התרשמתם מהעשייה? הירשמו לניוזלטר שלי, והישארו בעניינים!
4
ימים לא קלים עוברים על מדינת ישראל. כבר ידענו תקופות קשות מאלו, וגם הפעם ננצח.

ניתן את כל הגיבוי הנדרש לכוחות הביטחון בשביל לסכל את הפעילויות של אויבנו ולהציל חיי אדם.

ברצוני לנצל את הבמה הזו כדי למסור שוב את תנחומיי הכנים למשפחות הנרצחים ולאחל החלמה מהירה לפצועים.

למרות הכאב והקושי, חשוב להמשיך בעשייה למען המדינה ועם ישראל.

בתחילת השבוע השתתפתי בכנס 'נפש בנפש' לסיוע בהעלאת 350 רופאים וצוותי רפואה יהודים מארה"ב לישראל, במטרה שיתיישבו בנגב ובגליל.

בנוסף, שר האוצר אביגדור ליברמן ואני העברנו 1.2 מיליארד ש"ח לטובת תוכנית לטיפול בתשתיות הניקוז במדינת ישראל שתמנע שיטפונות עתידיים ונזק לנפש ולרכוש.

כמו כן, המשכתי במאבק להורדת מחירי הפירות והירקות כשחתמתי על הסכם יבוא אננס מקוסטה ריקה לישראל, אושר יבוא ביצים מבולגריה לקראת חג הפסח המתקרב, והקמנו צוות שיבחן את הדרכים להגדלת היצע השימוש במי קולחים עבור ענף החקלאות.

על כל אלה ועוד תוכלו לקרוא בניוזלטר:
איך להתמודד עם הטרור?

השתתפתי השבוע בוועידת החוסן של 'ישראל היום' ודיברתי על האמצעים הנדרשים לגדיעת גל הטרור.

אחד מהם הוא שינוי מדיניות הרישוי לנשיאת נשק בידי אזרחים.

כאשר אזרחים חמושים נמצאים בשטח, הם מסוגלים לתפעל אירוע באופן מידי ולתגבר את כוחות הביטחון.

ראינו זאת גם בפיגוע הדקירה בגוש עציון אתמול וגם בפיגוע בבאר שבע, בהם שני אזרחים חיסלו את המחבלים.

אמצעי נוסף הוא התוכנית שיזמתי להקמת בסיסי מתנדבי מג"ב בנגב ובגליל: 400 מתנדבים, להם יהיו סמכויות, ציוד, מדים ונשק.

התוכנית כבר תוקצבה ע"י המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל בראשותי, ולאחר שהפעלתי לחצים ובעקבות וההד התקשורתי שנוצר, השר לביטחון פנים הסכים להוציא את התוכנית לדרך.

לצפייה בדבריי בכנס לחצו על התמונה
76
את המנגינה הזאת אי אפשר להפסיק

כנס 'נפש בנפש' בניו-יורק היה אמור להיות חגיגי, בכל זאת, לא בכל יום פוגשים 350 רופאים ואנשי צוותי רפואה יהודים שמיועדים לעלות לישראל, אך הבשורות על הפיגוע הקשה בחדרה השביתו את השמחה.

לכנס הגעתי במטרה לסייע בהעלאת הרופאים העולים דווקא לנגב ולגליל, בעזרת התוכנית שיזמתי לעידוד עלייה ומתן מענקים, אך גם מתוך כוונתי בתור השר לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל להשקיע באופן מסיבי באזורים אלו ולאפשר לעולים להגשים את החזון הציוני במקום שיהיה הכי טוב עבורם ועבור משפחותיהם.

כפי שציינתי, הפיגוע הנורא הורגש וציער את כולם, אבל לא פגם אפילו במעט במוטיבציה של אנשי הרפואה היהודים לרצות לעלות לישראל, ואולי אפילו העצים את תחושת השליחות שבעלייה.

נמשיך לפעול למען הגשמת החזון הציוני, הרופאים והרופאות יעלו ארצה, ישרישו שורשים באדמת אבותיהם וירחיבו את העם היהודי במדינתו.
35
בקרוב בישראל: אננס איכותי וזול

אני שמח לבשר על ההסכם הראשון שנחתם במסגרת הרפורמה בחקלאות בו נייבא אננס מקוסטה ריקה כדי שיהיה זמין לכל משפחה בארצנו!

בשנה החולפת מחיר הפרי הטרופי האהוב בישראל הרקיע לשמיים, בזמן שברוב העולם הוא נמכר בזול.

ביטול המכסים והרחבת היבוא מקניה והרפובליקה הדומיניקנית גם לקוסטה ריקה, יגדילו את ההיצע וצפויים להוריד משמעותית את המחיר.

זאת במקביל להשקעה חסרת תקדים של כ-2.7 מיליארד בחקלאות הישראלית ומתן תמיכה ישירה לחקלאים בארץ.

אמשיך לקדם מדיניות שוק חופשי והסכמים להורדת יוקר המחיה בישראל לצד תמיכה רחבה בחקלאות הישראלית, שיאפשרו לכל אזרח או אזרחית ליהנות ממגוון ואורח חיים בריא
🍍
754
האם הרפורמה תוזיל מחירים?

עדיין מתקשים להאמין שהרפורמה תוזיל מחירים?

צפו בנתונים 👇
78
אושר יבוא ביצים מבולגריה!

בזמן שיש כאלה שמנסים לייצר לחץ בקרב הציבור, המציאות היא שלא צפוי מחסור בביצים לקראת חג הפסח המתקרב.

אמנם פרצה מלחמה באוקראינה, מספקיות הביצים העיקריות, ומועצת הלול מסרבת לחלק את המכסות שניתנו לה להגדלת ייצור הביצים במדינת ישראל כדי לשמר את המונופול של העומדים בראשה, אבל דאגתי להוביל לכמה הסכמי ייבוא עם מדינות נוספות בשביל למנוע מחסור. 

אחרי שפתחנו את הייבוא מספרד, פורטוגל ואיטליה, השבוע הגענו להסכם ייבוא ביצים מבולגריה לישראל.

בנוסף, גם הלולים שניזוקו משפעת העופות חזרו לתפקד.

לכן, הסירו דאגה מליבכן.ם.

זאת הזדמנות גם להודות למנכ"לית משרד החקלאות, נעמה קאופמן-פס, ולעובדי ועובדות המשרד והשירות הווטרינרי, על עבודתם המאומצת בנושא.  
334
מונעים את אסון השיטפון הבא

התמונה שאתן.ם רואים היא מיולי 2021, אז כינסתי, כבר בתחילת תפקידי כשר החקלאות, ישיבה דחופה בנושא תשתיות ניקוז המים בישראל, ובנהריה בפרט, במטרה אחת – למנוע שיטפונות וחסימות בתשתית המים.

בישיבה נכחו בכירים ממשרד החקלאות, סמנכ"ל משרד רה"מ ואנשי מקצוע נוספים שאיתם גיבשתי אסטרטגיה להתמודדות עם נזקי האקלים בישראל ואני שמח לבשר שיש תוצאות לעבודה הקשה שלנו - השבוע התוכנית החשובה לחיזוק התשתיות אושרה רשמית!

במסגרתה, שר האוצר, אביגדור ליברמן, ואני נתקצב 1.2 מיליארד ש"ח לטובת טיפול מקיף בתשתיות הניקוז בישראל שיצמצמו ואף ימנעו את הנזקים מהצפות ושיטפונות שפוקדים אותנו יותר ויותר כתוצאה ממשבר האקלים העולמי.

בחמש השנים הקרובות יקודמו כ-13 פרויקטים חיוניים בכל רחבי הארץ – מאילת ועד נהריה.
566
פועלים להוזלת המים לחקלאים

במטרה להוזיל את עלויות המים לחקלאים, הקמנו השבוע צוות משותף של משרד החקלאות, האנרגיה, האוצר ושל רשות המים, בראשו עומדים מנכ"לית משרדי, נעמה קאופמן-פס ומנכ"ל משרד האנרגיה, ליאור שילת ויכלול נציגים מאגף התקציבים של משרד האוצר ומרשות המים.

הצוות יבחן את הדרכים להגדלת היצע השימוש במי קולחים עבור ענף החקלאות ויגיש את המלצותיו בתוך כ-3 חודשים.

על אף שמדינת ישראל מובילה עולמית בשימוש חוזר במים, ומעל לכ-85% ממי הביוב המטוהרים משמשים לטובת ענף החקלאות, אני עדיין ממשיך ובוחן דרכים נוספות "להזרים" מים לענף ובעיקר – להוזיל את העלויות.
543
אנשים טובים באמצע הדרך

השבוע ציינו את יום המעשים הטובים, וחשוב לי לספר לכם על החבר'ה הצעירים שאיתי כאן בתמונה, חברות וחברי ארגוני המתנדבים והצעירים בחקלאות, שבשבילם כל יום הוא יום כזה.

הם נוטעים, קוטפים, גוזמים, חורשים, מסייעים במאבק בפשיעה, ועושים כל מה שנדרש מהם ומעבר למען החקלאות הישראלית.    

ברצוני לשלוח אליהם את המסר הבא: חברות וחברים מארגוני המתנדבים והצעירים, יש לכם חלק חשוב בהווה של החקלאות הישראלית ועוד משמעותי אף יותר בעתיד הענף בארץ! המשיכו בעשייה החשובה!
3445
אני רוצה לנצל את ההזדמנות ולהזמין לעקוב אחר עמודי הפייסבוק הטוויטר והאינסטגרם שלי, שמתעדכנים באופן שוטף. תוכלו להיכנס דרך הקישורים שנמצאים כאן למטה.
אדאג להמשיך לעדכן אתכן.ם
שבת שלום לכולן.ם!

Powered by Publicators