התרשמתם מהעשייה? הירשמו לניוזלטר שלי, והישארו בעניינים!
4
השבוע הוצאנו לחופשי את ענף הלול, הודות להסכם היסטורי שמוביל לסיום התכנון בענף, מפחית מיידית את המכס על הביצים ב-50% ומסיים את עידן לולי הכלובים שפוגעים בבעלי החיים ומסכנים את בריאות האזרחים.

כל זה במקביל להבטחת פרנסתם של הלולנים בשנים הקרובות, תמיכה בהקמת לולים נטולי כלובים ופיצוי הולם למי שירצה לפרוש מהענף. 

בנוסף, קידמתי עוד צעד בדרך להפיכת הנגב למרכז - הנחתי, יחד עם ראש העיר דימונה, אבן פינה להקמת מרכז חדשנות בעיר שיוסיף תעסוקה ויפתח יזמות.

כמו כן, הוצאתי לדרך תכנית אסטרטגית לשילוב מדע וחדשנות בענף החקלאות, נפגשתי עם ארגון "תנו לחיות לחיות" לבחון את מצבם של בעלי החיים בישראל, השתתפתי בכנס החירות, קיימתי ישיבת הנהלה משולבת למשרד החקלאות ונגב גליל לקידום התוכנית לפיתוח אילת וחבל אילות ועוד.

בסיום הניוזלטר גם הכנתי לכם סרטון סיכום שנה בממשלה. שווה לקרוא עד הסוף:
ענף הלול יוצא לחופשי!

מאז קום המדינה, ישראל מתנהלת בשיטה של חלוקת מכסות והטלת מכסים. השבוע חתמנו על הסכם היסטורי שיוביל לסיום התכנון בענף הלול ומעבר לשוק חופשי, בתהליך הדרגתי שיסתיים תוך 10 שנים באופן שיאפשר לחקלאים להיערך לשינוי.

בנוסף, המכס על הביצים ירד באופן מידי ב-50%, כך שתשמר יציבות מחירים בהשוואה בינלאומית ואף הוזלה באמצעות פתיחת השוק לייבוא. בהמשך תהיינה ירידות נוספות.

גם בנושא צער בעלי חיים ואיכות הביצים טיפלנו: הבטחות בנושא נשמעו עוד מ-2009, ולראשונה הצלחנו לסכם על מעבר לגידול בלולים ללא כלובים, עם שטחי מחייה ותנאים סניטריים הולמים בלולים מודרניים, לטובת רווחת בעלי החיים ושמירה על בריאות האזרחים.

אני גאה בהסכם הזה שדואג ליותר מ-9 מיליון אזרחים, לצד הענקת ודאות ואופק לחקלאים. אמשיך לפעול למען כלל הציבור, לקדם רפורמות משמעותיות שיבטיחו מעבר לשוק חופשי ויובילו להורדת יוקר המחיה בישראל.

SARFORER
לוויינים ובינה מלאכותית – גרסת החקלאות

אני שמח לבשר על הסכם ראשון מסוגו שמסמן לא פחות ממהפכה: הסכם בין משרד החדשנות, המדע והטכנולוגיה לבין משרד החקלאות להטמעת חדשנות בחקלאות הישראלית.

ענף ההיי-טק הישראלי פרץ דרך בתחומים שונים והגיע העת לרתום את הידע והיכולות האלו לשיפור החקלאות על מנת שנוכל להתמודד עם אתגרי האקלים, להבטיח את ביטחון המזון של אזרחי ישראל ולחזק את מעמדנו הבינלאומי בתחום.

התוכנית תכלול בין היתר: שימוש במידע המופק באמצעות לוויינים למיפוי וזיהוי גידולים חקלאיים, הטמעת בינה מלאכותית, השקעה במחקר יישומי בתחום החלבון החלופי, הרחבת שיתופי הפעולה הבינלאומיים, הקמת מרכז ידע בתחום בנק אצות ובתחום צמחי/חקלאי פנוטיפי.

אני מודה לשרה אורית פרקש הכהן על שיתוף הפעולה בגיבוש התוכנית ובהוצאתה לדרך.

זהו עוד צעד חשוב כחלק מהרפורמה בחקלאות שיזניק את הענף אל המאה ה-21.

ORITSAR
תנופת פיתוח בנגב, מקדמים חדשנות בדימונה!

לא פעם הבהרתי שהמטרה שלי היא להפוך את הנגב למרכז עצמאי שמאפשר תעסוקה איכותית ושירותים ברמה הכי גבוהה לתושבים.

השבוע עשיתי צעד נוסף במימוש החזון שלי, עם הנחת אבן הפינה להקמת מרכז חדשנות בדימונה.
המרכז יוקם במימון עיקרי של המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל ויהווה מוקד תעסוקה ומרחב טכנולוגי לתושבי ותושבות דימונה והנגב המזרחי.

המתחם יכלול משרדים לחברות הייטק, חלל עבודה משותף המעודד שיתופי פעולה, בית להכשרות, הדרכות, סדנאות, ויעודד וימנף יזמות צעירה בעיר.

אני מודה לראש העיר בני ביטון על שיתוף הפעולה ובטוח שמרכז החדשנות יצמיח יוזמות היי-טק וחדשנות בשלל תחומים כמו מזון ומסעדנות ומסחר, שיזניקו את האזור כולו.

ככה הופכים את הנגב למרכז, במעשים ולא בדיבורים!

DIMONA
ממשיכים לקדם את רווחת בעלי החיים

נפגשתי השבוע עם מנכ"לית 'תנו לחיות לחיות', יעל ארקין וקיבלתי ממנה דו"ח מפורט על מצבם של בעלי החיים במדינת ישראל.

הדו"ח מתייחס לתקופה טרם כניסתי לתפקיד שר החקלאות, ומעיון ראשוני בו נראה שישנם דברים רבים שיש לשפר ולשנות כדי למנוע סבל וצער מאלו שאינם יכולים להשמיע את קולם לבדם.

זכות גדולה עבורי להיות השר הראשון בישראל שמוצג בפניו הדו"ח ובכוונתי לבחון אותו לעומק ולהוביל מהלכים נוספים בנושא רווחת בעלי החיים, בנוסף לאלו שאני מקדם כמו ביטול לולי הכלובים ופתרון "עקר-סרס חסן" לכלבים משוטטים.

השינוי לו מייחלים בעלי החיים הוא שינוי נדרש לטובת החברה הישראלית כולה.

LETANIMALSLIVE
קוקטייל כחול לבן

אשכול הזהב הוא האירוע השנתי של יקבי ישראל, והוא התקיים השבוע זו השנה ה-20!

למעלה מ-250 בעלי יקבים וחובבי יין מכל רחבי הארץ הגיעו לחגוג בכנס שהיה עם דגש ייחודי על חקלאות יין מדברית.

והיה לי לעונג רב להגיע כאורח כבוד ולשאת דברים לנוכחים, ואפילו להעניק פרס הוקרה לערן, הכורם המצטיין של הנגב. את ערן פגשתי בשבוע שעבר לאחר שחווה פגיעה מפשיעה חקלאית, וכפי שהבטחתי לו, ביום חמישי הנהלת משרד החקלאות ביקרה בכרם שלו והחלה לגבש איתו תכנית סיוע לפתרון בעיות שמקשות על פיתוח הכרם בנגב.

אז בפעם הבאה שאתן.ם יוצאים לבלות, תזכרו לשתות רק יין ישראלי.

ESHKOL
על הדבש ועל החופש

השבוע השתתפתי בכנס החירות, דיברתי עם רועי כץ וסיפרתי על הערכים בהם אני מאמין ועל האופן בו משרד החקלאות צריך להתנהל באתגרים העומדים לפנינו. הנה חלק מהדברים שאמרתי:

"משרד החקלאות הוא אחד המשרדים החשובים בממשלת ישראל, ובכל ממשלה שהיא. החקלאות מבחינתי היא ערך חשוב מאוד. המדינה יכולה וצריכה לתמוך בערכים מסוימים שחשובים לה, אבל לא על חשבון ערכים חשובים אחרים, כמו חופש, לכן אנו תומכים בחקלאות בתמיכה ישירה.

שר החקלאות צריך להסתכל על חקלאי ישראל, ועל כלל אזרחי ישראל, כשהחקלאים בתוכם. אני דואג לכלל מדינת ישראל, וצריך שתהיה חקלאות בישראל. צריכה להיות לנו יכולת לייצור מזון עצמי, אבל היא חייבת להיות יכולת אמיתית שיודעת גם להחזיק את עצמה.

לאזרחי ישראל מגיע לקנות דבש בזול בראש השנה ושלא יהיה במחסור בביצים על המדפים לקראת החג. צריך להבין שבמדינת ישראל מייצרים כ-4,000 טון דבש בשנה כאשר הצריכה היא 6,000 טון בשנה, אז כמובן שמשהו צריך להשתנות.

גם בענף הקנאביס הרפואי ובתעשיית הפודטק, שגם בהם יש חסמים מיותרים רבים, צריך לבצע הקלות.

אני אמשיך לפעול למען יותר מ-9 מיליון אזרחים ומאמין שצעד אחרי צעד נצליח".

CRDIT
צילום: דור פזואלו
ישיבת הנהלה באילת

ירדנו לאילת כדי לקיים ישיבת הנהלה משותפת למשרדי פיתוח הפריפריה, הנגב והגליל, והחקלאות ופיתוח הכפר, שעיקרה קידום שיתופי הפעולה בין שני המשרדים בקידום התוכניות לפיתוח אילת וחבל אילות.

סיירתי, יחד עם צוותי ההנהלה במרכז הלאומי לחקלאות ימית, באירוחה של ד"ר חנה רוזנפלד מנהלת מלח"י, שמענו הרצאות מקצועיות וקיימנו דיונים בנושאים שעל סדר היום.

בישיבה השתתפו בין היתר המשנה לראש עיריית אילת, סטס דינקין, ראש מועצת חבל אילות ד"ר חנן גינת, מנכ"ל המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל, אילן שוחט, וראש עיריית אילת, אלי לנקרי.

התכנית ההיסטורית, שיזמתי למען העיר אילת וחבל אילות, במסגרת החזון שהצבתי לבסס את האזור כמרכז בינלאומי למחקר ופיתוח מזון מן הים והמדבר, מממשת את החזון להפוך את הפריפריה, הנגב והגליל למרכזים עצמאיים.

onlysar
with
שנה של עשייה

השבוע ציינו שנה להקמתה של הממשלה, ואיזו שנה זו הייתה!

בואו תראו תמצית מהדברים שהצלחנו לשנות, כדי שיהיה לכולנו הרבה יותר טוב:

  • אישרנו תקציב להקמת בתי חולים בקרית אתא ובאר-שבע.

  • תקצבתי רכישת מכשירים מצילי חיים בבתי החולים בנגב ובגליל.

  • הכפלנו את מספר מיטות האשפוז למתמודדות ומתמודדים עם הפרעות אכילה.

  • חתמנו על ביטול המכס להורדת מחירי הפירות והירקות.

  • הבאתי לכנסת את התקנות שיבטלו את לולי הכלובים בישראל.

והרשימה עוד כלכך ארוכה, שאני מעדיף שתלחצו על התמונה ותקפצו לדף הפייסבוק שלי, שם תראו כמה עשיתי עבורכן.ם 👇
fisfasta
35
כשיצאתי לדרך עם הרפורמה הגדולה בחקלאות, ראיתי לנגד עיניי דבר אחד – שיפור החקלאות הישראלית והורדת יוקר המחיה.

מתחילת הדרך היו אתגרים וחברי כנסת שהערימו קשיים.

אבל, ציפיתי ואני עדין מצפה מחברי הכנסת לזכור למי הם מחויבים – ל-9 מיליון אזרחיות וזרחי מדינת ישראל ולא לשום קבוצת לחץ קטנה.

בריאיון לתוכנית 'משחקי הכיס' בכאן 11 דיברתי בהרחבה על הנושא ואתן.ם מוזמנים ללחוץ על התמונה לצפות 👇

hakis
בריאיון לאפי טריגר ברדיו גל"צ דיברתי על ההסכם ההיסטורי שהשגנו בענף הלול שיוריד את המכס ב-50%, יסיים את התכנון בענף ויבטל את לולי הכלובים.

מוזמנות ומוזמנים להאזין לריאיון המלא שלי 👇
RADIO
אני רוצה לנצל את ההזדמנות ולהזמין לעקוב אחר עמודי הפייסבוק הטוויטר והאינסטגרם שלי, שמתעדכנים באופן שוטף. תוכלו להיכנס דרך הקישורים שנמצאים כאן למטה.
אדאג להמשיך לעדכן אתכן.ם
שבת שלום לכולן.ם!

Powered by Publicators