התרשמתם מהעשייה? הירשמו לניוזלטר שלי, והישארו בעניינים!
4
לאחר שהשלמתי את הרפורמה בענף הלול ובענף הבקר, חתמנו השבוע על הסכם היסטורי בענפי הפירות והירקות, הדבש ושמן הזית. המשמעות – הרפורמה בחקלאות עליה עמלתי במהלך השנה תיושם במלואה על כל שלביה:

פתיחת השוק לתחרות והורדת מיסים, הפחתת בירוקרטיה וביטול חסמי יבוא, מתן תמיכה ישירה לחקלאים והשקעה חסרת תקדים בחדשנות, מחקר ופיתוח לטובת החקלאים ושדרוג הענף בישראל.

הרפורמות הללו מצטרפות לרפורמה ענקית בתחום הניקוז, הכוללת תקציב חסר תקדים של 1.2 מיליארד ש"ח, חקיקת חוק הניקוז וביצוע פעולות קריטיות למניעת הצפות.

בנוסף, השבוע יצאה לדרך תכנית מיוחדת לחיזוק הביטחון האישי בנגב ובגליל, סיירתי בעיר חדרה והתראיינתי לכלי התקשורת השונים.

על כל אלה ועוד תוכלו לקרוא בניוזלטר: 

הסכם היסטורי - הרפורמה בחקלאות!

לאחר שנה שבה ניסו לוביסטים, קבוצות לחץ וגורמים פוליטיים מהקואליציה ומהאופוזיציה לטרפד את הרפורמה בחקלאות ולפגוע במאבק כנגד יוקר המחייה, הצלחנו להסיר את כל ההתנגדויות ולהוציא לדרך באופן מוחלט את הרפורמה בחקלאות.

מדובר בהסכם חסר תקדים והיסטורי שכתוצאה ממנו אזרחי ישראל יזכו למגוון רחב יותר של פירות וירקות לאורך כל השנה ובמחירים זולים יותר, כשבמקביל, תהפוך החקלאות הישראלית לתחרותית יותר. הורדת המכסים שעליה חתם שר האוצר אביגדור ליברמן נשארה בתוקף, והרפורמה יוצאת לדרך!

אחרי שהפעלנו הרבה מאוד לחץ, כולם הבינו שחייבים להיכנס מתחת לאלונקה במלחמה ביוקר המחיה, ושאסור שהצווים שחתמנו עליהם יבוטלו.

מדובר בהסכם היסטורי. החקלאות הישראלית נפתחה לתחרות, הוזלנו את מחירי הפירות והירקות ופתחנו את ענפי השמן זית והדבש לתחרות. לצד זאת החקלאים הישראלים יזכו בפעם הראשונה בתמיכה ישירה בגובה של 700 מיליון ש"ח וב-2.7 מיליארד ש"ח להשקעות ומחקר ופיתוח בחקלאות, לעידוד השקעות הון, לחדשנות, ולחקלאות מדייקת. כך ישראל תחזור להיות מובילה בעולם בפיתוח חקלאות!

עמדנו על כל העקרונות שדרשנו - פתיחת ייבוא, הסרת בירוקרטיה, הורדת מכסים ולצד זאת פיתוח החקלאות הישראלית.

מדיניות השוק החופשי שמובילה ישראל ביתנו היא המפתח לשיפור רמת החיים, להורדת מחירים ולפיתוח הכלכלה.

מדיניות ימנית, זו גם מדיניות של ימין כלכלי.

אזרחי ישראל הם אלה שייהנו בפועל מהרפורמה. יותר פירות וירקות, במגוון רחב, במחיר זול, ולאורך כל השנה!

ישלוט העם בסלט!
reformea
מחזקים את הביטחון - הופכים את הפריפריה למרכז!

כדי להגשים את החזון שהופך את הנגב והגליל למרכזים עצמאיים, חייבים לשדרג את כל המערכות הרלוונטיות לאזרחים. בריאות, חינוך, תעסוקה וגם ביטחון אישי. כפי  שפעלתי לשדרג את בתי החולים בציוד מציל חיים והובלתי פיתוח של יוזמות חינוכיות ותעסוקתיות, החלטתי לפעול בכל דרך כדי לחזק את הביטחון האישי של התושבים.

לכן, נוסף על תקצוב הקמת בסיסי מתנדבים של מג"ב בנגב ובגליל, יזמתי גם תכנית ייעודית לרשויות המקומיות. במסגרת התכנית יסייע המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל ברכש מצלמות אבטחה, שישדרו ישירות לתחנות המשטרה, בגיוס רכזי מתנדבים קהילתיים, בקורסים להגנה עצמית, ובהפעלת תכניות לאיתור נוער בסיכון ובמניעת אלימות במשפחה ועוד.

הפיכת הפריפריה, הנגב והגליל למרכז היא לא סיסמה, היא חזון שאני פועל לממש.

securitynegevgalil
ביקור בחדרה

השבוע הגעתי לסיור בחדרה, אותו פתחתי בפגישה עם מ"מ ראש העיר, ניר בן חיים ועם חברי מסיעת ישראל ביתנו, סגן ראש העיר רומן גישר.

חברי רומן פועל כבר שנים רבות למען תושבי חדרה ושמחתי להגיע ולשמוע על פיתוח העיר ולקבל ממנו ומניר את מפתח העיר חדרה, כאות של כבוד.

keycity2
חדרה ירוקה!

מפגישת העבודה הגענו לעמותת 'חתוליה' בעיר, שם התרשמתי מאוד מעבודת המתנדבים, אשר מעניקים בית מחסה ועזרה רפואית עבור החתולים המשוטטים בעיר.

בית המחסה נותן בית חם לכ-400 חתולים (!) ולא יכולתי שלא להתרגש מהרוח והנכונות של המתנדבים.

משם המשכנו לחווה החקלאית 'ערוגות פלז', בית ספר בסביבה ירוקה ומקדמת בריאות וקיימות.
תלמידי בתי הספר בחדרה לומדים בחווה לימודי חקלאות, מגדלים גידולים וכמובן אוכלים לבסוף מהתוצרת החקלאית שהם יצרו.
catshadera2
בעזרת המדע נשמור על הסביבה

השבוע השתתפתי בוועידה השנתית ה-50 למדע וסביבה, אותה ארגנו מיטב העוסקים בפעילות המדעית ושמירה על איכות הסביבה בישראל.

החיבור בין מדע וסביבה הוא חיבור מתבקש, בעיקר נוכח אתגרי האקלים העומדים לפתחנו.
לאיזון העדין שבין הצרכים שלנו לבין הסביבה נכנס תחום החדשנות, שיש בו חזון עם הבטחה גדולה, והמדע מסייע להפוך אותו למציאותי.

אלו, בין היתר, חלק מהסיבות שהובילו אותי להוציא לדרך את הרפורמה בחקלאות. חקלאות מקיימת, מדייקת וחדשנית, היא צו השעה וכדי לעשות זאת חייבים לשדרג את השימוש בטכנולוגיה חדשנית ולהשקיע במחקר ופיתוח. בזכות הרפורמה, החקלאות הישראלית תצעד בשנים הקרובות בכיוון הנכון, גם בתחומי הסביבה.

יש הרבה מה לעשות, וזאת חובתנו לעשות זאת למען עצמנו ולמען הדורות הבאים, וכך אנו עושים ופועלים מדי יום, לסביבה חדשנית ומתחשבת בטבע עבור יותר מ-9 מיליון אזרחי ישראל, והצמחים ובעלי החיים בה.

svivacopy
הסוף להצפות מסכנות החיים

במשך שנה עבדנו על תיקון לחוק הניקוז והשבוע הוא עבר בקריאה שלישית!

התיקון אישר לרכז את כל סמכויות הניקוז לידי משרד החקלאות, התקציב לפרויקטים שימנעו הצפות הוגדלו משמעותית, מכ 400 מיליון ליותר מ 1.2 מיליארד. כל אלו יעניקו כלים טובים יותר ויעילים להתמודדות עם אתגר השיטפונות וההצפות בישראל בחודשי החורף.

את התוצאות של תחילת הפעילות שלי בנושא ראינו בחורף האחרון, כאשר לא נרשמו הצפות חריגות שסיכנו חיי אדם. הבטחתי לשמור גם על ביטחון התושבים בהמשך, וחוק הניקוז יבטיח זאת.
flood2
צילום: אדי ישראל פלאש 90
546546464
מדוע נלחמתי לקדם את הרפורמה בחקלאות למרות הלחצים הפוליטיים ואיך היא תוזיל עבורכם את מחירי הפירות והירקות?

ההסבר בכתבה 
👇
willnotgetcancelled
בראיון ל'תוכנית הכלכלית' בגל"צ עם עמית תומר וסמי פרץ דיברתי בין היתר על הרפורמה בחקלאות וכיצד היא תסייע לאזרחי ישראל בהתמודדות עם יוקר המחיה.

מוזמנות ומוזמנים להאזין לריאיון המלא שלי 👇

RADIO
אני רוצה לנצל את ההזדמנות ולהזמין לעקוב אחר עמודי הפייסבוק הטוויטר והאינסטגרם שלי, שמתעדכנים באופן שוטף. תוכלו להיכנס דרך הקישורים שנמצאים כאן למטה.
אדאג להמשיך לעדכן אתכן.ם
שבת שלום לכולן.ם!

Powered by Publicators