התרשמתם מהעשייה? הירשמו לניוזלטר שלי, והישארו בעניינים!
4
יש לובי אחד שאני מחוייב לו, והוא לובי של 9 מיליון אזרחים שרוצים לקנות הביתה פירות וירקות במחירים הוגנים.

לכן, הוצאתי השבוע לדרך את הרפורמה הגדולה בחקלאות, שתוזיל את מחירי הפירות והירקות ותזניק את החקלאות הישראלית לקידמת הבמה.

המצב שבו ביטחון המזון שלנו מעורער מכיוון שהתפוקה של החקלאות הישראלית בשנת 2022, זהה לתפוקה שלה בשנת 2000, בזמן שהאוכלוסייה גדלה ב-50% הוא בלתי מתקבל על הדעת.

זו אחת הסיבות המרכזיות המצביעות על נחיצותה של רפורמה בחקלאות במטרה לייצר תחרות בענף שתוביל להתייעלותו ותגביר את התוצרת המקומית.

הרפורמה תתבצע בהדרגה במשך 5 שנים, כאשר בשלב הראשון הורדו המכסים על פירות וירקות שכמעט ולא מגדלים בארץ או שמיועדים בעיקר לייצוא, כמו למשל אננס, אבוקדו, ליצ'י ועוד.

זאת לצד תמיכה ישירה בחקלאים, השקעות במחקר ובפיתוח, עידוד השקעות הון, סימון ארץ המקור והגדלת מכסת העובדים הזרים.

כל זה על מנת שאזרחי ישראל ישלמו פחות על פירות וירקות ויצרכו יותר, ולמען ענף החקלאות והחקלאים בארץ שזוכים לשדרוג משמעותי ותמיכה ישירה נרחבת.

בנוסף, חתמתי השבוע על הסכם היסטורי עם איחוד האמירויות לשיתוף פעולה בענף החקלאות, שר האוצר ואני פרסמנו צו לביטול מכסים על יבוא בשר ושמן זית, קבינט השרים נגב גליל אישר את התוכנית שלי לעידוד עלייה מאוקראינה, וגם הכנתי סרטון מפתיע לכבוד חג הפורים (מחכה לכם בסוף הניוזלטר).

על כל אלה ועוד קראו בניוזלטר 👇
87
פירות וירקות לא יהיו מותרות!

הרפורמה בחקלאות מתחילה: בקרוב תוכלו ליהנות ממגוון פירות וירקות בשפע ובזול!
🍍🥭🥑לאחר תקופה של שימוע ציבורי ארוך ומו"מ, חתם השבוע שר האוצר אביגדור ליברמן, בתיאום איתי, על צו לביטול והפחתת מכסים על מגוון פירות וירקות, ביניהם: אננס, מנגו, אוכמניות, אספרגוס, אבוקדו, ליצ'י, שסק ועוד.

על יתר הפירות והירקות נבצע הפחתה הדרגתית על פני 5 שנים, במטרה לשמור על החקלאות המקומית ולאפשר לה תקופת הסתגלות.

זאת במקביל לתמיכה העצומה שיזכה הענף במענקים, בתמיכות ישירות, בסימון ארץ המקור, במחקר ופיתוח ובעידוד השקעות הון.

לא יתכן שבחו"ל נהנים מפירות וירקות במחירים שווים לכל כיס ולאורך על עונות השנה, בזמן שמשפחות ישראליות נאלצות לשבור חסכונות.

בקרוב כל זה הולך להשתנות!

1

שחררנו את צו המכס. מה זה אומר?

בשביל להבין קצת יותר טוב את הרפורמה הגדולה בחקלאות הכנתי לכן.ם סרטון שמסביר בפשטות מה עומד להתבצע.

צפו בהסבר בלחיצה על התמונה.

875

עד כמה השינוי משמעותי?

לפניכם רשימת הפירות והירקות שהמכס עליהם ירד ל-0 מיידית.

כל זה למען אזרחי ישראל שישלמו פחות על פירות וירקות ויצרכו יותר, ולמען ענף החקלאות והחקלאים בארץ שזוכים לשדרוג משמעותי. בשלב הראשוני יורדו המכסים על פירות שכמעט ולא מגדלים בארץ ושיש בהם הרבה ייצוא, ובהמשך יתווספו פירות וירקות נוספים. 

6
אי שפיות זה לעשות את אותו הדבר ולצפות לתוצאה שונה
 
הנה עוד סיבה לכך שהרפורמה הזו כל-כך חשובה וצריכה לקרות באופן מידי:

אם התוצרת החקלאית בישראל נשארה זהה מאז שנת 2000 בזמן שהאוכלוסייה גדלה בכ-50%, אין פלא שיש מחסור בפירות ובירקות ושהמחירים זינקו לשמיים.
 
שימו לב לפערי המחירים הבלתי נתפסים – פערים של עשרות עד מאות אחוזים במחיר!
 
מסקנות הוועדה לבחינת פערי התיווך מחייבות אותנו לפעול בהקדם, למען כל האזרחים שמגיע להם לאכול בריא ובזול ולמען עתיד ענף החקלאות שצריך להשתדרג, וזה בדיוק מה שאני עושה.

לצפייה בכתבה לחצו על התמונה 👇
8
33
יש לנו הסכם היסטורי עם איחוד האמירויות  🇦🇪🇮🇱
 
החקלאות הישראלית לאורך שנותיה הייתה פורצת דרך בעולם, ובזכות שיתופי פעולה בינלאומיים והשקעות מחודשות במחקר, פיתוח וחדשנות אנו מחזירים אותה להיות כזאת.
 
השבוע הגעתי לביקור בזק בדובאי וחתמתי על מזכר הבנות בין ישראל לאיחוד האמירויות שבמסגרתו נקים צוותים משותפים שיקדמו פרויקטים חקלאיים בין המדינות, יסייעו בשילוב הסקטור הפרטי בענף, ירחיבו את החלפת המידע והמחקר להתמודדות עם משבר האקלים, ויגדילו את ייצור המזון הטרי במדינת ישראל.
 
מזכר ההבנות מתייחס גם להגנת הצומח, ולהכרה הדדית בתקנות ובסטנדרטים שיאפשרו ייבוא וייצוא של תוצרת חקלאית טרייה באופן סדיר בין המדינות תוך הימנעות מהעברת מחלות או מזיקים לגידולים.
 
אני מודה לשרה מרים אלמהירי על שיתוף הפעולה, בציפייה שגם אזרחי ישראל וגם אזרחי איחוד האמירויות ייהנו בקרוב מפירות ההסכם.
5

חדשנות וטכנולוגיה בחקלאות

במסגרת הביקור שלי בשבוע החקלאות, הגעתי לתערוכת האקספו העולמית של דובאי.

עברתי בין הביתנים מהמדינות השונות וראיתי את החידושים והטכנולוגיות בעולם החקלאות.

באזור הקיימות של התערוכה שמו דגש על פרויקטים של שימור הטבע והטכנולוגיות הירוקות ושמחתי לראות את הפיתוחים החדשים למלחמה במשבר האקלים והגדלת ייצור המזון העולמי.

כשמדברים על ביטחון מזון, מדברים על חדשנות והיכולת שלנו לייצר יותר על פחות שטח וזאת גם בתנאי מזג אוויר קשים ואקלים משתנה.

כמובן שגם ביקרתי בביתן הישראלי, שנמצא שם כצעד סמלי וחשוב להשתלבותה של מדינת ישראל וחיזוק הקשר עם איחוד האמירויות, ומציג את הפיתוחים המדעיים והטכנולוגיים שיש לנו.

453
מורידים את מחירי הבשר ושמן הזית בישראל!

שר האוצר אביגדור ליברמן, בתיאום איתי, פרסם השבוע צו לביטול המכס על יבוא בשר ופתיחת מכסה פטורה ממכס לייבוא שמן זית במטרה להוזיל מחירים.

מחירי הבשר בישראל גבוהים ב-43% בהשוואה למדינות ה OECD-כאשר גם מחירי שמן הזית מהיקרים בעולם כשבספרד למשל המחיר עומד על כ-17 ש"ח בעוד אצלנו כ-34 ש"ח.

מצב שאינו מתקבל על הדעת.

זהו צעד אקטיבי נוסף שאנו מבצעים להורדת יוקר המחיה לאחר שפרסמנו צו לביטול מכסים על דגים ומזון מן הים ופתחנו מכסות פטורות ממכס לייבוא דבש וביצים טריות.

לאזרחי ישראל מגיע לקבל מגוון רחב יותר ומחיר זול יותר ואנחנו כאן כדי לדאוג שזה יקרה.
22
אושרה התוכנית שיזמתי לעידוד עלייה מאוקראינה ליישובי הנגב והגליל!

המלחמה באוקראינה היא הרבה מעבר למשבר, אך היא גם הזדמנות לסייע לאחינו ואחיותינו ובו בזמן להרחיב את מאזן ההגירה החיובי בנגב ובגליל, ולהוביל לצמיחה כלכלית חסרת תקדים ביישובים אלו.
 
הזדמנות כזאת אסור למדינת ישראל לפספס, ולכן כינסתי היום את קבינט השרים נגב גליל בנוף הגליל, ואישרנו את התוכנית שלי לעידוד עולים מאוקראינה ומדינות האזור, בדגש על בעלי מקצועות בהם קיים מחסור, ליישובי הנגב והגליל בהיקף של 22 מיליון שקלים.
 
אני מודה באופן אישי לשרת העלייה והקליטה פנינה תמנו שטה, על שיתוף הפעולה וסיוע בקידום התוכנית, ולשרים זאב אלקין, חמד עמאר ונחמן שי - שהשתתפו בקבינט ותמכו בהחלטה.
 
אנחנו הבטחנו ממשלת שינוי ואני חושב שהשינוי מתבטא היטב ביכולת שלנו לשתף פעולה ביחד ולחבר בין משרדים כדי לקדם יוזמות למען עתידה של מדינת ישראל.
11
דואגים לתושבי אשקלון

ביחד עם חברי למפלגת ישראל ביתנו, יו"ר ועדת הכספים ח"כ אלכס קושניר, אישרנו השבוע הקמת מרכז חוסן ממוגן ומרכז טיפול באמצעות בעלי חיים עבור תושבי אשקלון, בהיקף של כ-12 מיליון ש"ח.

המציאות הביטחונית באשקלון איננה גזירת גורל ואנו עושים הכול כדי לשנות אותה, אך ככל שהיא קיימת מחובתנו לדאוג לחוסן של התושבים ולספק להם שירותים ראויים כשמחקרים מראים שטיפול באמצעות בעלי חיים מסייע רבות להתמודדות עם חרדות ופוסט טראומה.

אני מודה לח"כ אלכס קושניר שנרתם למען תושבי אשקלון ויזם את שיתוף הפעולה, ומברך על הזכות שניתנה לי לשלב בין שני תפקידיי כשר החקלאות והשר לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל, ולהקים את המרכז החשוב הזה.
87
ממשיכים את מורשת טרומפלדור

השבוע ציינו את יא' באדר, יום הקרב על תל-חי בו נפל יוסף טרומפלדור ז"ל, מהגיבורים הגדולים בתולדות הציונות וארץ ישראל, שטבע את המשפט המפורסם "טוב למות בעד ארצנו".

טרומפלדור עלה לארץ מרוסיה ועסק בחקלאות בקיבוץ דגניה. הוא שכנע את זאב ז'בוטינסקי ברעיונו להקים גדוד עברי ראשון, עודד עלייה לישראל והתיישבות בה.

כאות הוקרה והנצחה, ז'בוטינסקי קרא על שמו את תנועת בית"ר, (ברית יוסף תרומפלדור) כאשר השם נכתב בת' כדי לשמור את שמה של עיר המצודה הקדומה "ביתר", שמילאה תפקיד חשוב במרד בר כוכבא.

גם בימינו, כשמלחמה משתוללת בעולם, עלינו להמשיך את דרכו של יוסף טרומפלדור, לעודד עלייה לארץ ישראל ולפתח התיישבות חדשה.

בזכותו, ובזכות גיבורים נוספים שהגשימו את החלום הציוני ונלחמו על אדמת הארץ, לא רק טוב למות למען ארץ ישראל, אלא גם טוב לחיות בה, להרחיב את העם היהודי ולהצמיח בה שורשים.

בהשראתו נעשה ונצליח.

יהי זכרו ברוך. תל-חי!
35456
546546464

ווינט

כפי שציינתי בפתיח, אני לוביסט של 9 מיליון אזרחים ולא של קבוצת לחץ.

בוחרים מכלל המפלגות בישראל רוצים לקנות פירות וירקות בזול, וזה לא הגיוני לראות נציגים שנאבקים בכנסת כדי להעלות להם מחירים.

לחצו על התמונה וצפו בדברים שאמרתי לאולפן ויינט 👇

8765432
גלצ

כשהתותחים רועמים – צריך לעזור ולסייע.

זו גם המחויבות שלנו וגם הזדמנות.

האזינו לדברים שאמרתי בריאיון לרדיו גלצ על גל העלייה מאוקראינה.

להאזה לחצו על התמונה 👇
567
 אופיקה וברקו

הערב (ו') אתארח אצל אופירה וברקוביץ' ואדבר על הרפורמה הגדולה בחקלאות שתוזיל את מחירי הפירות והירקות. צפייה מהנה!
3475678
13
פורים שמח מוובוס!

לכבוד חג הפורים, התחפשתי למנכ"ל חברת "ההייטקס" בארץ נהדרת, שמסביר כיצד באמצעות טכנולוגיה, חדשנות וראש פתוח אפשר לקדם את החקלאות, הנגב והגליל.

צפייה נעימה 👇
76543
אני רוצה לנצל את ההזדמנות ולהזמין לעקוב אחר עמודי הפייסבוק הטוויטר והאינסטגרם שלי, שמתעדכנים באופן שוטף. תוכלו להיכנס דרך הקישורים שנמצאים כאן למטה.
אדאג להמשיך לעדכן אתכן.ם
שבת שלום לכולן.ם!

Powered by Publicators