התרשמתם מהעשייה? הירשמו לניוזלטר שלי, והישארו בעניינים!
4
לא רק ליבנו ומחשבותינו עם אחינו ואחיותינו חברי הקהילה היהודית באוקראינה, אלא גם מעשינו.

השבוע קידמתי תוכנית מיוחדת לעידוד עלייה ליישובי הנגב והגליל, שתצא מיד לדרך אחרי שתאושר ביום ראשון בקבינט נגב גליל בראשותי.

עלות התוכנית כ-22 מיליון שקלים במימון המשרד לפיתוח הנגב והגליל, בשילוב כוחות עם משרד העלייה והקליטה, כשבנוסף הצעתי מגוון פתרונות דיור לעולים בעזרת שיתוף פעולה עם משרדי הפנים, השיכון והאוצר.

כמו כן, המאבק ביוקר המחיה נמשך.

בתיאום עם שר האוצר אביגדור ליברמן, פורסם צו לביטול מכסים על יבוא דגים ומאכלים נוספים מן הים.

כמו כן, סיכמתי עם שר החקלאות הספרדי על סיוע בהקלות רגולטוריות ביבוא ביצים מספרד כדי למנוע מחסור בחג הפסח, והשירותים הווטרינריים במשרד החקלאות פועלים כדע לפתוח אפשרויות ייבוא גם מפולין ובולגריה.

זאת במקביל לדרישה שלי ממועצת הלול לחלק יותר מכסות לגידול מקומי כדי להגביר את הייצור בישראל.

השתתפתי גם בשני אירועים מעניינים לכבוד יום האישה: אחד הוקדש לדור הצעיר, ילדות ונערות שמשחקות כדורגל בתוכנית "בועטות", והשני עם שינדי מילר, שורדת שואה בת 93, לה סיפור חיים מדהים ומעורר השראה.
 
על כל אלה ועוד, קראו בניוזלטר:
87
יש הרבה דגים בים, ובקרוב גם על השולחן

שר האוצר, אביגדור ליברמן, בתיאום איתי, פרסם אתמול צו המבטל את המכס על יבוא דגים טריים, קפואים, מעובדים ומאכלי ים נוספים במטרה להוזיל את המחירים ולהציע מבחר מגוון וגדול יותר לצרכנים.

למחיר הגבוה של דגים בישראל לא קשה לשים לב, אבל ידעתם שחלק נכבד ממנו נלקח על מכס שיכול להגיע גם ל-11 ש"ח לקילו דג פילה, ושמחירי הדגים בישראל גבוהים ב-24% בהשוואה למדינות ה-OECD?

המצב הזה הוא בלתי נסבל ולכן שר האוצר ואני החלטנו לקדם את ביטול המכס, מהלך שצפוי להוזיל עלויות ולהגביר את צריכת הדגים בישראל, להם יתרונות בריאותיים רבים.

לצד הצעד הזה נתמוך ונפתח גם הגידול בישראל כדי שיוכל להתמודד ולהתחרות מול הייבוא.

זהו צעד נוסף שאנו מבצעים להורדת יוקר המחיה, לאחר שלפני שבועיים פתחנו מכסות פטורות ממכס לייבוא דבש וביצים טריות, כשבמקביל אני מקדם את התוכנית לפיתוח החקלאות המקומית שתפחית את מחירי הפירות והירקות.
5
פסח ללא מחסור בביצים

כפי שסיפרתי לכן.ם בשבוע שעבר, אני מקדם שינוי גדול מאוד בהורדת מחירי הביצים והדבש בישראל.

זאת בנוסף לחובה שלי לדאוג שלא יהיה מחסור בביצים בישראל, נוכח אירועי שפעת העופות שחווינו והמעבר של המגדלים המקומיים מלולים מיושנים שאינם עומדים בתנאי הבטיחות הביולוגית ללולי הטלה מתקדמים ללא כלובים.

לכן, שוחחתי עם שר החקלאות הספרדי לואיס פלאנס וסיכמנו ביחד על קידום הקלות רגולטוריות ביבוא ביצים מספרד לישראל, כשבמקביל אני השירותים הווטרינריים במשרד החקלאות פועלים לפתוח את האפשרות לייבא ביצים מפולין ובולגריה.

פתיחת מכסות היבוא ויצירת קשרי גומלין עם מדינות נוספות בתחום היבוא-יצוא מוביל לעידוד תחרות והוזלה משמעותית בשוק הביצים, כמו גם יצירת בטחון שלא נהיה תלויים רק במגדלים מאיזור מסויים.

'לא שמים את הביצים בסל אחד'.

המשימה בכלל לא קלה לנוכח שפעת העופות שפקדה אותנו ובצל המשבר באוקראינה, אבל בעזרת שיתופי הפעולה הבינלאומיים שרקמתי ובזכות השוק הגלובאלי ועבודת משרד החקלאות והשירות הווטרינרי בנושא, לא צפוי מחסור על המדפים.
6
מסייעים לעולים החדשים ומיישבים את הנגב והגליל!

מדינת ישראל היא תעודת הביטוח עבוד העם היהודי בעולם כולו, על אחת כמה וכמה בימים קשים אלו.

לכן, בעקבות עליית החירום מאוקראינה ובתור השר לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל, יזמתי החלטת ממשלה דחופה לעידוד עלייה ליישובים בנגב ובגליל.

אני שמח לבשר כי כבר ביום ראשון הקרוב אכנס את קבינט השרים נגב-גליל בראשותי ונאשר את התוכנית שיזמתי בהיקף של כ-22 מיליון שקלים במימון המשרד לפיתוח הנגב והגליל.

אני מודה לשרת העלייה והקליטה,
פנינה תמנו-שטה, על שיתוף הפעולה ושילוב הידיים בקידום המהלך הכל-כך חשוב, שיעזור לעולים החדשים להיקלט במהרה וייקח אותנו עוד צעד קדימה בהגשמת חזון ההתיישבות בארץ ישראל.

עבור היישובים בנגב והגליל מדובר בהזדמנות חד פעמית לצמיחה משמעותית שתוביל להגירה חיובית, חיזוק וצמיחה כלכלית, ולמדינת ישראל אסור לפספס אותה.

במסגרת התוכנית, עולים חדשים ממקצועות בהם קיים מחסור יזכו למענקים ישירים, בנוסף לרשויות המקומיות הקולטות שתקבלנה תמיכה כלכלית מורחבת על מנת להעניק לעולות ולעולים מסגרת חינוכית, חברתית ותרבותית ולשלבם בחברה הישראלית.
12
בנוסף,  פניתי אתמול לשרת הפנים איילת שקד בבקשה לקדם שני פתרונות דיור עבורם בסביבה הכפרית.

1. מתן אפשרות להפוך מבני משק ללא שימוש בנחלות למבנים להשכרה בשכירות מפוקחת.

2. מתן אפשרות לפיצול בתים צמודי קרקע לשתי דירות גם המועצות האיזוריות, כפי שאושר ב-2017 בערים כפתרון חלקי להיצע הדירות הנמוך במדינה.

זו המחויבות שלנו לדאוג להן.ם ואני עושה ככל שביכולתי בכדי לדאוג להן.ם למגורים ראויים ונעימים ככל האפשר.
98
יישובי הפריפריה, הנגב והגליל מובילים את המאבק במשבר האקלים!
 
אני שמח מאוד לספר לכן.ם שבזכות תקציב שאישרתי, רשויות מקומיות בפריפריה, בנגב ובגליל, יקבלו אמצעים להתייעלות אנרגטית שיניבו לרשויות חיסכון ורווח של מיליוני שקלים.
 
בזכות התקציב נראה בקרוב בפריפריה, בצפון ובדרום יותר פאנלים סולאריים על גגות מבני ציבור, תאורת רחוב מתקדמת וחסכונית ואמצעים נוספים להתייעלות אנרגטית שייצרו לרשויות המקומיות רווחים כספיים, מקומות עבודה חדשים ושירות טוב יותר לאזרחים.
 
זאת רק תחילתה של המהפכה.
 
במאבק מול משבר האקלים מדינת ישראל נמצאת בפיגור אדיר ואני מתכוון להשתמש בכל הכלים שברשותי, בין אם בתקצוב ובין אם באימוץ טכנולוגיות ירוקות, כדי להדביק אותו ולהשיג את הניצחון הנדרש.
13
תוקן עוול היסטורי!
 
רבים לא יודעים, אבל ב-1980 נחקק חוק חשוב – החוק לעידוד השקעות הון בחקלאות.
 
בפשטות, החוק נועד לעודד א.נשים להשקיע כספים בחקלאות כדי להגביר את היעילות של המגזר החקלאי, שיפור מאזן התשלומים של המדינה באמצעות פיתוח ייצוא ופיתוח תחליפים למוצרים מיובאים ועוד, וזאת בעזרת מתן מענקים, פטורים ממס, הנחות והקלות למשקיעים.
 
למה רבים לא יודעים על החוק? כי תוכן החוק לא תואם את המציאות של שנת 2022, והטבות המס להם זכאים המשקיעים היו כה נמוכות עד כדי לא קיימות.
 
לכן, כחלק מהרפורמה הגדולה בחקלאות שאני מקדם, לראשונה מזה 40 שנה, חקלאי ישראל יזכו למענקים מוגדלים ולהטבות מס שיסייעו להן.ם להרחיב את הייצוא החקלאי ולהתחרות בכבוד במגרש הבינלאומי.
 
היה לי חשוב להשוות את התנאים להטבות מס בחוק לעידוד השקעות הון בחקלאות לאלו הקיימים בתעשייה וכפי שמעגן החוק לעידוד השקעות הון.

זה מה שמגיע לחקלאיות וחקלאי ישראל שמשקיעים בפיתוח ענף החקלאות – לא פחות מזה.
 
תוכלו להעמיק ולקרוא עוד אודות התיקון ההיסטורי בלחיצה על התמונה ומעבר לכתבה.
876
נתקלתם בהתעללות או בהזנחת בעלי חיים? מעכשיו תוכלו לדווח על כך בקליק אחד. 
 
כצעד נוסף במאבק למען רווחת בעלי חיים, הנחיתי את הצוותים במשרד החקלאות ופיתוח הכפר להשיק מערכת דיגיטלית חדשה שתאפשר לדווח באופן מקוון על מקרים של התעללות או הזנחת בעלי חיים.
 
השירות יעניק מענה מהיר יותר לאזרחים ויגביר את ההרתעה למתעללים ולמזניחים במטרה למגר את התופעה הפסולה הזאת.
 
המערכת פתוחה וניתן לדווח כבר עכשיו בלינק: 
 https://www.gov.il/he/service/abuse-neglect-pets-cats-dogs
 
בנוסף, המוקד הטלפוני שלנו ממשיך להיות זמין 24/7 במספר 6016*
 
אני מבקש מכם.ן לפנות אלינו כדי שביחד נוכל להציל חיות חסרות ישע ולבוא בחשבון עם מי שמתעללים בהם.
78
תוכנית ממדים ללימודים עברה בקריאה ראשונה!
 
אני שמח ונרגש לספר לכן.ם כי השבוע ישראל ביתנו העבירה את החוק לקליטת חיילים משוחררים בקריאה ראשונה.
 
החוק מעגן בתוכו את התוכנית "ממדים ללימודים" לחיילים קרביים ולחיילים בודדים, שנותנת קרש קפיצה משמעותי לחיים האזרחיים ומקדמת מתן השלכה גבוהה עבורן.ם.
 
אני מודה ומברך את שר האוצר אביגדור ליברמן, שאישר את החוק בתקופתו כשר הביטחון, וכעת בתפקידו הנוכחי, דואג לתקצב אותה.
45
בועטות במוסכמות!
 
לכבוד יום האישה הבינלאומי שצוין השבוע, ביקרתי בטורניר "בועטות" של עמותת "שער שוויון", שמעניקה לילדות ונערות מסגרת ספורטיבית וחינוכית והזדמנות להפגין את כישוריהן על המגרש תוך מפגש עם בנות מאזורים ומגזרים שונים בישראל.
 
שמחתי לפגוש את הילדות והנערות, לדבר איתן ולהתרשם מהאווירה הספורטיבית והמקצוענית שהן הפגינו.

אפילו קיבלתי חולצת משחק עם המספר 10 על הגב, המספר שלבשתי בצעירותי כששיחקתי כדורסל.
 
העצמת נשים מגיל צעיר זה יעד משמעותי.

כאב ל-3 בנות צעירות במדינת ישראל, חשוב לי שהן יחיו במציאות ובסביבה שבה יוכלו לעשות את מה שהן אוהבות ושיגשימו את חלומותיהן ושאיפותיהן מבלי שיגבילו או ישפטו אותן.
 
לכן, בתור השר לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל, היה לי חשוב לאשר את תקצוב התוכנית הזו, שמשתתפים בה יותר מ-6,000 ילדים וילדות במדינת ישראל מכלל רחבי הארץ.
 
גם בתור יו"ר הוועדה לקידום מעמד האישה ושוויון מגדרי בכנסת פעלתי בנושא, ואני ממשיך ואמשיך לקדם אותו גם בתפקידי הנוכחי.
3
כוחה של אישה עם אמונה

את שינדי מילר בת ה-93 ניסיתי לפגוש כבר זמן רב כדי לשמוע ממנה כיצד הצליחה להיחלץ מהתופת במחנה אושוויץ, לעלות למדינת ישראל ולהקים משפחה יהודית לתפארת.

אומרים שכל עכבה לטובה, ואכן כך.

נפגשנו הערב ביום האישה הבינלאומי, והמשמעות המיוחדת של היום הזה הורגשה היטב בזמן שהיא תיארה את מה שעבר עליה.

שינדי סיפרה על כוחן של הנשים היהודיות שהיו איתה במחנות, חלקן דתיות וחלקן לא, שהמכנה המשותף ביניהן היה האחדות שהן הפגינו אל מול הצורר הנאצי והאמונה הגדולה שהן יחלצו משם.

שוחחנו על מה שאירע אז, ושינדי, שאוהבת את החיים ומעודכנת באקטואליה, בחרה להתייחס גם למה שקורה היום באוקראינה.

על כך שלמרות שאי אפשר להשוות, כואב לה לראות אנשים שנאלצים לעזוב את הבתים שלהם, ושלא חשבה שתראה עוד מראות כאלו בימינו אנו.

לפני שנפרדנו לשלום, שינדי ביקשה ממני להעביר את המסר שעלינו להישאר מאוחדים, גם עם אחינו בגולה וגם בינינו במדינת ישראל, וכמצוותה אני עושה.

אני מקווה שבכל שנה, כשאציין את יום האישה הוא יהיה מיוחד ומלמד כמו זה.
16
מחמירים את הענישה למשחיתי שלטים

חשוב לי לנצל את הבמה בניוזלטר האישי שלי כדי לברך את חברתי לסיעת ישראל ביתנו, ח"כ יוליה מלינובסקי, שהעבירה השבוע בקריאה ראשונה את הצעת החוק שלה להחמרת ענישה למשחיתי מודעות על רקע מגדרי.

את התופעה המכוערת של הדרת נשים במרחב הציבורי אסור לנו לקבל. אני מקווה שהחוק יעבור בקריאה שלישית ושביום האישה הבא נוכל לומר שעשינו צעד חשוב בנושא.
865
נבחרת מנצחת

הן מבצעות את עבודתן במחויבות ובהתמדה מאחורי הקלעים, אבל הפעם אני רוצה להכיר לכן.ם את השותפות שלי לעשייה, הנשים החזקות בצוות שלי במשרד החקלאות: לובה, אליזבט, סיגלית, לימור, ירדן, שרי, אירינה, נטלי, פז, נטליה, ניקול ושגית.

אני מודה להן על כל מה שהן עושות למעני ולמען מדינת ישראל.
1
546546464
רדיו צפון

השבוע התראיינתי אצל ליאת רון ברדיו צפון, שם התייחסתי לכוונת רשות המים להעלות את לדיון, בישיבת מועצת המים הקרובה, את נושא העלאת את מחירי המים לחקלאים בכדי להוזיל את מחירי המים למשקי המים.
 
במסמך שקיבלתי מוצגת אלטרנטיבה לסבסוד המגזר הביתי לחקלאות ולפיה אף ניתן להפחית את מחיר המים לחקלאים.
 
לכן, אני מתנגד נחרצות להעלאת המים והדגשתי כי זוהי החלטה שמנוגדת למדיניות הממשלה, שקווי היסוד שלה הפוכים בדיוק – אנו מחויבים להורדת מחיר המים לחקלאות.
 
בהמשך לכך, ביקשתי לדחות את הדיון בסוגיה לפחות בחצי שנה במטרה לאפשר בחינה מעמיקה למניעת ייקור מחיר המים לחקלאים ולכלל הציבור.
 
אתן.ם מוזמנים להיכנס ולהאזין לריאיון בלחיצה על התמונה ולשמוע את דבריי ואת הפתרונות שהצעתי למצב.
764
 רדיו 90

השבוע התראיינתי לרדיו 90, שם דיברתי על ההזדמנות ההיסטורית והפוטנציאל חסר התקדים להצמיח את הנגב והגליל בצל בגל העלייה הנוכחי מאוקראינה, על המלחמה העיקשת שלי ביוקר המחיה דרך הורדת מכסים ופתיחת השוק לתחרות ועוד.

בלחיצה על התמונה תוכלו להאזין לריאיון.

האזנה נעימה! 
2
13
אני רוצה לנצל את ההזדמנות ולהזמין לעקוב אחר עמודי הפייסבוק הטוויטר והאינסטגרם שלי, שמתעדכנים באופן שוטף. תוכלו להיכנס דרך הקישורים שנמצאים כאן למטה.
אדאג להמשיך לעדכן אתכן.ם
שבת שלום לכולן.ם!

Powered by Publicators