התרשמתם מהעשייה? הירשמו לניוזלטר שלי, והישארו בעניינים!
4
השבוע נחתם בביקורו של נשיא ארה"ב ג'ו ביידן, אשר זכיתי לקבל את פניו ביחד עם נשיא המדינה וחבריי לממשלה. לביקור יש השלכות חשובות כלכליות וביטחוניות, גם בתחום החקלאי.

אחד הנושאים שפעלתי לקדם בשנה האחרונה היה העמקת המחקר והפיתוח החקלאיים בשיתופי פעולה בינלאומי ובהם גם הגדלת התקציב של קרן המחקר החקלאי המשותפת בין ישראל לארה"ב, קרן בארד, על מנת לנסות ולמצוא יחד עם ארה"ב פתרונות לאתגרי החקלאות באקלים המשתנה.

כמו כן, שר האוצר אביגדור ליברמן המשיך לקדם מדיניות של שוק חופשי ופתיחת שווקים בהחלטתו על הפרטת הדואר באופן מלא, לצד הודעת בחירת הזוכה במכרז הפרטת נמל חיפה.

היו השבוע גם פעולות לקידום רווחת בעלי חיים, ייצוג הממשלה בטקס יום העצמאות הצרפתי, חגיגות 45 שנה לעיר קצרין, וגם כותרת מעניינת של העיתון הכלכלי 'דה-מרקר' באשר לרפורמות שהובלתי.

על כל אלה ועוד קראו בדיווח השבועי:
המעז מנצח

כנבחר ציבור תמיד כיף לקבל הכרה על העשייה למען אזרחי מדינת ישראל. הפעם העיתון הכלכלי 'דה מרקר' בחר בי לשר הצעיר המצטיין בממשלה.

ההצלחה בהובלת רפורמות יחד עם שר האוצר ליברמן, רק נותנת תיאבון לעוד עשייה למען הציבור. תודה לכם.ן על כך שתמכתם בי לאורך כל הדרך.

מוזמנות ומוזמנים לקרוא את הכתבה בלחיצה על התמונה 👇

dares
ברוך הבא הנשיא ביידן!

נשיא ארה"ב ג'ו ביידן נחת השבוע בישראל. קיבלתי את פניו ביחד עם נשיא המדינה, ראש הממשלה, שרי ושרות הממשלה.

בנאומו ציין הנשיא ביידן כי "לא צריך להיות יהודי כדי להיות ציוני", משפט שמעיד על שיתוף הפעולה המצוין בין ארה"ב לישראל, ועל כך שהידידות בינינו חזקה ועוצמתית.

הביקור הוכתר כמוצלח במיוחד ואני מצפה שנהנה מפירותיו בקרוב ומקווה שהסכם הגרעין עם איראן לא יחודש.

בימים אלו בהם מתנהלת מלחמה על זהותה של אירופה, חשוב מתמיד לשמור על האינטרסים המשותפים של המדינות המתקדמות ולשמור על הביטחון במזרח התיכון. 
bdngvrmnt
(צילום: קובי גדעון לע"מ)
הדואר יופרט באופן מלא

הפרטת הדואר תדאג שהחבילה שהזמנת תגיע בזמן, תשפר את השירות תוך הפחתת העלויות למדינה. אני מברך את שר האוצר ושר התקשורת על המהלך.

ישראל ביתנו תמשיך לקדם שוק חופשי ותחרות למען יותר מ-9 מיליון אזרחים!
mailprivate
מזל טוב קצרין!

שמחתי להיות אורח הכבוד בחגיגות 45 שנים לקצרין ולפגוש את חברי הטוב דימי אפרצב, ראש המועצה מטעם ישראל ביתנו.

במסגרת תפקידי כשר לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל אני מוביל חזון שיהפוך את הצפון והדרום למרכזים עצמאיים, כולל אזור רמת הגולן.

קצרין, בירת הגולן נהיית יפה ומשגשגת מיום ליום.

אין לי ספק שבחגיגות ה-50, בזכות העבודה הקשה של דימי ושיתוף הפעולה בינינו, קצרין תהיה חזקה אף יותר ותעניק את כלל השירותים ברמה הכי גבוהה לתושבות ולתושבי האזור כולו.

מזל טוב קצרין! יש למה לצפות!
katzrin2
מצעידים קדימה את החקלאות הישראלית!

הכתבה על הרחפנים שקוטפים פירות המחישה היטב את האבסורד של החקלאות הישראלית: יש כאן חדשנות וטכנולוגיה, אך בשל היעדר תחרות ומחסור בהשקעות ממשלתיות, החקלאי הישראלי לא השתמש בכלים הטכנולוגיים המתקדמים ביותר.

לכן, בישראל הרחפן בשלב ניסוי, אבל באיטליה וארצות הברית הוא כבר פעיל והביקוש נמצא בעלייה. זה השינוי שעשינו כשהוצאנו לדרך את הרפורמה בחקלאות: תחרות שמחייבת להשתפר, תקציבי ענק להשקעות הון והמון כסף לטובת מחקר ופיתוח.

הרפורמה שהובלתי בחקלאות הישראלית תשים סוף לאבסורד שבו בישראל מפתחים טכנולוגיות וחדשנות, אך לא משתמשים בהן.

לצפות ולא להאמין! 👇
RAHFANKOTEF
דואגים לבעלי החיים גם בימי הקיץ החמים!

בעקבות פנייה שקיבלתי בנוגע לכלב שהוחזק בחום הכבד ללא צל בעיר מעלות, הנחיתי את פקחי משרד החקלאות להגיע מיידית לאזור, לבדוק את הכלב ולסייע לו.

אני שמח לעדכן שדאגנו לכלב לצל, הוא חוסן, הותקן לו שבב ובקרוב יזכה למלונה חדשה והרצועה שלו תוארך. נמשיך לטפל במקרה בכל המישורים ולעקוב. 

צריך לזכור שבכל תנאי מזג האוויר, במיוחד בימי הקיץ החמים והחורף הקרים, לא משאירים בעלי חיים ללא מחסה ותנאים הולמים.

זהו מסר שחשוב לי להעביר, בין אם אתם בעלים או בין אם נתקלתם במקרה בסביבתכם.
cutedogbeforeafter
ביקור בשירותים הווטרינריים

נפגשתי השבוע עם ד"ר תמיר גושן ואנשי השירותים הווטרינריים במשרד החקלאות ודנתי עמם במספר נושאים חשובים: שיפור רווחת בעלי החיים בישראל, מענה טוב יותר לציבור, מילוי התקנים הנדרשים וסוגיית חיסוני הכלבת גם אצל תנים משוטטים. 

ישנם לא מעט מכשולים שמתמודדים איתם בשירותים בווטרינריים, אך גם הצעות לפתרונות שבכוונתי לבחון ולאמץ.
horseee
מפריטים את נמל חיפה

הפקקים בנמלים גרמו לעיכוב סחורה ומזון ומדינת ישראל והאזרחים נאלצו לשלם ביוקר.
 
הפרטת נמל חיפה תייצר תחרות, תאפשר כניסת ספקים חדשים ותוזיל את העלויות בכל התחומים. אני מברך את שר האוצר אביגדור ליברמן על עוד צעד חשוב לטיפול ביוקר המחיה.

ישראל ביתנו תמשיך לקדם מדיניות כלכלית ליברלית ולתקן את הליקויים שנגרמו פה במשך שנים.
haifamufretet
חגיגות העצמאות לצרפת

השבוע היה לי הכבוד להיות נציג הממשלה בטקס הרשמי לציון יום הבסטיליה של צרפת, יום העצמאות הצרפתי בו מציינים את נפילת הבסטיליה וסיום השלטון הפאודלי.

נשיא צרפת הביע שוב ושוב את מחויבותו ומחויבות ממשלתו למדינת ישראל ולשמירה על הקהילה היהודית בצרפת. הקשרים בין שתי המדינות הם בעלי ערך רב לביטחון ולכלכלה כאחד.

נמשיך לטפח ולחזק אף יותר את הקשרים הללו למען האזרחים והאזרחיות של שתי המדינות.  
bastille
זוכרים את יצחק שמיר ז"ל

"אם ההיסטוריה תזכור אותי בכלל, אני מקווה שאזכר כאיש שאוהב את ארץ ישראל ועמד על משמרתה כל חייו, בכל דרך שהייתה לאל ידו", ביקש ראש הממשלה השביעי של מדינת ישראל, יצחק שמיר ז"ל. 

השתתפתי השבוע בטקס לציון עשור לפטירתו, ואכן, כפי שביקש, הוא ייזכר כמנהיג שפעל תמיד למען מדינת ישראל ואהב אותה.

יהי זכרו ברוך.
Shamirmemorial
אני רוצה לנצל את ההזדמנות ולהזמין לעקוב אחר עמודי הפייסבוק הטוויטר והאינסטגרם שלי, שמתעדכנים באופן שוטף. תוכלו להיכנס דרך הקישורים שנמצאים כאן למטה.
אדאג להמשיך לעדכן אתכן.ם
שבת שלום לכולן.ם!

Powered by Publicators