התרשמתם מהעשייה? הירשמו לניוזלטר שלי, והישארו בעניינים!
4
לפני קצת יותר משנה הקמנו ממשלה שהצילה את מדינת ישראל משנים ארוכות של כאוס שלטוני, הזנחה ודריכה במקום.

עשינו מאמצים כבירים לייצב אותה לצד נחישות בלתי מתפשרת להוביל שינוי וחזון שיזניק את מדינת ישראל לקדמת הבמה בכלכלה העולמית. הצלחנו לקדם משמעותית נושאים שהוזנחו כמו כלכלה חופשית ושוק תחרותי, העלאת שכר החיילים והשלמת ההכנסה לאזרחים הוותיקים.

הכלכלה הישראלית צמחה בקצב מסחרר, האבטלה ירדה והגרעון נמחק, בזכות המדיניות הכלכלית שהוביל שר האוצר ויו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן.

הוצאנו לדרך רפורמות משמעותיות בחקלאות הישראלית במטרה להחזירה למסלול של צמיחה, והשקענו בתשתיות הבריאות, החינוך והתעסוקה בנגב ובגליל.

יחד עם זאת, בפוליטיקה הישראלית הבחירות הן תמיד אפשרות ריאלית ולצערי השבוע החליט ראש הממשלה להוציא את הכנסת לבחירות. למרות זאת, אנחנו ממשיכים בעשייה וגם השבוע הוכחנו שיש על מי לסמוך והבאנו בשורות לאזרחי ישראל.

אישרנו את התקנות שיזמתי לביטול לולי הכלובים, מהלך לטובת כלל האזרחים, בעלי החיים וגם לענף הלול שיאמץ סטנדרטים מודרניים של מדינות מתקדמות בעולם.

בסיור עם חברי למפלגה, השר חמד עמאר, חנכנו אולם ספורט משופץ בבית ג'אן שתקצבתי במסגרת קידום החזון להפוך את הגליל והנגב למרכז.

בנוסף, נפגשתי עם חקלאים צעירים מהגולן שתומכים בהפיכת החקלאות הישראלית לכלכלית וחדשנית יותר בהתאם לרפורמה שאני מוביל בענף, ביקרתי בטבריה ובחנתי את נזקי הסופה שפקדה את העיר, ערכתי סיור בכנסת עם שגריר בחריין וחיזקנו את שיתוף הפעולה בין המדינות, וגם חגגתי יום הולדת לאבא שלי.

על כל אלה ועוד תוכלו לקרוא בניוזלטר. קריאה נעימה:
הבטחנו וקיימנו: ישראל נפרדת מלולי כלובים!

השבוע הגענו להישג משמעותי כשהתקנות שיזמתי לסיום עידן לולי הכלובים בישראל אושרו ונכנסו לתוקף, במהלך שישפר את רווחת בעלי החיים וישמור על בריאות האזרחים.

מדובר בשינוי היסטורי שסימנתי כמטרה עיקרית מרגע כניסתי לתפקיד שר החקלאות, במטרה להזניק את ענף גידול העופות להטלה מגידול בלולי סוללה מיושנים, מוזנחים שאינם עומדים בתקן השירותים הווטרינריים לעבר עידן חדש. עידן של לולים מודרניים, עם בטיחות ביולוגית, בלי כלובים, בלי מדורים ובלי דרכים עקיפות לכלוא את התרנגולות בשטח מצומצם.

במשך יותר מעשור ארגוני בעלי החיים שמעו הבטחות בנושא, מבקר המדינה התריע על המצב ודבר לא נעשה. אבל עכשיו אנחנו יוצאים לעידן חדש וטוב יותר - מדינת ישראל תצטרף למדינות המתקדמות ביותר בעולם.

המהלך יצטרף למהלך סיום התכנון בענף והפיכתו לשוק חופשי עם הורדת המכס ב 50% וקידום התחרות.

אצלנו בישראל ביתנו מילה זאת מילה ואת מה שהבטחנו מלכתחילה דאגנו לקיים.

אמשיך לקדם את רווחת בעלי החיים ולדאוג ליותר מ-9 מיליון אזרחים, ובתוכם גם לטובת החקלאים שבהתאם להסכם יוכלו לבצע את המעבר באופן הדרגתי שלא יפגע בפרנסתם.

lulimapproved
בגולן מבינים – הרפורמה מצילה את החקלאות

נפגשתי השבוע עם שלושה חקלאים צעירים מרמת הגולן שהבינו כי אין אופציה אחרת אלא להצעיד את החקלאות לדרך חדשה, להשקיע בחדשנות ובטכנולוגיה ולהטמיע אותה בשטח.

שלושתם הציגו בפניי ובפני המדענית הראשית במשרד החקלאות, מיכל לוי, את הנתונים שבארצות אחרות מייצרים יותר תוצרת חקלאית לדונם מאשר בישראל ואת העובדה שחייבים להכניס שיקולים כלכליים לתוך הגידול החקלאי.

זה לא שהחקלאים הישראלים פחות טובים, אלא שחלק מהעוסקים בחקלאות בארץ לא אימצו מספיק טכנולוגיות, למרות הידע הקיים. זה השינוי שאני מוביל ברפורמה בחקלאות, שמתמקדת גם בהגברת התחרות במקביל להשקעה בחדשנות ופיתוח.

שמחתי לשמוע שהם לא חיכו לכניסתי למשרד והחלו להטמיע טכנולוגיות בעצמם, כי הבינו שאחרת אין סיכוי לשרוד ולהפוך את הגידולים החקלאיים שלהם לכלכליים.

בפגישה העלינו דרכים שונות להגביר את התמיכה בהשקעה בחדשנות ובפיתוח, כדי להזניק את החקלאות הישראלית קדימה, לעזור לה להיות תחרותית יותר ובכך גם להוזיל מחירים לצרכנים, ולמשוך עוד צעירים לענף. 

young-golan-agriculture
זה לא רק ספורט, זה המפתח לעתיד טוב יותר!

פגשתי השבוע את שחקניות הכדורסל הנפלאות מבית ג'אן וביחד עם חברי הטוב השר חמד עמאר חנכנו את אולם הספורט המחודש ששופץ בתמיכת המשרד לפיתוח הנגב והגליל.
 
כשכיהנתי כיו"ר הוועדה לקידום מעמד האישה ושוויון מגדרי, דרשתי לקדם את ספורט הנשים ככלי להעצמה ושבירת תקרות זכוכית.
 
השקעה בספורט מצמצמת פערים ומאפשרת לכל ילדה וילד לעסוק בפעילות חיונית, משפרת את הביטחון העצמי ונותנת הזדמנות לשאוף גבוה ולהגשים חלומות.
 
אני מודה לשר חמד עמאר, על השותפות והדחיפה בנושא חיזוק העדה הדרוזית והצ'רקסית, ולראש מועצת בית ג'אן, ראדי נג'ם, על האירוח הנפלא.
 
רק במעשים נהפוך את הפריפריה למרכז, וכך אני מתכוון להמשיך לפעול.

beitjansport
יוצרים קהילת חדשנות בחקלאות הימית!

השקנו השבוע את "AquaculTech" - קהילת החדשנות בביוטכנולוגיה וחקלאות ימית בישראל, שתפעל מהעיר אילת במטרה לקדם אקוסיסטם בתחום החקלאות הימית לצורך מיצוי הפוטנציאל הכלכלי הגלום בו תוך קידום פיתוח מוצרים מהים בשיטות ברות קיימא, שאינן מזיקות לסביבה.

בתוכנית רב שנתית לפיתוח העיר אילת וחבל אילות של משרד החקלאות, הדגשנו בין היתר את קידום המחקר והפיתוח בתחום החקלאות הימית.

כיום, במציאות שהעולם מתמודד עם שינויי האקלים, הקרקע הפורייה מצטמצמת ותהליך המידבור מקבל תאוצה, יש לנו מחויבות ואחריות למצוא פתרונות נוספים כדי לספק חלבון איכותי וביטחון מזון לצרכנים.

גידול האוכלוסייה והטכנולוגיה המתפתחת מחייבת כל אחת ואחד מאיתנו לשנות את כיוון המחשבה בשורה של ענפים, ובפרט בחקלאות, לקידום ביטחון מזון של מדינת ישראל המהווה מטרה מקודשת במציאות של משבר אקולוגי מתמשך.

קהילת AquaculTech היא בשורה של ממש לקידום החקלאות המקומית ולפיתוח אזור העיר אילת וחבל אילות למרכז בתחום החקלאות הימית בישראל ובים התיכון.

נמשיך בפרויקט הענק לפיתוח אילת וחבל אילות ולהזניק, לפתח ולטפח את החקלאות הימית בישראל!

aquacultec
כנרת שלנו

הגעתי השבוע לטבריה כדי לבחון את מצב ענף הדיג המקומי בעקבות הנזקים שגרמה הסופה שפקדה את העיר לאזור הטיילת ולענף המקומי.

נפגשתי עם נציג הדייגים בטבריה, יעקב פדידה, ומנהל אגף הדייג במשרד החקלאות, ניר פרוימן, ודנו בבעיות שקשורות גם לפרנסתם של הדייגים וגם בדרכים לשמור על הדגה וטיפול בגורמים שאינם דייגים מורשים שפעילותם פוגעת במאזן האקולוגי.

בתור בוגר קורס חובלים וקצין לשעבר בחיל הים, שמירה על הים קרובה מאוד לליבי, ובכוונתי לפעול במסגרת סמכויותיי כדי לטפל בנזקים שנגרמו ובנושאים בהם דנו בביקור.  

Fishnaharia
מחזקים את הקשר עם בחריין

נפגשתי השבוע עם שגריר בחריין בישראל, מר חאלד יוסוף אל ג'לאחמה, ודנו בהמשך קידום שיתוף הפעולה בין המדינות בנושא חקלאות מדברית.

בהמשך סיירנו במשכן הכנסת וחשפתי בפני השגריר הבחרייני אמנות ישראלית ויהודית במסדרונות הכנסת.

הייתה פגישה מקצועית ופורה ואני מקווה ובטוח שנפתח עוד ערוצים לשיתופי פעולה.
bahrin2
מדברים אתכם בשידור ישיר!

השבוע קיימתי אתכם.ן שיחה פתוחה בלייב בעמוד הפייסבוק של מפלגת ישראל ביתנו, בה עניתי לשאלות העוקבות והעוקבים.

התרגשתי מהעניין הרב שנוצר סביב העשייה שלי במשרד החקלאות, ומכמות השאלות בנושאים השונים – הרפורמה בחקלאות, כלכלה חופשי, רווחת בעלי החיים, תעשיית הפודטק, קידום הנגב והגליל ועוד. 

כנציג ציבור וחבר ממשלה זוהי שליחותי, אחריותי וחובתי להיות בקשר ישיר עם הציבור, לעדכן אותו בעשייה הרבה ולענות על השאלות. מפגשים נוספים צפויים בהמשך.

liveforer2
35
בריאיון לאתר 'אנשים ומחשבים' דיברתי על הצורך בפיתוח תשתיות בפריפריה, בנגב ובגליל על מנת להפוך יישובים בפריפריה למרכזי תעסוקה מתקדמים ובכך להביא את ההיי-טק לפריפריה.

לריאיון המלא לחצו כאן
SARRUBIK
בריאיון ל'מהדורה מוקדמת' בערוץ 'כאן 11' שוחחתי, בין היתר על המהלכים המשמעותיים שקידמנו והרפורמות שהעברנו כדי לפתוח את השוק, ועל הישגיה של הממשלה, שעשתה מה שלא נעשה כאן ב-15 השנים האחרונות.

לצפייה בריאיון המלא שלי לחצו על התמונה 
👇
RADIO
בראיון ליורם מרציאנו ברדיו ירושלים דיברתי על ההישגים הכלכליים והחברתיים החשובים שעשינו בממשלה, ובמיוחד בפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל.

מוזמנות ומוזמנים להאזין לריאיון המלא שלי 👇
101jerus
רגע מעניין
יום הולדת לאבא הכי צעיר

הוא כבר בן 78 והוא האיש הכי צעיר שאני מכיר, מלא שמחת חיים, אהבת העם והארץ ואני אוהב אותו ❤️

השבוע חגגנו יום הולדת באותו המקום שבו האבא שלו נולד, בבית הראשון בעיר רחובות.
מזל טוב אבא יקר, מי ייתן ונמשיך לשמוח עוד הרבה שנים יחד. לחיים 🥂
forersdad
אני רוצה לנצל את ההזדמנות ולהזמין לעקוב אחר עמודי הפייסבוק הטוויטר והאינסטגרם שלי, שמתעדכנים באופן שוטף. תוכלו להיכנס דרך הקישורים שנמצאים כאן למטה.
אדאג להמשיך לעדכן אתכן.ם
שבת שלום לכולן.ם!

Powered by Publicators