, יו"ר ועדת הכספים, ח"כ אלכס קושניר, ואני, הגענו במהלך המבצע לשדרות לשוחח עם ראשי רשויות וארגונים כדי לאמוד את הנזקים מהמבצע ולדאוג לפיצוי הולם, כבר בזמן הקרוב. 

בנוסף, חנכתי מכשירים רפואיים חדשים בבית החולים פדה פוריה, שנרכשו בסיוע המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל, קיימתי סיור עם חברי הטוב, השר חמד עמאר, במועצות הדרוזיות. חנכנו ביחד אולם ספורט חדש בדלית אל-כרמל, נפגשנו עם צעירים וצעירות מהעדה הדרוזית ודיברנו איתם על השילוב בחברה הישראלית.

על כל אלו ועוד מוזנים לקרוא בניוזלטר:
פיצוי לתושבי הדרום – החל מהיום הראשון

בפגישה שקיימנו שר האוצר, אביגדור ליברמן, יו"ר ועדת הכספים ח"כ אלכס קושניר, ואני בשדרות עם ראשי הרשויות בדרום, בהתייעצות עם הדרגים המקצועיים, החליט שר האוצר להעניק פיצוי מלא לתושבי עוטף עזה שגרים במרחק עד 40 ק"מ מגדר הרצועה עבור היעדרות מימי עבודה.

תושבי הדרום ראויים להערכה רבה על תפקודם במהלך מבצע עלות השחר: אורך הרוח שגילו, תמיכה מלאה בצה"ל, בכוחות הביטחון ובממשלה, הם אלה שאפשרו לנו להשיג את מטרות המבצע ולחסל את המחבלים הארורים. אך את ההערכה יש לבטא במעשים ולא רק במילים.

ההחלטה הזאת מתווספת להחלטות נוספות שהובילה ישראל ביתנו: החזון שאני מקדם להפיכת הדרום למרכז עצמאי, תקציב שאישרתי לפעילויות עבור ילדי עוטף עזה, ולהחלטות שר האוצר אביגדור ליברמן ויו"ר ועדת הכספים ח"כ קושניר לפיתוח התשתיות באזור והחלטת הממשלה למען אשקלון.

כרגע ישנם שני נושאים נוספים שחשוב לנו לקדם: העברת התקציב הגדול שהשגנו למיגון העיר אשקלון בוועדת הכספים, מהלך שדורש אישור ועדת ההסכמות בכנסת ומצפים שהאופוזיציה לא תתנגד ותתקע את המהלך. כמו כן, בכוונתינו לפעול להפיכת הפקולטה להנדסאים במכללת ספיר לפקולטה להנדסה.

לא רק ליבנו עם תושבי הדרום, אלא גם מעשינו ובכוונתנו להמשיך ולעבוד עבורם.
forerlibermankushnir
מפגש עם בעלי תפקידים בדרום

הרבה כבוד לתושבי עוטף עזה שגם בימי הלחימה המשיכו לעבד את האדמות, לתחזק את הרפתות והלולים.

קיימתי בעיצומו של המבצע מפגש בזום עם עשרות בעלי תפקידים חיוניים, ראשי קהילות, ארגונים ורכזי משקים וענפים מיישובי עוטף עזה ודנו באתגרים איתם הם מתמודדים בתחומי החקלאות והקהילה.

דאגתי שמשרד החקלאות והמשרד לפיתוח הנגב והגליל, יהיו ערוכים ודרוכים למתן מענה לדרישות העולות מהשטח.

התקציב שהוריתי להקצות מהמשרד לפיתוח הנגב והגליל, לטובת מתן הפוגות לילדי העוטף, כבר יצא לדרך וההרשאות הועברו לרשויות המקומיות. משרד החקלאות פועל למתן מענה לפניות החקלאים ולליווי כל התהליכים הנדרשים לפיצוי וסיוע.

חשוב שתדעו שגם בזמן לחימה וירי טילים, החקלאים והחקלאיות, לא מהססים לצאת ככל הניתן לרפת, ללול, למטע ולשדה כדי לדאוג לאספקת המזון ולעיבוד הקרקע ועל כך מגיעה להם תודה גדולה!
gazafarmers
מוקד לבעלי חיים בזמן הלחימה

כדי לסייע לתושבים שרצו להתפנות מאזור המגורים בשל הלחימה אך לא ידעו מה לעשות עם בעלי החיים, פתחנו מוקד מיוחד במשרד החקלאות, בשיתוף ארגון הרופאים הווטרינריים.

באמצעות השירות, שניתן ללא תשלום, אזרחים רבים השאירו את בעלי החיים שלהם במקום בטוח בו זכו לטיפול ויחס חם, עד אשר שבו לביתם.
servicepets
תושבי הגליל מתחדשים במכשירים רפואיים מתקדמים!

צוותי הרפואה זוכים בכל יום להציל חיים ולעזור לאנשים הזקוקים לטיפול.

השבוע הייתה לי זכות גדולה לסייע להם, כשבטקס מיוחד במרכז הרפואי 'פוריה'  חנכנו שלושה מכשירים רפואיים מתקדמים שנרכשו בעזרת התקציב שאישרתי.

החזון שלי, הוא להפוך את הגליל ואת הנגב למרכזים עצמאיים, שבהם התושבים יזכו לשירותים ברמה הכי גבוהה. בבריאות, בתחבורה או באפשרויות תעסוקה, אנו מחויבים לפעול שרמת השירות והאפשרויות לא תהיינה פחותות מאשר במרכז ואפילו יותר.

לכן, כשנכנסתי לתפקיד השר לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל התמקדתי בקידום פרויקטים שבאמת משנים את המציאות לתושבים ומשפרים את חייהם בנושאים מהותיים.

נמשיך לעשות ולהצליח.
poriya
זה לא רק ספורט!

היה לי כיף גדול לחנוך את אולם הספורט בדלית אל-כרמל, ביחד עם חברי הטוב השר חמד עמאר וראש המועצה רפיק חלבי. האולם הוקם בסיוע המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל.

מעבר להנאה הגדולה, הספורט מאפשר פיתוח מנהיגות, מייצר משמעת, חוסן אישי ובטחון עצמי אצל נערות ונערים ואני מברך על ההזדמנות לחנוך בית ספורטיבי שיאפשר להם להתפתח ולהגשים חלומות.

ישראל ביתנו תמשיך לקדם פרויקטים משני מציאות לטובת התושבים בפריפריה, בנגב, בגליל ובכל מדינת ישראל. וכן, גם להצטיין בספורט שאנחנו מאוד אוהבים.
sport
צעירי העתיד של מדינת ישראל

במסגרת הסיור בצפון הארץ ביקרתי השבוע בירכא והגעתי למועדון 'נעורים', שפעילותו מתוקצבת בין היתר על ידי המשרד לפיתוח הנגב והגליל.

נפגשתי שם עם בנות ובני נוער מהעדה הדרוזית, ושמעתי מהם כיצד המועדון עוזר להם לצבור ביטחון, מגביר את תחושת השייכות לחברה הישראלית והרצון להשתלב בה ולהשפיע.

נמשיך לעבוד יד ביד עם אחינו מהעדה הדרוזית!
yarka1
עושים כבוד לשר חמד עאמר!

השבוע הייתה לי זכות לחלוק כבוד לחבר יקר ובולדוזר של עשייה, השר חמד עמאר, שזכה לטקס מיוחד לכבוד פועלו למען העדה הדרוזית בישראל.

הטקס התקיים בנוכחות מכובדי העדה הדרוזית, תושבות ותושבים מהיישובים הדרוזיים, וחבריי מישראל ביתנו, שר האוצר אביגדור ליברמן, ח"כ אלינה ברדץ'-יאלוב ושרון רופא-אופיר.

השר עמאר חבר במפלגה מתחילת הדרך, ובמסגרת תפקידו כשר הוא עובד לילות כימים בשביל בני ובנות העדה הדרוזית, וכלל אזרחי ישראל.

תודה לך חמד!
hamed1
hamed2
מנגו של אלופים

ביקרתי השבוע במשק של אלוף במיל' מוטי אלמוז ומשפחתו, שמגדלים מנגו וזיתים.

את עבודת הקטיף במשק מבצעים בנו של מוטי, יהונתן, וצעירים מארגון "אדם ואדמה".

כחלק מהיוזמה שלי לשלב צעירים בחקלאות, דאגתי לתקצב את ארגוני הצעירים והמתנדבים בחקלאות ולהבטיח את התקציב 3 שנים קדימה כדי להעניק להם ודאות.

שמחתי לגלות כי רואים את התוצאות בשטח וכי החקלאים מקבלים סיוע וגם צעירים משתלבים בענף!

במהלך המפגש דיברנו על עתיד ענף שמן הזית בישראל. דנו בחששות שיש לעוסקים בענף, אך גם בהזדמנויות שיש כיום ואינן מנוצלות, כמו אפשרות לייצא שמן זית איכותי למדינות אשר מעוניינות דווקא במוצר שמיוצר בארץ ישראל, ארץ הקודש.

בעזרת חדשנות וחשיבה מחוץ לקופסה נצליח למנף את החקלאות הישראלית ולהחזירה לקדמת הבמה.
mango
נזכור את זילי הכלב הלוחם

השבוע נתבשרנו שכלב הימ"מ, זילי, בן ה-9 נהרג במהלך פעולה מבצעית בשכם.

זילי השתתף במאות מבצעים ותמיד אפשר היה לסמוך עליו שיבצע את המשימה על הצד הטוב ביותר.

גם במשימתו האחרונה, היה נחוש ואמיץ כתמיד.

ידידו הטוב של האדם, הציל חיי לוחמים והיה עבור לוחמי הימ"מ חבר ולוחם.

כל שנותר לנו הוא להודות לו ולהתגעגע 💔
zili
גפני לאופוזיציה? אני בעד!

יו"ר יהדות התורה אמר שלא יפרד מנתניהו, גם במחיר של ללכת לאופוזיציה.

ישראל ביתנו לא תעמוד בדרכם. להפך, נשמח לדאוג שזה יקרה כמו שעשינו בבחירות הקודמות שבסיומן הצלחנו להקים ממשלה, דאגנו לחיילים, לאוכלוסייה המבוגרת, לפריפריה, לנגב ולגליל, הורדנו מכסים, נלחמנו בלוביסטים ובמונופולים והגדלנו תחרות, ובנוסף
שלחנו את נתניהו, גפני ואריה דרעי לאופוזיציה.
gafni
חבר חדש בא למשרד 🐶

תכירו את בומר!

בומר ננטש ע"י בעליו הקודמים ונאסף מהרחוב לפני כחודשיים ע"י עמית מצוות הלשכה שלי.

עמית ובן זוגו ראו אותו בודד ברחוב והתאהבו בו ממבט ראשון.

הם חיפשו את הבעלים באמצעות השבב, וכשהתברר שהוא לא מעוניין בו, החליטו להשאיר את בומר אצלם ולאמץ אותו.

היום לעמית לא היה פתרון לכך שבומר ייצא לטיול במהלך היום ועמית ביקש ממני להביא את בומר ללשכה. כמובן שנעניתי בחיוב ובשמחה גדולה.

בומר התנהג למופת וכל העובדות והעובדים נהינו מהשהייה שלו.

היה לא פשוט להיפרד, אך קיבלתי הבטחה שבומר יחזור לבקר שוב בהקדם.

אני מודה לעמית גם על המעשה הטוב והנכון, וגם על כך שהכניס את בומר למשפחה שלנו בלשכה.
boomer
546546464
השבוע התראיינתי ליאיר קראוס בתוכנית 'מדברים' ברדיו קול רגע, ושוחחנו בין היתר על המאבק בטרור החקלאי, תוך התחברות לחקלאים בשטח ולצרכים שלהם.

להאזנה לראיון המלא לחצו על התמונה 👇
radioa
התראיינתי השבוע לרצועה 'איפה הכסף' בFM103 עם ענת דוידוב, ושוחחנו על פיצוי עסקים בעוטף עזה עקב מבצע 'עלות השחר', על פתיחת השוק לתחרות, ועל הדרכים להתמודדות עם יוקר המחיה.

להאזנה לראיון המלא לחצו על התמונה 👇
radiok
"ובבניין ירושלים ננוחם"

כבכל שנה, לקראת סיום צום ט' באב, הגעתי לכותל המערבי להנחת תפילין ותפילת מנחה.

חשוב לזכור שלאורך כל המבצע האחרון, וגם בשמירה על הביטחון השוטף, לוחמי ולוחמות צה"ל ומערכת הביטחון פועלים בעוצמה מול האויב, כדי שכולנו נוכל לחיות במדינה ריבונית ולהתפלל בירושלים המאוחדת. אני רוצה לחזק את ידיהם ולשאת תפילה להצלחתם.

הודות לעבודת הקודש שהם עושים בשמירה על הביטחון של כולנו, אנו זוכים לבנות את ירושלים מחדש, מלאת חיים ושמחה, מאפשרת חופש פולחן אמיתי ולא מתנצל, כאשר בעיר יושבת ממשלת המדינה היהודית והדמוקרטית.

על כך נאמר "ובבניין ירושלים ננוחם".
kotelsunglasses
אני רוצה לנצל את ההזדמנות ולהזמין לעקוב אחר עמודי הפייסבוק הטוויטר והאינסטגרם שלי, שמתעדכנים באופן שוטף. תוכלו להיכנס דרך הקישורים שנמצאים כאן למטה.
אדאג להמשיך לעדכן אתכן.ם
שבת שלום לכולן.ם!

Powered by Publicators