התרשמתם מהעשייה? הירשמו לניוזלטר שלי, והישארו בעניינים!
4
השבוע בזמן שערכתי סיור מקצועי בצפון, התבשרתי על הפיגוע המזעזע בבאר-שבע, שגבה קורבנות חפים מפשע.

אני מבקש לשלוח שוב את תנחומיי הכנים והעמוקים למשפחות הנרצחים והחלמה מהירה לפצועים.

לצד הכאב הרב, המשכתי לפעול למען אזרחי ישראל. בסיור בצפון קיימתי פגישות עבודה בעיריית עפולה ועיריית חריש, התארחתי במכללת כנרת, במסגרת כנס 'כנרת' לחינוך, חברה ופריפריה וביקרתי במרכז החדשנות כדי לראות את הפיתוחים החדשים שיזניקו את החקלאות.

כמו כן, שמחתי לבקר בעיר ירוחם, שמשקיעה המון בחינוך ובעידוד הדור הצעיר ללימודים טכנולוגיים, בפרויקטים שנתמכים ע"י המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל בראשותי. 

הייתה לי גם זכות הגדולה לחנוך מרפאה וטרינרית מחודשת ומשופצת ברמת-גן, נפגשתי עם שגריר בריטניה בישראל ודנו בסוגיית הגרעין האיראני והתראיינתי לכלי התקשורת השונים.

על כל אלה ועוד תוכלו לקרוא בהמשך.
87
מזניקים את הצפון

השבוע קיימתי סיור בצפון והתארחתי ב"כנס כנרת לחינוך, אקדמיה ופריפריה", בו נבחרתי להעניק את פרס יקירי המכללה לאילן בירן, פרופ' פרץ לביא, ניסים (מקס) כהן, שהובילו לשינוי חברתי בגליל ובמדינת ישראל.

בירכתי את משתתפי הכנס ודיברתי על החשיבות להפוך את הפריפריה, הנגב והגליל למרכזים שיוכלו להתקיים כמטרופולינים עצמאיים, ועל מקומה של האקדמיה והפיתוחים המחקריים לטובת פיתוח כלכלי, חקלאי ותעשייתי של האזורים הללו.

ביחד עם ד"ר מיכל לוי, המדענית הראשית במשרד החקלאות, המשכתי למרכז כנרת לחדשנות, שם הוצגו לי טכנולוגיות בתחומי האגרו-טק, מים וקיימות.

פעילות האקדמיה ומרכז החדשנות משתלבים באופן אינהרנטי עם החזון שלי לפיתוח אזור הכנרת והחקלאות הישראלית בכלל תוך שילוב החדשנות והמחקר כמנוע צמיחה אזורי.  

987655555

עיר בתנופה

לאחר הביקור במרכז החדשנות כנרת, הגעתי לעפולה ביחד עם מנכ"ל המשרד לפיתוח הנגב והגליל, אילן שוחט, וקיימנו פגישת עבודה עם ראש העיר, אבי אלקבץ, המשנה לראש העיר, מיכאל ברקן ועם סגן ראש העיר, ד"ר בוריס יודיס.

במהלך הפגישה דיברנו על התוכניות שלי לפיתוח האזור, ושמעתי מהם על ההתפתחות העירונית והתנופה הגדולה שלה בשנים האחרונות, על הרצון לקלוט עולים חדשים מאוקראינה והסביבה ונושאים בהם אוכל לסייע ולקדם.

המשכנו לביקור בקאנטרי המקומי שם פגשתי את נציגי חברת SupPlant שהציגו בפניי את הפיתוחים שלהם לייצור מערכות השקיה חכמות ומתקדמות וכבר היום משנה את פני החקלאות המדייקת כפי שאנו מכירים אותה.

33

מזניקים את חריש

התחנה האחרונה לביקור בצפון הייתה בחריש, שם נפגשתי עם ראש העיר יצחק קשת והמשנה לראש העיר מטעם ישראל ביתנו, חברתי הטובה עידית ינטוב.

במהלך הפגישה דיברנו על ה'האב' המתקדם והחדשני שהקמנו בחריש, מתחם עבודה משותף שכולל גם חדרי ישיבות, שתוקצב על-ידי המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל.

כמו כן, דנו בקידום פיילוט של פרויקט גגות ירוקים בחריש, ובקידום החלטת ממשלה לטובת העיר.

לאחר מכן, המשכתי למפגש עם תושבי ותושבות העיר.

987
דברים מדהימים קורים בירוחם

השבוע ביקרתי בירוחם, שם התארחתי אצל ראשת המועצה, טל אוחנה, מנהיגה צעירה, עוצמתית ומלאת אנרגיות, שמוכיחה ששינוי מחשבתי יכול לחולל שינוי גדול עוד יותר.

ביחד עם מנכ"ל המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל, אילן שוחט, ראינו את הפלא המתרחש בירוחם שמשקף במדויק את החזון שלי להפיכת הדרום למרכז.

בתחילת הביקור הגענו לשלושה אתרים שמיועדים לרווחת התושבים אך גם מושכים עניין רב כלפי חוץ ומחזקים את התיירות המקומית: כרם ירוחם בו מגדלים ענבים וזיתים ומכינים יין ושמן זית מקומיים, אתר הגלמפינג החדש שמוקם בימים אלו והאגם המרשים והפסטורלי.

בהמשך ביקרתי במרכז המדעים, ופגשתי את אור, רועי ורועי, תלמידי תיכון בכיתות י' ויב' שלומדים פיזיקה, מתמטיקה ומכטרוניקה, ובמסגרת פרויקט מיוחד בונים רחפנים ייחודיים ומשתתפים בתחרויות נושאות פרסים.

לאחר מכן ערכנו טקס הנחת אבן פינה להקמת מבנה הייטק, שבסיוע המשרד לפיתוח הנגב והגליל, יחליף בניין שהוזנח במשך שנים.

המבנה החדש מתווסף למרכז החדשנות הענק בירוחם בו עשרות צעירות וצעירים כבר משתלבים ועובדים במקצועות טכנולוגיים.

חלקם הקימו סטרטאפים עם לקוחות מכל העולם.

שמחתי לפגוש דור צעיר ונבון שמבין את ההווה אבל יודע גם להביט אל עבר העתיד, וגם לראות שישנן נשים רבות שמשתלבות במקצועות הטכנולוגיים ומובילות חברות להצלחה.

בתור השר לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל, אני מחויב לכך שאזרחי ישראל באזורים אלו יקבלו את התנאים הכי טובים להצליח, לפרוץ את כל הגבולות ולהגיע להישגים משמעותיים, מבלי לעבור למרכז.

אין לי ספק שבעזרת שיתוף הפעולה עם טל, ועם ראשי רשויות חרוצים ושאפתנים כמוה, אנו בדרך הנכונה והבטוחה לשם והיא קרובה ממה שחושבים.
6
ממשיכים לדאוג לשלומם של בעלי החיים!

השבוע הייתה לי הזכות הגדולה לחנוך ביחד עם מנכ"לית תנו לחיות לחיות, יעל ארקין, מייסדת העמותה הגב' אתי אלטמן, ופעילי ומתנדבי העמותה, את המרפאה הווטרינרית המחודשת והמשופצת ברמת גן.

הפעילות המבורכת של העמותה והארגונים למען בעלי החיים ראויה להערכה ומהווה דוגמה לחברה בריאה שמסתכלת מעבר למה שקרוב אליי, כזאת שרואה את הסביבה ואת חסרי הישע שבה.

המשימה שלי במשרד החקלאות היא בין היתר לשנות ולשבור מוסכמות בנוגע ליחס לבעלי החיים. אחד השינויים המשמעותיים שאני מקדם הוא ביטול לולי הכלובים ואני מקווה שהוא יאושר בשבועות הקרובים בוועדת החינוך של הכנסת.

גם בהחלטת הממשלה למען תושבי אשקלון יזמתי קידום הקמה של מרכז לטיפול בטראומה בעזרת בעלי החיים, שהוכח מדעית שיש להם השפעה חיובית בהתמודדות עם קשיים וחרדה.

אני מקווה שביחד נצליח לעשות עוד הרבה שינויים למען בעלי החיים, כאלה שגם יהפכו את החברה שלנו לטובה יותר.

55

מחזקים קשרים עם בריטניה

השבוע התארחתי בארוחת ערב כחלק מאירוע UK-Israel Strategic Dialogue, אליו הוזמנתי על ידי שגריר בריטניה בישראל, ניל ויגאן, ומנכ"ל ארגון ELENT, יוזם האירוע, שי בזק.

דיברנו על חשיבות הקשרים של ישראל ובריטניה בכלל, ולנוכח האתגרים העומדים בפנינו בשנים האחרונות כמו נגיף הקורונה ואיום הגרעין של איראן, בפרט.

היה לי חשוב להדגיש עד כמה עצירת התקדמות איראן בכל נושא הגרעין הוא קריטי למדינת ישראל וההבנה שהסרת הסנקציות מעל איראן יספקו להם משאבים כלכליים עצומים שישמשו אותם לפגיעה במדינת ישראל ויסכנו מדינות נוספות באיזור.

כמובן שגם דיברנו על חקלאות ועל משבר האקלים המתקדם שפוקד את העולם כולו.

הסברתי כי ישראל אמנם לא יכולה לספק מזון לכל העולם, אך אנו יכולים לחלוק את הידע והניסיון שלנו מפיתוחי חקלאות בתנאים מדבריים עם העולם, ולשם כך שיתופי פעולה בינלאומיים הינם חשובים ומהותיים.

זה היה אירוע חשוב ומפרה ואני בטוח שנמשיך לשתף פעולה ביחד ולפעול כשותפים לשמירה על הדמוקרטיה והחופש ברחבי העולם.

888888
בסוף גם המתנגדים ימחאו כפיים

כבר עשרים שנה שממשלות ישראל קפאו על השמרים, והתוצרת החקלאית שמייצר החקלאי או החקלאית,  זהה לתוצרת שהייתה לפני עשרים שנה בזמן שהאוכלוסייה גדלה בכ-50%.

המשוואה פשוטה -ברגע שהשוק יהיה פתוח ותהיה תחרות, תהיה בארץ יותר תוצרת גם מבחוץ וגם מהחקלאים הישראלים שיידרשו לייצר יותר, ויוקר המחייה ירד.

את המשוואה הזאת אני מתכוון לאזן משני צדדיה – אני גם פותח את השוק וגם נותן סכומי כסף לחקלאים כמו שמעולם לא נתנו כדי שהם יוכלו להתחרות.

מתפקידי לדאוג לחקלאות הישראלית לצד הדאגה לכל משפחה שתרצה לקנות פירות ותוכל לעשות זאת מבלי לחשוב פעמיים האם היא מסוגלת לכך כלכלית, או לא.

על כל זה ועוד דיברתי בריאיון אצל אופירה וברקוביץ בשישי שעבר.

מוזמנים ומוזמנות ללחוץ על התמונה ולצפות בריאיון.
7
546546464
התראיינתי לתוכנית של דוריה למפל ואודי סגל ברדיו גל"צ.

דיברתי שם, בין היתר, על הרפורמה הגדולה שאני מוביל בחקלאות, על ההשפעות שלה שנוכל להרגיש בקרוב ועל משבר האקלים העולמי שמשפיע ישירות על החקלאות.

הסברתי כי כיום ישנם פערים עצומים בין התוצרת החקלאית הישראלית לזו של שאר העולם.

לדוגמא, בהולנד מפיקים 69 טון מלפפונים משטח דונם אחד, ואילו מאותו גודל שטח, בישראל מפיקים בממוצע 9 טון.

זה אחד הדברים שהרפורמה בדיוק באה לתקן.

תבינו, אני מחויב ל-9 מיליון אזרחים שיוכלו להרשות לעצמם פירות וירקות במחירים הוגנים, וגם מחויב לדאוג לחקלאות הישראלית שתהייה חזקה ואיכותית.

אתן.ם מוזמנים להאזין לריאיון המלא בלחיצה על התמונה.
9
אני רוצה לנצל את ההזדמנות ולהזמין לעקוב אחר עמודי הפייסבוק הטוויטר והאינסטגרם שלי, שמתעדכנים באופן שוטף. תוכלו להיכנס דרך הקישורים שנמצאים כאן למטה.
אדאג להמשיך לעדכן אתכן.ם
שבת שלום לכולן.ם!

Powered by Publicators