התרשמתם מהעשייה? הירשמו לניוזלטר שלי, והישארו בעניינים!
1535777
השבוע הסתיים עם בשורה משמעותית לאזרחי ישראל – לא יהיו יותר קשישים מתחת לקו העוני.

בזכות ההתעקשות והיוזמה של 'ישראל ביתנו' הוביל שר האוצר אביגדור ליברמן תקציב מהפכני שלראשונה משנה את המציאות של 270 אלף מבוגרים בישראל: הגדלנו את ההכנסה המינימאלית לאזרח ותיק ל-70% משכר המינימום.

התחייבנו לכך לפני הבחירות והיום, יצטרפו למקבלי השלמת ההכנסה עוד עשרות אלפי אזרחים ותיקים שלא נהנו מעולם השלמת ההכנסה והכנסתם החודשית תעמוד על לפחות 3,799 ש"ח.

מעבר לכך, פעלנו רבות למען העצמאים והעצמאיות, ביצענו את מבצע חילוץ בעלי החיים הגדול ביותר בתולדות המדינה, וגם נהנינו קצת מהשלג...

קריאה מהנה!

87
 העלינו את כל הקשישים בישראל אל מעל קו העוני!

אתם קוראים נכון.

התחלנו עידן חדש במדינת ישראל בו אף קשיש או קשישה לא נמצאים מתחת לקו העוני.

זאת הודות להתעקשות של סיעת 'ישראל ביתנו' וליזמת שר האוצר להגדיל את ההכנסה המינימאלית לאזרח ותיק במדינת ישראל ל-70% משכר המינימום.

מדובר בתוספת של כ-480 שקלים בממוצע בחודש לאותם אזרחים ותיקים, שבמיוחד בתקופה הקרה הזו של החורף זקוקים לכסף בשביל חימום הבית, קניית תרופות או רכישת מזון.

חיים בכבוד הם זכות בסיסית, ובשבוע שבו ציינו בכל העולם את יום השואה הבינלאומי, אנחנו דאגנו שלא יהיו ניצולי שואה מתחת לקו העוני.

כמובן שהמלאכה לא הושלמה ויש עוד עבודה רבה כדי לסייע לאוכלוסייה המבוגרת בישראל, אבל אנחנו בהחלט בכיוון הנכון ואני בטוח שנדע לטפל בהם כפי שהצלחנו לעשות היום ותיקנו את העוול הגדול שנעשה לאוכלוסייה המבוגרת שלנו.

מסייעים לעסקים – מורידים את יוקר המחיה

לאורך כל תקופת משבר הקורונה, מהרגע שהתחיל ועד לימים אלו ממש, אני מלווה את בעלי העסקים הקטנים.

סייעתי להם כשעמדתי בראשות וועדת הכספים בתחילת המשבר, דאגתי להם כיו"ר שדולת העסקים הקטנים בכנסת ואני ממשיך לדאוג להם גם כשר בממשלה.

אחד מבעלי העסקים שפגשתי בשנה שעברה היה שלומי ממסעדת אמורה-מיו בתל-אביב.

שלומי סיפר לי על הקשיים הרבים שהעסק שלו ספג, והעלה בפניי את סוגיית ההיטל על העסקת עובדים זרים שהוא נאלץ לשלם (כ-20% ממשכורתו של העובד), דבר שמייקר את העלויות למעסיק ובסוף מתגלגל לצרכן.

הבטחתי לשלומי שאבדוק את הנושא ואטפל בו.

אני שמח לבשר שעמדתי בהבטחה שלי ובזכות החלטתו של שר האוצר, אביגדור ליברמן ונחישותו של יו"ר וועדת הכספים, חברי אלכס קושניר, שקידם את החקיקה בוועדה במהירות שיא, ביטלנו את ההיטל על העסקת עובדים זרים!

מדובר במהלך חשוב שישפיע משמעותית על העלויות בענפי ההסעדה, המלונאות והבנייה.

נמשיך לסייע באחריות ובאופן ממוקד לבעלי ובעלות העסקים, ולקדם מהלכים שיורידו את העלויות לצרכנים.

אצלנו מילה זו מילה.
11
ממשיכים לפעול למען העצמאיות והעצמאים!
 
פרט לביטול ההיטל העובדים הזרים, יזמנו עוד שורת מהלכים למען העצמאיות והעצמאים כמו העלאת המימון על ימי בידוד מ-430 ל-570 שקל.
 
כמו כן, קיימתי פגישות בנושא סיוע נקודתי לבעלי ובעלות העסקים ביחד עם שר האוצר, אביגדור ליברמן, שרת הכלכלה אורנה ברביבאי, יו"ר ועדת הכספים ידידי ח"כ אלכס קושניר, בכירי אגף התקציבים באוצר ונשיא לשכת יועצי המס ירון גינדי.
 
שיהיה ברור – לא נשאיר אף אחד מאחור, אבל גם לא נזרוק סתם כספים מהמסוק ולא נחלק מענקים לטייקונים שעשו רווחים של מיליונים. נדאג באופן ממוקד למי שזקוקים לסיוע כתוצאה מפגיעה בגל הנוכחי.
22
מה בתוכנית של משרדי החקלאות, הנגב והגליל?

השבוע קיימתי דיונים בוועדת הכלכלה כדי להציג את תוכניות העבודה שלי לשנת 2022 במשרדים עליהם אני אמון, משרד החקלאות ופיתוח הכפר והמשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל.

אני שמח מאד שעם כניסתי לתפקיד הצלחתי להגדיל משמעותית את התקציבים בשני המשרדים החשובים הללו.

בדיון על הפריפריה, הנגב והגליל, אני ומנכ"ל המשרד אילן שוחט הצגנו את תוכנית הפעולה שלנו להפיכתם למרכז, והראינו כיצד השקעה בחינוך, בריאות, תחבורה ומתן אופי ייחודי לכל עיר או יישוב יכולים להגשים את החזון שלנו ולהפוך אותו למציאות.

בדיון על משרד החקלאות, הסברתי ביחד עם המנכ"לית נעמה קאופמן-פס, כמה חשובה הרפורמה בחקלאות שאנחנו מקדמים, שמטרתה היא לקדם את החקלאות הישראלית.

מי שטבע את המשפט "אם חקלאות כאן, מולדת כאן" היה משה סמילנסקי שהיה סופר וגם איכר, יחד עם סבא שלי במושבה רחובות.

זאת התפיסה ממנה אני יוצא.

ואכן, לא תהיה לנו זכות קיום אם לא תהיה פה חקלאות, אך אם נמשיך בדרכים בהן נקטו הממשלות הקודמות זה באמת מה שיקרה. המציאות מחייבת שינוי כיוון, ואני מחויב אליו כדי להצעיד את החקלאות הישראלית קדימה, לעזור לחקלאים להתייעל וגם להוזיל את העלויות לצרכנים.

צפו בדברים שאמרתי בוועדת הכלכלה בלחיצה על התמונה 
👇
89
כנראה שאני עושה משהו נכון

כשמייסד אמאזון ג'ף בזוס, יו"ר גוגל אריק שמידט, וחברות ענק כמו וולמארט וסופטבנק בוחרים להשקיע את מיטב כספם בחקלאות חדשנית ופורצת דרך, זו עוד הוכחה שהרפורמה שאני מוביל בחקלאות היא הדבר הנדרש לענף.

עד היום החקלאות הישראלית הייתה במצב של הקפאה.

יש מקומות שמגדלים בהם כמו בשנות ה-50. המטרה שלי היא להצעיד את הענף קדימה ולדאוג שיהיה לו עתיד מפואר.

רק בעזרת השקעות פרטיות ושל המדינה במחקר, פיתוח וחדשנות, במקביל לפתיחת השוק לתחרות, יובילו אותנו לשם ויחייבו את החקלאים בישראל להיות תחרותיים, יעילים וחדשניים, כפי שהיו פעם.

קראו את הכתבה בכלכליסט בלחיצה על התמונה 
👇
33
מחזקים את הדרום

כבר אמרתי לכן.ם בעבר שלא אסכים לכך שתושבי הנגב וגליל יקבלו שירותי בריאות פחות טובים מאלו של תושבי המרכז.

לכן, וכחלק מהליכי חיזוק שאני מוביל בתחום הרפואה והבריאות באזור, ערכתי השבוע פגישת עבודה עם ד"ר שלומי קודש, מנהל המרכז הרפואי סורוקה.

הייתה זו פגישה מצוינת שבה שוחחנו על דרכים להמשיך ולייעל את שירותי הבריאות המקומיים.

בתור השר לפיתוח הפריפרייה, הנגב והגליל מדובר בנושא שנמצא בראש מעייני ואני עושה מאמצים רבים כדי להביא לשיפור שיורגש במהרה.

בימים הקרובים נרחיב את תכנית ההצטיידות שהובלתי לבתי חולים נוספים בנגב ובגליל.
44
 מבצע החילוץ הכי גדול אי פעם של בעלי חיים בישראל
 
השבוע הצלנו יותר מ-50 סוסים וחמורים שהוחזקו בתנאים קשים במזג האוויר הסוער, סבלו מהרעבה ומקור ללא טיפול רפואי הולם, בחווה סמוכה ליישוב בני ציון שבאזור השרון.
 
בשל החשש לחייהם, דאגנו להעביר את הסוסים והחמורים למתקנים מוגנים במימון מלא של משרד החקלאות, לשם מתן טיפול רפואי ושיקום, כתחנת ביניים עד למציאת מסגרות אימוץ חדשות.
 
כבר אמרתי לא פעם שכל עוד אני בתפקיד שר החקלאות ופיתוח הכפר, לא נאפשר התעללות בבעלי חיים ונעשה הכול כדי למצות את הדין עם הפושעים שפוגעים בהם.
 
אני מודה ליחידת הפיצו"ח, לאגף צער בעלי חיים, רופאת הסוסים ולשירותים הווטרינריים במשרדי, שפועלים בהתאם לקו הזה.
 
ושוב אני מזכיר, בכל מקרה של הזנחה או התעללות ניתן לדווח למוקד של משרד החקלאות במספר 6016* שזמין בכל שעות היממה. ביחד נציל עוד בעלי חיים.
55
"כִּי תִרְאֶה חֲמוֹר שֹׂנַאֲךָ רֹבֵץ תַּחַת מַשָּׂאוֹ וְחָדַלְתָּ מֵעֲזֹב לוֹ, עָזֹב תַּעֲזֹב עִמּוֹ) "שמות, כג', ה').

ביום שבת הקרוב נקרא בבתי הכנסת את פרשת 'משפטים'.

הפרשה מתייחסת לחשיבות 'צער בעלי חיים'.

אני מזמין אתכן.ם להאזין לדברים שאמרתי בכנסת בנוגע למבצע ההצלה הגדול.
66
יום השואה הבינלאומי

אתמול ציינו את יום השואה הבינלאומי, ביום זה חשוב לזכור את הנספים שבזכותם אנחנו כאן, אך גם חשוב לדאוג לניצולים שלא יהיו איתנו בעוד מספר שנים.

אני שמח שדווקא בשבוע חשוב של ציון יום מיוחד זה, נכנסה העלאת בקצבת השלמת ההכנסה לאזרח ותיק, שמתווספת להעלאת המענקים לניצולי השואה ולווטרנים גיבורי מלחמת העולם השנייה ומגיעה בתיזמון מרגש במיוחד.

הזכרנו לעצמו פעם נוספת כמה חשוב לשמור ולהעניק בחזרה לדור היקר הזה.

לא די לזכור ולהזכיר את העבר, צריך לדאוג לחיים בכבוד בהווה, וכך עשינו.
77
גיבורה ושמה שירה איסקוב

בית המשפט גזר אתמול מאסר של 23 שנים על אביעד משה, האיש המתועב שניסה לשחוט ולרצוח את שירה איסקוב לעיני הילד שלהם,  בברוטליות ללא טיפת רחמים תוך התעלמות מזעקותיה והבכי של בנם.

אני סבור שהיה צריך לתת לו את העונש החמור ביותר, ולא לחסוך לו אפילו דקה אחת בבית הסוהר.

אך הוא לא הסיפור כאן, אלא שירה.

המקרה של שירה איסקוב, הוא לא רק הסיפור האישי שלה, אלה סיפור על אישה חזקה שבחרה לצאת מהחושך, אזרה אומץ ואינסוף כוחות נפשיים והצליחה להוביל לשינוי במערכת המשפט ובחברה הישראלית כולה.

הדרישה שלה לשים את טובת הקורבנות לפני כל השיקולים המשפטיים, היא שינוי של ממש, שסוף סוף מקדם צדק בנושא החשוב של מלחמה באלימות במשפחה.

אני מברך על כך ושמח שזכיתי לקחת חלק בסיפור הזה, כשהעברתי את חוק האפוטרופסות שקובע שאביעד משה וכל הורה שרצח או ניסה לרצוח ישללו ממנו כל הזכויות על ילדיו.

אך הסיפור הזה תם ולא נשלם.

שירה הצליחה להינצל, אך הדרך להבאת הצדק לקורבנות הנוספים, אותן נשים שלא שרדו את התופת או אלה שחיות בפחד וחוות על בשרן את האלימות מדי יום, לצערי עוד ארוכה.

אני משוכנע שבזכות שירה, שבחרה לצעוד בדרך הזאת גם  למענן של אחרות, עוד נגיע אל האור שבקצה.

אני תמיד אהיה שם, להושיט יד ולצעוד ביחד, עד שנצליח למגר את תופעת האלימות במשפחה.
88
546546464
רדיו גלצ

מה שמחזיק את הממשלה זה לא נתניהו, אלא הדברים הטובים שאנחנו עושים לאזרחי המדינה.

האזינו לריאיון שלי בגל"צ אצל אודי סגל וספי עובדיה.
56
13
אתמול ירושלים נצבעה בלבן וגם אני והבנות שלי לא פספסנו את ההזדמנות והגענו לבירתנו כדי ליהנות ביחד מהשלג ❄️
99
אני רוצה להזמין אתכן.ם לעקוב אחר עמודי הפייסבוק הטוויטר והאינסטגרם שלי, שמתעדכנים באופן שוטף. תוכלו להיכנס דרך הקישורים שנמצאים כאן למטה.

אדאג להמשיך לעדכן אתכן.ם
שבת שלום לכולן.ם!

Powered by Publicators