התרשמתם מהעשייה? הירשמו לניוזלטר שלי, והישארו בעניינים!
4
אחרי שבוע מאומץ בעבודה קשה, הערב נחגוג כולנו את ליל סדר הפסח.

בחג הזה דאגתי שכל משפחה תוכל לקנות הביתה ביצים ללא הגבלה, זאת בניגוד לגורמי אינטרס שאיימו במחסור, בלמתי את עליית מחירי העגבניות בזכות פתיחת השוק ליבוא פטור ממכס, ואפילו הוזלנו את מחירי הדלק, בזכות החלטתו של שר האוצר, אביגדור ליברמן, לקצץ את המיסוי בתקופה זו.

בנוסף, כינסתי דיון חירום עם ראש עיריית באר שבע רוביק דנילוביץ' וראשי רשויות מקומיות בנגב, כדי לסייע במלחמה מול הפורעים בנגב, סיירתי בדרום ובכפר ביל"ו ונפגשתי עם חקלאים מענפים שונים, וחיזקתי את הקשרים הבינלאומיים של מדינת ישראל.

על כל אלה ועוד תוכלו לקרוא בניוזלטר:
ברצוני לפתוח את הניוזלטר בברכה שהכנתי לכבודכם.ן לחג. לצפייה לחצו על התמונה 👇
passovernew
הבטחנו שלא יהיה מחסור בביצים – אצלנו מילה היא מילה!

זוכרים שאיימו עליכם במחסור בביצים בחג?  אל תאמינו לבעלי אינטרסים! אני לוביסט של 9 מיליון אזרחים ודואג לכן.ם! מבטיח וגם מקיים! אלה הן התמונות מהשבוע ברחבי הארץ לפני ליל הסדר:
eggs
בלמנו את עליית מחירי העגבניות

איימו עליכם.ן שמחיר העגבניות יטפס ל-20 ש"ח? שטויות במיץ! 🍅

בזכות פתיחת השוק ליבוא פטור ממכס, התגברנו על גל הקור, ושמרנו על ההיצע גדול ועל המחירים הוגנים.

אז בפעם הבאה כשאתם רואים כותרות מפוצצות, תזכרו שאולי הן מגיעות מלוביסטים וטייקונים. אני בכל אופן, אמשיך להיות הלוביסט של 9 מיליון אזרחים ולייצג את הציבור!
tomatoss
הרופאים עולים לנגב ולגליל!

לאחרונה השתתפתי בכנס 'נפש בנפש' שנערך בניו-יורק כ-350 רופאים ואנשי צוות רפואה יהודים מארה"ב שמעוניינים לעלות לישראל, במטרה לסייע להם בתהליך ולקדם את התיישבותם דווקא בנגב ובגליל.

בייחוד בשבוע מרגש כזה, עם ציון יום העלייה (י' בניסן), בו בני ישראל עברו מעבר הירדן לארץ ישראל, התרגשתי לראות שישנם המוני יהודים שנחושים להמשיך את נס העלייה ביחד עם בני משפחותיהם, ולהשריש שורשים בארצנו.

כולי ציפייה למפגש הבא שלי איתם בישראל, בתקווה שביחד נצליח להגשים את חלומם ואת החזון להפיכת הנגב והגליל למרכז.
doctors
ארץ זבת חלב והרבה דבש!

ביקרתי במשק לין בכפר ביל"ו, ביחד עם חברי אורן אבלה ושתי אורחות מתוקות שנמצאות בחופשת פסח (זכיתי), כדי להבין מהדבוראים מה החסמים בענף שמונעים מהם להגדיל את הרווחים וכיצד ניתן להוריד את מחירי הדבש לאזרחים.

מהטענות שהועלו במפגש, הענף סובל מרגולציה ובירוקרטיה עודפת שמונעת ממנו להתרחב. אני מתכוון לטפל בבעיות ולפרוץ את תקרת הזכוכית לדבוראים, במקביל לכוונתי לפתוח בקרוב עוד מאות טונות של יבוא פטור ממכס כדי להוזיל את מחירי הדבש בישראל.

בקרוב יהיו עדכונים נוספים. 
honeyy
דיון חירום בנושא שמירת הביטחון האישי בנגב

ביום שלישי האחרון כינסתי דיון חירום, יחד עם ראש עיריית באר שבע רוביק דנילוביץ׳ וראשי הרשויות בנגב במטרה לסייע להם במאבק מול הפורעים באזור.

תחילה, הנחיתי את מנכ"ל המשרד לפיתוח הנגב והגליל אילן שוחט להקצות תקציב ראשוני לטובת הצטיידות הרשויות המקומיות באמצעי אבטחה ומיגון, תפעול מתנדבים, סיבסוד קורסי קרב מגע לאזרחים וכלים נוספים שיעזרו לרשויות בהשבת הביטחון לתושבים ובהתמודדות עם אלו שמנסים להפר את שגרת חיינו.

מה שלא עשו הממשלות בעשור האחרון, שייך לעבר. כעת עלינו לאחד כוחות ולפעול במעשים לטובת הנגב ותושביו.

בקרוב אעדכן על פרטי התוכנית שנגבש יחד עם הרשויות המקומיות.
pccs
זה רשמי – הורדנו את מחירי הדלק

לפני חג הפסח אישרנו בוועדת כספים את ההפחתה במס הבלו על הדלק, שיזם יו"ר ישראל ביתנו, שר האוצר אביגדור ליברמן. כעת ליטר דלק יעלה לכם 50 אגורות פחות, הוזלה של עשרות שקלים לתדלוק ומאות שקלים למשפחה בחודש.זאת הפעם הראשונה מאז 2012 שיש התערבות ממשלתית בהפחתת מס הבלו.

נמשיך להוריד את יוקר המחיה בישראל!
gas154
כלים חד פעמיים - לא בשבילנו

אני באופן כללי נגד מכסים או מיסים, אבל כשמדובר במשבר האקלים – אין לנו ברירה אלא לשנות את ההתנהגות הסביבתית שלנו במדינת ישראל. את התוצאות כבר רואים, כשהצלחנו להוריד את רכישת הכלים החד פעמיים ב-50%!

אם כולנו נחיה בעולם נקי יותר, יגרם פחות נזק לנו, לבני משפחתנו, לבעלי החיים ולסביבה, ולכך אין מחיר. 
LIBERMAN_HADAP
מפתחים את החקלאות וההתיישבות בדרום

השבוע קיימתי סיור בדרום, שעיקרו נושא החקלאות וההתיישבות באזור. תחילה נסעתי לקיבוץ שומריה שבנגב הצפוני כדי לבחון מקרוב את הפעילות החקלאית ששוברת את הסטטיסטיקה ועיקרה נעשית בידי צעירים עם מוטיבציה אדירה להרים את הענף למעלה.

בתחילת הסיור הנחתי אבן פינה להרחבת הרפת, שתאפשר יותר מרחב לפרות, תיתן להן תנאי מחיה טובים יותר ותגביר את תפוקת החלב. לאחר מכן סיירתי בכרם של הקיבוץ, שם קיימנו פגישת עבודה ונפגשנו עם חקלאים צעירים משומריה.

אחד הדברים שהכי חשובים לי בחקלאות הוא שילוב הדור הצעיר, ואני גאה באופן שבו משלבים בשומריה את דור ההמשך ומגשימים את חזון ההתיישבות החקלאית!
ZVULUN
דואגים למלאי החיטה בישראל

בהמשך הסיור, הגעתי יחד עם שר האוצר, אביגדור ליברמן, לביקור ביושיביה, במטרה לבדוק את מלאי החירום של חיטה ומספוא במדינת ישראל.

אני מייצג את תושבי ישראל ואחראי של-9 מיליון האזרחים יהיה מספיק מזון בכל עת, גם בשגרה וגם בשעת חירום. 
Yoshiviaaa
דברים טובים קורים בנגב המערבי!

התחנה האחרונה בסיור היא היישוב אבשלום, שסמוך לרצועת עזה. נפגשתי עם ידידי הטוב, אדוארד קוברסקי, חקלאי שמהווה דוגמה ומופת לאופן בו מאמצים טכנולוגיות וחדשנות בענף כדי להגביר את התוצרת החקלאית בישראל.

שוחחנו על הקשיים איתם מתמודדים החקלאים בדרום וגם על פתרונות אפשריים לשיפור החיים ביישובי הנגב המערבי, ולהגדלת ההתיישבות באזור.

אני דואג ואמשיך לדאוג לנושאים אלו גם מתוקף תפקידי כשר החקלאות שמכהן גם כשר לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל, וגם מתוך אמונה שמפעל ההתיישבות והציונות חשוב לנו כחברה ומדינה. 
eduardSU
בעזרת הדור הצעיר נגשים את חזון הנגב והגליל!

המשוואה של "צריך לחבר את הפריפריה למרכז" חייבת להשתנות ויפה שעה אחת קודם. כדי לפתח את הנגב והגליל, חייבים להשקיע בהם ולהפוך אותם למרכזים בפני עצמם!

מוקדם יותר השבוע נפגשתי עם ראשי מרכזי הצעירים מהפריפריה, הנגב והגליל והצגתי בפניהם את החזון שלי לשינוי המשוואה בצפון ובדרום ועל שיתוף הפעולה הנדרש מהם כדי לממש אותו. לצפייה לחצו על התמונה 👇
periferia_youth_Centers
פרידה מברק לופן ז"ל

השבוע הוזמנתי ע"י משפחת לופן היקרה לכבד את זכרו של ברק לופן ז"ל שנרצח בפיגוע האיום בשבוע שעבר בתל-אביב, ולשאת דברי פרידה בטקס הלווייתו שנערך ביום ראשון בבית העלמין בקיבוץ גינוסר. אלה הם הדברים שאמרתי למשפחה ולברק:

"משפחת לופן, היקרה: דנה, הרעיה;
הילדים – יובל, עמית ודור;
ההורים – ישראל ובהירה;
האחים – מירב, ליאור ושחר;

במקום הזה נעתקות המילים, וכל מילה תהיה קטנה לתאר את האובדן הנורא, את הכאב הגדול, את הלב שנצבט אל מול מסע אחרון.

בחודש ניסן נהוג בעם היהודי שלא לשאת הספדים, אבל אי אפשר להיפרד מברק, מלח הארץ, בלי לומר כמה מילים. בלי לומר לו כמה עם ישראל כולו מבכה ביום הזה את מותו מידי מרצח.
בלי לומר לו, בשובו עכשיו אל אדמת ילדותו ונעוריו, כמה רבים – שלא הכיר בחייו – יזכרו אותו בזכות מראה פניו... בזכות הישגיו בעולם הספורט... בזכות הלב הרחב שלו לכל מי שהיה סביבו... בזכות חייו, בגלל מותו.

וברשותכם, אדבר עכשיו אליו. אליך, ברק:
שמך הלך בגאווה ישראלית לפניך וימשיך ללכת גם אחריך.
הקסם שבמבטך, כפי שנשקף מכל תמונה וכפי שיישאר חקוק בלב, ימשיך ללוות אותנו, ולומר לנו: אנחנו ממשיכים... אנחנו נושכים שפתיים בכאב, אבל לא מוותרים... אנחנו לא נזוז מפה... אנחנו נמשיך לחיות ולאהוב את הארץ – כמוך.

נמשיך להגיע להישגים בכלל, ובעולם הספורט בפרט, ולתת כוחות לדורות חדשים כפי שעשית, כפי שתכננת להמשיך לעשות.
נמשיך הלאה, כי זו צוואתך.

מי כמוך יודע שבעולם הספורט יש ניצחונות, ויש אכזבות, אבל תמיד יש מוטיבציה להתגבר, לא להיכנע לקשיים, להוכיח שאפשר גם כאשר הידיים או הרגליים רועדות, גם כאשר הלב כואב...
בעולם הספורט יש חיבוק בשיאי התהילה, ויש עידוד ברגעי משבר. את המושגים האלה, שאתה כל כך מכיר מהמים – אנחנו נאמץ על פני הארץ, על פני האדמה הזאת.

גם ברגעי הפרידה, אנחנו לא מאבדים את הרצון לחיות, אלא להפך – נחושים להמשיך בחיים מלאים – לכבודך. לזכרך. בדרכך.

אנחנו נעודד, ברוחך, את המשפחה ואת החברים הקרובים, שכואבים. נעודד גם את מדינת ישראל כולה, שיודעת תקופה קשה, כפי שידעה לא פעם בעבר, ותדע להתגבר ולנצח ולשוב לימים שקטים.
אנחנו לא עם שקורא לנקם, לא שטופי שנאה, לא מבקשים עין תחת עין. אנחנו עם, שגם כאשר נופלים חלליו – הוא קם. הוא כאן. וכאן הוא ישאר.

ב-ל"ה שנותיך ראית עולם וייצגת אותנו בכבוד, כעם שכוחו לא רק בנשקו אלא ברוחו ובשאיפותיו.
היית – ותישאר – מי שהציג אותנו כעם שיודע להגיע להישגים, גם כאשר לא מפסיקים לבקש את נפשו ומנסים, בלי הצלחה, לעצור את שמחת חייו.

בספר דברים ל' נכתב:
"הַעִידֹתִי בָכֶם הַיּוֹם אֶת הַשָּׁמַיִם וְאֶת הָאָרֶץ הַחַיִּים וְהַמָּוֶת נָתַתִּי לְפָנֶיךָ הַבְּרָכָה וְהַקְּלָלָה וּבָחַרְתָּ בַּחַיִּים" - הבחירה בחיים, מלווה אותנו לאורך כל הדורות מהגלויות ועד לחידוש היישוב היהודי בארץ ישראל, בחר עם ישראל בחיים גם ברק, בחר בחיים. הוא חי אותם בכל הכוח, באהבת העם, האדם והארץ... אך תמיד אויבינו בחרו לקדש את המוות.

יש לוחמים שנופלים בקרב במלחמה. ויש שנופלים כשהם חיים את החיים עצמם.
ברק נרצח, פשוט כשהוא קיים את שגרת החיים שאנו כל כך רוצים לשמור ולקיים.
ברק נרצח בידי טרוריסט, שמטרתו היתה. אחת. לזרוע פחד. לגדוע חיים בפיגוע עצמו ולעצור את החיים במדינה כולה.

החיה הדו רגלית שרצחה את ברק גדעה חיים. היא עצרה את חייו של ברק בשיא פריחתם. הותירה אלמנה ויתומים. השאירה משפחה קרועה ואבלה ואת עם ישראל חפוי ראש באבלו על הנרצחים בפיגוע.

דבר אחד ברור לי שהמחבל הזה לא הצליח ולא יצליח לעשות. הוא לא יגדע את בחירותינו בחיים. בהמשך המאבק על הארץ הזו. בהמשך הבנייה, היצירה והעשייה.

ברק, היום אתה חוזר הביתה – מוקדם, מוקדם כל כך – ובשעה הזאת, שעת בין הערביים שיורדת על כינרת הים, ירדה העצבות על נוף ילדותך, וכדברי המשורר יהושע רבינוב: "וְהָיְתָה הָעֶדְנָה בְּבִקְעַת גִּנּוֹסָר / לְנִשְׁמַת עִבְרִיּוּת נֶאֱצֶלֶת".

אנחנו אומרים לך שלום, כשאתה בנוף ילדותך. נזכור אותך, ברק. והברק בעיניך יאיר לנו, לכולנו, את הדרך. נוח בשלום על משכבך".
barak
מעמיקים את הקשרים עם בריטניה

אירחתי לפגישת עבודה את שגריר בריטניה בישראל, ניל וויגן.

שוחחנו על הרפורמה בחקלאות, על העמקת שיתוף הפעולה בין המדינות, שיתוף הידע של טכנולוגיות חקלאיות, חקלאות מדברית ושיתופי פעולה עתידיים בתחום החקלאות הימית
.
בריטניה היא ידידת אמת ושותפת סחר חשובה למדינת ישראל. אפעל להמשך מימוש ההזדמנויות לשיתופי פעולה חקלאיים בין המדינות.
ukembas
פגישה עם מ"מ שגריר מולדובה בישראל

נפגשתי מוקדם יותר השבוע עם מ"מ שגריר מולדובה בישראל אלכסנדר רויטמן.

רויטמן שיבח את הרפורמה בחקלאות ודיבר על כך שהאדמה הטובה של מולדובה והיכולות הטכנולוגיות המתקדמות של ישראל יכולות להניב יחדיו תוצרות חקלאיות לשני הצדדים.

התרשמתי מאוד מהעברית השוטפת של מ"מ השגריר, איתו ניהלתי פגישה פורה ומשמעותית, ושבעקבותיה הוא הזמין אותי לביקור המשך במולדובה. 
moldovaVEMBASSADOR
די לחרם - מפסיקים לשתוק!

שמחתי לארח השבוע את ילדי 'ים של חברים' ליום של פעילויות וכיף במשרד החקלאות.

'ים של חברים' מאגדת ילדים מכל רחבי הארץ שעברו חרם או חוויה לא נעימה בבית הספר. בקבוצה הם נפגשים, מכירים ומקבלים המון עוצמה וכוח להתמודד עם מה שחוו.

במסגרת יום הפעילויות הילדים ביקרו בבית החולים הווטרינרי, בחנו מקרוב את החידושים בענף החקלאות ונהינו מזני התותים המיוחדים שמפתחים במכון וולקני.

תודה רבה למייסדות הקבוצה שירי קניגסברג לוי ונועה אלון-חזן. החברות בינינו רק החלה ואשמח לארח את הילדים בעוד הזדמנויות.
bullynoo
אין ראויה ממנה!

שמחתי להתבשר שיעל שרר נבחרה להדליק משואה בטקס יום העצמאות ה-74.

את יעל זכיתי להכיר באופן אישי בתפקידי הקודם כיו"ר הוועדה לקידום מעמד האישה ושוויון מגדרי. בזכות אומץ ליבה וחשיפת ההתעללות המינית שעברה ע"י אביה והפעילות הציבורית שלה בנושא, נפגעות ונפגעי תקיפה מינית זוכים לקבל טיפול הולם ולהתמודד עם הטראומה.

אין ראויה ממנה להשיא משואה. ברכות!

ShesDaBest
546546464
"אנחנו מעודדים צמיחה ומחזירים את הכסף לאזרחים"

התראיינתי השבוע לענת דוידוב בתוכנית 'איפה הכסף' (רדיו FM103) והדגשתי את הערך של היציבות הכלכלית במדינת ישראל, שכמותה לא חזינו במשך שנים. להאזנה לחצו על התמונה 👇
ODEDFORERQUOTEHALAS
רגע מעניין

אריאל יצחק פלאח המתוק חולם להיות וטרינר. שמחתי לארח אותו בקריה החקלאית לביקור בבית החולים הווטרינרי ולהגשים לו את החלום ליום אחד. ואיך אפשר בלי סלפי?
selfie
אני רוצה לנצל את ההזדמנות ולהזמין לעקוב אחר עמודי הפייסבוק הטוויטר והאינסטגרם שלי, שמתעדכנים באופן שוטף. תוכלו להיכנס דרך הקישורים שנמצאים כאן למטה.
אדאג להמשיך לעדכן אתכן.ם
שבת שלום לכולן.ם!

Powered by Publicators