התרשמתם מהעשייה? הירשמו לניוזלטר שלי, והישארו בעניינים!
4
השבוע נחשף מדד המחירים לחודש יוני שבישר באופן מובהק כי הרפורמה שקידמתי בחקלאות הוזילה את מחירי הפירות והירקות בישראל ביחס לשנים קודמות. התחייבתי לייצג יותר מ-9 מיליון אזרחים ואמשיך לפעול למענכם.ן כדי שתוכלו ליהנות מיותר פירות וירקות במחירים הוגנים!

בנוסף, ביחד עם שר האוצר אביגדור ליברמן חתמנו על הסכם ייחודי לשיתוף פעולה עם הבנק הבין-אמריקאי, למימון פרוייקטי דגל ולחשיפה של טכנולוגיות ישראליות חכמות וחדשניות באמריקה הלטינית.

כמו כן, סיירתי בנתניה ונפגשתי עם ראשת העיר מרים פיירברג, זכיתי לקבל תעודות הוקרה על פעילותי למען רווחת בעלי החיים, סיירתי בחוות '"להתחיל מחדש" וביקרתי בחברת "ביו דבש" שמכינה דבש בטעמים ללא שימוש בדבורים.

על כל אלה ועוד קראו בדיווח השבועי:

מחירי הפירות והירקות ירדו כתוצאה מהרפורמה!

השבוע פורסם מדד המחירים לצרכן בו בשורה אחת גדולה: מחירי הפירות והירקות ירדו באופן משמעותי בהשוואה לשנה הקודמת, זאת על אף שמדובר בשנת שמיטה ובשנה שבה מחירי התשומות בעולם עלו משמעותית.

איך זה קרה? הרפורמה שקידמתי בחקלאות נותנת פירות (וגם ירקות!).

מוזמנים לקרוא על כך בכתבה שפורסמה ב'גלובס':
fruitprices18
fruitsveggiespriceslow2
העונה של הרפורמה בחקלאות!

איך ניתן לראות שהרפורמה הורידה את מחירי הפירות והירקות? שימו לב להשוואה בין מדד המחירים לצרכן בחודש יוני השנה לעומת חודש יוני בשנת 2021:

בשנה שעברה מדד מחיר העגבניות והמלפפונים עלה. השנה, הגידולים המקומיים נפגעו מגל קור, וההיצע היה נמוך בגלל שנת השמיטה. לכן, נוסף על הורדת המכסים ברפורמה, פתחנו מכסות נוספות בפטור מלא ממכס, במטרה להוריד מחירים ולהגדיל את ההיצע.

התוצאה: ירידת מחירים ושפע על המדפים! 🍅🥒

כך גם במקרה של השום והשעועית: הורדנו את המכס לאפס וכתוצאה מדדי המחירים ירדו 🧄
ניתן גם לראות את הירידה הדרסטית במחירי הפירות בהשוואה לשנה שעברה.

אמנם השינויים בתקנות הצומח עדיין לא הושלמו, אך הורדת המכסים על פירות וירקות ביבוא נכנסו לתוקף, במקביל לייעול העבודה בשירותים להגנת הצומח וההוזלה מתגלגלת אליכם.

tablefruitsveggies2
ממשיכים להוריד חסמים להוזלת הפירות והירקות!

קיימתי היום פגישת מעקב בין שירותי הגנת הצומח ליבואנים במטרה לייעל את תהליך הייבוא של פירות וירקות לישראל.

את ההוזלה בעקבות הרפורמה כבר ניתן להרגיש, ובכוונתי להמשיך ולנקוט בכל פעולה שתידרש כדי שאזרחי ישראל יוכלו ליהנות מפירות וירקות במחירים הוגנים.

ישלוט העם בסלט!

controlsalat
הסכם אגרו-טק עם הבנק הבין-אמריקאי

שר האוצר, אביגדור ליברמן ואני חתמנו השבוע על הסכם לשיתוף פעולה עם הבנק הבין-אמריקאי לפיתוח תוכנית מענקים לחברות בתחום האגרו-טק שיפעלו באמריקה-הלטינית ובקריביים.

אבן יסוד ברפורמה בחקלאות שהובלתי היא להחזיר את ישראל לקידמת הבמה הבינלאומית במחקר והפיתוח החקלאיים.

שיתוף הפעולה עם הבנק לפיתוח יאפשר בפעם הראשונה, הקמתה של קרן השקעות בחקלאות למימון פרוייקטי דגל ולחשיפה של טכנולוגיות ישראליות חכמות וחדשניות באמריקה הלטינית, על מנת לתת מענה לאתגרי ייצור המזון בתנאי אקלים משתנה.

מהלך זה יגביר את שיתוף הפעולה של ישראל עם מדינות אמריקה הלטינית וידגיש את תרומתה של ישראל למאמץ העולמי להתמודד עם אתגר ייצור המזון בעולם בתנאים שנוצרו.

שיתוף הפעולה עם הבנק יסייע לקדם את פעילותו של הסקטור העסקי בשתי המדינות באופן שלא התאפשר בעבר.

אמשיך לחזק את היחסים הבינלאומיים ולהוביל את החקלאות הישראלית אל קדמת הבמה העולמית!

AGROTECHAGREEMENTSLIBERMANFORER
ביקור בנתניה

נפגשתי עם ראשת העיר מרים פיירברג, יחד עם נציגי ׳ישראל ביתנו׳ במועצת העיר, במטרה לקדם את העיר נתניה ורווחת תושביה.

דיברנו על פתרונות לבעיות הניקוז בעיר וגם על חיבור המרחב העירוני למרחב הכפרי, וסיירנו בשכונות במטרה לקדם ולשפר את השירותים לתושבים באיזורים אלו.

נתניה היא עיר חשובה ונפלאה, לא רק בזכות הים והחופים הקסומים שלה, אלא גם בזכות האנשים שמרכיבים אותה.

אמשיך לסייע לעיר ולתושביה גם בהמשך הדרך.

GODGAVE
כנס 'פריפריה טק'

השתתפתי מוקדם יותר השבוע בכנס 'פריפריה טק' שעסק בנושא שוויון הזדמנויות תעסוקתי, בחינת הדרכים לשילוב איכותי של הפריפריה בעולם התעסוקה, ועידוד עסקים קטנים לצמיחה ובהכשרת עובדים להייטק בפריפריה.

דיברתי על כך שהפריפריה, הנגב והגליל מלאים באנשים מוכשרים ומקצועיים וחברות וארגונים פורצי דרך ושהשינוי המתבקש הוא להפוך את הנגב והגליל למרכז.

אני פועל יום-יום לממש את החזון שלי להפיכת הפריפריה, הנגב והגליל למרכזים עצמאיים.

priferiatech
את הדבש הזה אתם חייבים להכיר! 🍯

ביקרתי בחברת "ביו דבש" המייצרת דבש איכותי וטהור מפרחים אורגניים ללא מעורבות של דבורים, ובטעמים שונים.

בשונה מהדבש שאנו מכירים, המורכב מתערובות שונות של פרחים, ל"ביו דבש" יש את היכולת לייצר את הדבש מפרח ספציפי, ולשלוט בטעם ובמרקם שלו. בחברה כבר יודעים להכין דבש בשישה טעמים שונים, אני באופן אישי התחברתי לדבש בטעם קפה שהיה מדהים.

מעבר ליתרונות הבריאותיים והאנטי דלקתיים שבדבש, החברה יודעת לייצר גם מזון מלכות הנחשב ל"סופר פוד" המסייע בהתמודדות עם מחלות שונות.

בזמן שהביקוש בעולם לדבש גובר והייצור לא עומד בקצב, החברה הישראלית פורצת דרך ומהווה פתרון ראשון מסוגו בעולם. מה זה אומר לגבי עתידן של הדבורים? אין שום כוונה להוציא אותן לפנסיה. הן עדיין ימשיכו למלא את תפקידן החשוב בטבע בתהליך ההאבקה 🐝

פו הדב אמר ש"הרגע המאושר בחיים הוא הרגע לפני אכילת הדבש". אני מקווה שבזכות "ביו דבש" וחברות הפודקט והאגריטק הישראליות, תוכלו בקרוב ליהנות מיותר רגעים מאושרים כאלה.

שיהיה לבריאות!

honey
צילום: רפי דלויה
פגישה עם שגריר סרביה בישראל

נפגשתי השבוע עם מ"מ שגריר סרביה בישראל, מר דושאן וויוביץ, וקונסול הכבוד של סרביה, מר אלכסנדר ניקוליץ'.

דנו באפשרות לייבוא פירות לישראל, ובאפשרות לשיתוף פעולה בתחום הבשר והרפת.

אמשיך לקדם את שיתופי הפעולה בין המדינות בפרויקטים כלכליים וחקלאיים בעתיד!
serbia
נפל בעריכה

כלכלה חופשית? שמירה על הביטחון? נתניהו שוב מוכר לכם לוקשים. צפו 👇
BB
נותנים לחיות לחיות!

התרגשתי לפגוש את נציגות תנו לחיות לחיות-העמוד הרשמי ואנימלס ולקבל מהן תעודת הוקרה על השינוי שהובלתי למען בעלי החיים מאז שנכנסתי לתפקיד שר החקלאות.

הפעילות למען בעלי החיים היא זכות גדולה עבורי ובכוונתי להמשיך לדאוג לשיפור רווחתם! 
lettheanimalslive2
בעלי החיים מתחילים מחדש

ביקרתי בחוות להתחיל מחדש - מקלט שיקומי לבעלי חיים וזכיתי לפגוש את שרון כהן המדהימה והמתנדבות מעוררות ההשראה שמקדישות את חייהן לטובת רווחת בעלי החיים.

בחווה ישנם כ-900 בעלי חיים שנאספו מכל רחבי הארץ לאחר שעברו התעללות, הזנחה או נטישה. שם הם עוברים שיקום ובעצם זוכים להתחיל מחדש.

שרון סיפרה לי על הבעיות השונות שמקשות על הפעילות וביחד דנו בשינויים שניתן לנסות ולשנות בחוק כדי לשפר את מצבם של בעלי החיים בישראל.

כִּי תִרְאֶה חֲמוֹר שֹׂנַאֲךָ רֹבֵץ תַּחַת מַשָּׂאוֹ וְחָדַלְתָּ מֵעֲזֹב לוֹ עָזֹב תַּעֲזֹב עִמּוֹ. (שמות, כג', ה').
ANIMALRESTART
אין כמו זמן איכות עם המשפחה. שבת שלום!
forerpoolwithdaughter
אני רוצה לנצל את ההזדמנות ולהזמין לעקוב אחר עמודי הפייסבוק הטוויטר והאינסטגרם שלי, שמתעדכנים באופן שוטף. תוכלו להיכנס דרך הקישורים שנמצאים כאן למטה.
אדאג להמשיך לעדכן אתכן.ם
שבת שלום לכולן.ם!

Powered by Publicators