התרשמתם מהעשייה? הירשמו לניוזלטר שלי, והישארו בעניינים!
1535777
בסוף השבוע ציינו את תחילת השנה האזרחית החדשה, אחרי שנה עמוסה ניתן לסכם קצת גם את חצי השנה האחרונה, מאז כניסתי לתפקיד.

בניוזלטר הזה אעדכן אתכם.ן בנעשה בשבוע שעבר, וגם במספר דברים מהותיים שהשגתי עבורכם.ן מאז כניסתי לתפקיד שר החקלאות ופיתוח הכפר והשר לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל.
87
 מקדמים את הרפורמה בענף ההטלה

אחרי דיונים ארוכים ומפרכים, אישרנו השבוע את התקנות להעלאת המכסות בענף ההטלה ב-25%, במטרה לפצות על המחסור בביצים שהיה צפוי להיווצר בעקבות שפעת העופות, להגביר את התחרות בענף ולקדם מעבר ללולים ללא כלובים.

למרות זאת, אני מאמין שהדרך הנכונה ביותר היא להוביל לרפורמה מלאה בהסכמה.

לכן אני מתכוון להמשיך לנהל מו"מ עם המגדלים, וככל שנידרש, נבצע תיקונים בתקנות ובחקיקה כדי ליצור ודאות לענף, הגברת התחרות ושיפור איכות הביצים.
המטרה שלי היא למנף את החקלאות הישראלית וגם לייצר כלכלה חופשית לטובת עם ישראל, והדרך הכי נכונה לעשות זאת היא בשיתוף פעולה.

כאמור, נאלצנו להתמודד עם התפרצות שפעת העופות. מיד בסיום ישיבת הממשלה ברמת הגולן, כינסתי ישיבת הערכת מצב במועצה האזורית מבואות החרמון כדי לגבש תוכנית להתמודדות עם המחסור הצפוי בביצים, הפגיעה הכלכלית בתושבים והסכנה הבריאותית.

מדובר באירוע קשה, שהשליטה בו מוגבלת, בין היתר, בגלל המצב בענף ההטלה, שבו צפיפות לולים עצומה מרוכזת ביישובי הצפון, בלולי הטלה ישנים שכמעט ואין אפשרות לבודד אותם.

זו אחת הסיבות שנדרשת רפורמה עמוקה בענף, אותה אני נחוש להמשיך ולקדם.

בישיבת החירום הדגשתי בפני ראש המועצה, שאנו מחויבים להיות קשובים לכאב התושבים שפרנסתם נגדעת ברגע אחד. מיד בסיום האירוע נוכל לשבת יחד ולבחון כיצד ניתן לסייע.
99
חיזוק הקשרים הבינלאומיים

כחלק מהקו שאני מוביל להצבת החקלאות הישראלית בקדמת הבמה העולמית וקידום שיתופי פעולה עם שותפות אסטרטגיות, נפגשתי עם שגריר הפדרציה הרוסית בישראל, מר אנטולי ויקטורוב.

בפגישה שהתקיימה בכנסת ישראל, סיכמנו על קידום הסכם הסחר והידוק שיתוף הפעולה בייצוא וייבוא מוצרים בענף החקלאות.

שנינו איחלנו שכבר בשנה האזרחית החדשה נהנה מפירות ההסכם.

3
סיור בעוטף עזה

השבוע ביקרתי בשער הנגב שבעוטף עזה, וחנכתי חממת הייטק חדשה לשוק החלב – "מילקטק".

החקלאות הישראלית יכולה למצוא פתרונות טכנולוגיים חדשניים וזה בדיוק מה שהחממה החדשה הולכת לעשות.

זוהי בשורה של ממש שגם תביא עימה המצאות חדשות, תוצרת טובה יותר ותגדיל את מספר מקומות העבודה בהייטק לתושבי האזור.

4
ממשיכים לסייע לבעלי החיים

יש רגעים משמחים בתפקיד, ויש רגעים שפשוט כואב הלב. אתמול חוויתי משניהם.
 
אל לשכתי הגיעו שתי פניות בנוגע לכלבים שהוזנחו ובריאותם נמצאה בסכנה. הנחיתי את פקחי משרד החקלאות לפעול מיד, ואכן הם יצאו לדרך וחילצו את הכלבים חסרי הישע במהירות האפשרית.
 
האחד, כלב מהכפר ביר אל מכסור, שהבעלים שלו השאירו אותו לקפוא בחוץ במזג האוויר הסוער.
 
לשמחתי, הצלחנו לחלץ אותו ולהוביל אותו למקום חם ובטוח. אני מודה ליחידת הפיצו"ח, ללשכה הווטרינרית בעיריית עכו ולמשטרת שפרעם שפעלו יחדיו והובילו לסוף הטוב.
 
המקרה השני, שציער אותי מאוד באופן אישי, הוא של כלב שאותר במצב גופני קשה מאוד בעיר רמלה.
 
הכלב חולץ מבעליו, אך ההתעללות הקשה שעבר הותירה אותו במצב סופני עם סבל רב, ולא הייתה ברירה לגורמים הרפואיים אלא להרדימו.
 
אני מבקש מכם.ן שוב, בכל מקרה של חשד להתעללות או הזנחה, המשיכו להתקשר ולדווח למוקד שלנו במספר 6016*, שפועל עבורכן.ם 24 שעות ביממה.
 
בואו נדאג לסיפורי הצלה שמסתיימים בטוב.
6
comm
היה זה שבוע גדוש ועמוס בריאיונות לתקשורת.

במוצ"ש התראיינתי אצל רינה מצליח בפגוש את העיתונות והסברתי למה הרפורמה בחקלאות טובה לענף החקלאות ובעיר לאזרחי ישראל.

לצפייה לחצו על התמונה 
56
בריאיון נוסף לאולפן YNET, דיברתי על יוקר המחיה ועל השינוי שצפויה להוביל הרפורמה להוזלת מחירי הפירות והירקות שאני מוביל.

לחצו על התמונה וצפו
בריאיון.
7
בריאיון לכאן רשת ב' דיברתי על החשיבות הגדולה שבמעבר ללולים מודרניים, כאלו שיאפשרו תנאים סניטריים ותנאי מחייה הגיוניים לתרנגולות, וישמרו על בריאות הציבור.

דיברנו על ההזנחה שעבר ענף ההטלה במשך הרבה יותר מידי שנים, אשר הביאה לכך שכיום הלולים במדינת ישראל צפופים, עם תנאים ירודים וכאשר מתפרצת שפעת עופות המגיפה עוברת בקלות ללולים נוספים.

מוזמנות ומוזמנים להאזין לריאיון.
45
לקראת השנה אני מתכנן מספר פרויקטים ומהלכים שישפרו את חיי האזרחים, אך קודם לכן חשוב לזכור את הדברים שאני וחבריי מישראל ביתנו כבר השגנו בשבילכם.ן.

הנה 10 דברים עיקריים (אין חשיבות לסדר):

העלאת שכר החיילים ומשרתי השירות לאומי

צה"ל הוא כור היתוך הגדול ביותר, עם האוכלוסייה המגוונת ביותר, ובתור השר לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל וכקצין במילואים, אני יודע עד כמה חשוב לתת לחיילות ולחיילים את הגיבוי המלא ואת המעטפת הטובה ביותר.

אז כמו שבוודאי כבר שמעתן.ם, הצלחנו להעלות את דמי הקיום של החיילים ושל משרתי השירות הלאומי בכ-50% החל מהחודש הקרוב!

זה היה צעד חיוני במיוחד אותו ביקשו החיילים ומשרתי השירות הלאומי כבר שנים רבות, כאשר הפעם האחרונה שהתבצעה העלאה כזאת היא נעשתה כשאביגדור ליברמן היה שר הביטחון.

 (בתמונה, גם אני הייתי חייל פעם – בסיום קורס חובלים)

33
מסייעים לאוכלוסייה המבוגרת

במהלך כל שנות פעילותי בכנסת, תמיד היו לנגד עיניי המבוגרים שבנינו, חלוצי המדינה, ניצולי השואה, אלו שלצערי הולכים ומתמעטים מידי שנה.

לכן, לאחר הקמת הממשלה, אני וחבריי לישראל ביתנו קידמנו כמה מהלכים שיסייעו להם לחיות בכבוד:

הוספנו למענק לניצולי שואה 2,509 שקלים נוספים, העלינו את קצבת הבטחת ההכנסה ל-70 אחוזים משכר המינימום, והגדלנו את המענק לווטרנים היהודים גיבורי מלחמת העולם השנייה.

9
העברת תקציב לתוכנית למניעת אלימות במשפחה והקמת חדרים אקוטיים

בכנסת הקודמת כיהנתי כיו"ר הוועדה לקידום מעמד האישה ושוויון מגדרי, ופעלתי רבות למגר את תופעת האלימות במשפחה, כשבין היתר חוקקתי את החוק לשלילת האפוטרופסות ממי שרצח או ניסה לרצוח, ואישרתי תקציב להקמת חדרים אקוטיים לנפגעות תקיפה מינית.

המחויבות שלי לנושא נמשכת כל העת גם בתפקידי כחבר הממשלה.

לכן, אחרי שנים של הבטחות שלא קוימו, שר האוצר אביגדור ליברמן ואני הגענו לסיכום ואישרנו את תקצוב התוכנית במלואה.

בדיוק כפי שהתחייבנו שנעשה לפני הבחירות. אצלנו מילה זו מילה.

צעד חשוב נוסף אותו קידמתי הוא תחילת הקמתם של החדרים האקוטיים לנפגעות תקיפה מינית, שאת התקציב עבורם השגתי בכנסת שעברה.

הפעם נעזרתי בחברי לסיעת ישראל ביתנו, יו"ר ועדת הכספים ח"כ אלכס קושניר, וביחד התנענו את המהלך. 

67
תוכנית למניעת פשיעה חקלאית ושילוב צעירים בחקלאות

כדי להמשיך ולקיים חקלאות במדינת ישראל יש שני תנאים שחייבים להתקיים: למגר את הפשיעה החקלאית ולהצעיר את גיל החקלאי הישראלי.

המשוואה פשוטה: כששורפים לחקלאי את השדה, הוא לא יכול לגדל בו. לכן, הוצאתי לדרך תוכנית למיגור הפשיעה החקלאית בה יוקמו שתי יחידות מתנדבים, אחת בצפון ואחת בדרום.

בכל יחידה יהיו 200 מתנדבים, כאשר חברי היחידה יקבלו סמכויות אכיפה ואמצעי הרתעה בשיתוף פעולה עם מג"ב.

בנוסף, החלטתי להזרים דם חדש לענף החקלאות שממוצע גילו עומד כיום על 65. העליתי את תקציב המתנדבים בחקלאות מ-13 מיליון ש"ח בשנה ל-20 מיליון ש"ח בשנה.

כמו כן, ביחד עם שר האוצר אביגדור ליברמן וחברתי למפלגת ישראל ביתנו ח"כ שרון רופא אופיר, השגנו תקציב לשלוש השנים הבאות לצעירים בחקלאות שיחל ב-5 מיליון ש"ח ויטפס עד ל-7 מיליון ש"ח בשנה.

14444
תוכנית לחיזוק הנגב

כפי שהתחייבנו, אנחנו עוסקים פחות בדיבורים ויותר במעשים.

הצלחנו לאשר בממשלה תוכנית בעלות של חצי מיליארד שקלים לטובת תושבות ותושבי הנגב.

כחלק מפרויקט העברת בסיסי צה"ל לדרום, הקצבנו מיליונים לחיזוק האזור: חינוך טכנולוגי, שיפור איכות החיים, השקעה בשירותי הבריאות, התרבות, התחבורה ועוד.

עם כניסתי לתפקיד השר לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל, בחרתי להתמקד בפרויקטים מחוללי שינוי שהתושבים ירגישו בחיי היומיום.

אני שמח שאנחנו מצליחים ליישם את מה שהבטחנו.

66
סיוע לאנשים עם מוגבלות

שנים שהנכים הפגינו וזעקתם לא נשמעה, ואנשים עם מוגבלות זכו להתעלמות. אנחנו החלטנו להעניק להם את היחס שהם ראויים לו.

בממשלה הזאת, הגדלנו את קצבת הנכים, אישרנו את תוכנית 'נפש אחת' של נכי צה"ל וגם באופן אישי יצא לי לקדם שני פרויקטים חשובים לאנשים עם מוגבלות.

אישרתי תקציב להקמת מרכז שיקומי במבואות חרמון, לאנשים עם מוגבלות שנאלצו לנסוע יותר משעה כדי לקבל טיפול, וכעת יוכלו לעשות זאת באזור מגוריהם. המרכז נחנך וכעת הוא בפעילות.  

בנוסף העברתי למעלה מ-20 מיליון שקלים להקמת פארקים מונגשים שישלבו בין אוכלוסיות וימנעו בידול חברתי של ילדים עם מוגבלות וגם יצמצמו פערים בפריפריה החברתית והגיאוגרפית.
78
הסכמים בינלאומיים בענף החקלאות

החשיבות בשיתופי פעולה של מדינת ישראל עם גורמים בינלאומיים נוספים ידועה, והייתה לי את הזכות להגיע להסכמים עם שתי מעצמות שיסייעו לנו רבות: ארה"ב ואיחוד האמירויות.

בביקור בזק בארה"ב, סיכמנו על הקמת מרכז חדשנות לחקלאות ימית בנגב הישראלי, שיהווה גשר לשיתוף פעולה עם מדינות האזור.

בנוסף, חתמתי על מזכר הבנות עם אוניברסיטת מרילנד ומכון המחקר הימי בבולטימור במטרה לפתוח ולהעמיק את שיתופי הפעולה המחקריים.

בנוסף, נפגשתי עם השרה לביטחון מזון ומים באיחוד האמירויות הערביות, מרים אלמהירי, וחתמנו על הסכם ראשון בין שתי המדינות שכולל שיתופי פעולה במחקר ובפיתוח, שימוש בזני פירות וירקות העומדים בתנאי מדבר, בניית יכולות בתחומי החקלאות הימית וחקלאות פנים יבשתית, ניהול מים להשקיה בטכנולוגיות מתקדמות ועוד.

44
מניעת צער בעלי חיים 

אחד הנושאים שהחלטתי לשים עליהם דגש מרגע שנכנסתי לתפקידי במשרד החקלאות הוא נושא צער בעלי חיים, ובתקופה של חצי שנה הספקתי לעשות לא מעט כדי למזער את התופעה.

חוץ מקידום המעבר ללולים בלי כלובים עליו סיפרתי, השקעתי מיליוני שקלים בצמצום תופעת הכלבים העזובים והנטושים תוך כדי דאגה לרווחתם ושיפור תנאי מחייתם.

בנוסף, הובלתי לחילוץ בעלי חיים חסרי ישע ותפיסת המתעללים והנחיתי את יחידת האכיפה של משרד החקלאות לפעול בתקיפות נגד עבריינים.

אנו נגלה מדיניות של אפס סובלנות למתעללים ונפעל בכל המישורים כדי לבוא איתם חשבון.

22
משפרים את שירותי הבריאות בנגב ובגליל

לא אסכים שתושבי הנגב והגליל יקבלו שירותי בריאות פחות טובים משל תושבי המרכז, ולכן בצעד יוצא דופן החלטתי להעביר 8.3 מיליון ש"ח לטובת רכישת ציוד מציל חיים בבתי החולים הממשלתיים בצפון ובדרום.

למה יוצא דופן? תאמינו או לא – זאת הפעם הראשונה שכסף מועבר מהמשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל לטובת בתי החולים.

מה הולכים לרכוש בסכום? למשל, המרכז הרפואי לגליל שבנהריה רוכש מכשירי CT חדישים שיחליפו את הישנים, בהם כבר חוששים להשתמש. מדובר בהליך מהיר יותר של בדיקה, פיענוח מהיר של התוצאות, איכות גבוהה יותר של בדיקה, קיצור התורים ושיפור משמעותי של השירות לאזרח. 

4
הרפורמה בחקלאות

הרפורמה בחקלאות יצאה לדרך בשבוע שעבר והיא מביאה איתה בשורה ענקית לצרכנים, לחקלאים ולענף כולו.

מדובר ברפורמה הגדולה ביותר שנעשתה בענף שהיה תחת קיפאון שנים ארוכות מידי, במטרה לקדם את החקלאות, להפוך אותה לחדשנית ורלוונטית ולהפחית את יוקר המחיה, שהפך בלתי נסבל בשנים האחרונות.

היא  צפויה לחסוך לכל משק בית בישראל כ-840 שקלים בשנה שמצטבר לחיסכון כולל של כ-2.7 מיליארד שקלים בשנה.

הרפורמה כוללת חבילת תמיכה רחבה לענפי החקלאות לרבות תמיכה תקציבית ישירה לכל חקלאי, הרחבת הטבות המס לחקלאים דרך חוק לעידוד השקעות הון, תמיכה בסימון ארץ המקור, הוזלת התשומות לחקלאי, והשקעה של מעל 2 מיליארד שקלים עבור חדשנות והעלאת פריון בענפי החקלאות!
 
זאת בנוסף למענקי השקעות וחדשנות לרכש ציוד ומכונות חדשניות, שיתופי פעולה עם סטארטאפים ועוד.
 
פירות וירקות הם לא מותרות, ואני לא אתן שמשפחות ימנעו מלקנות אותם ובריאותם תיפגע.

בתמונה תוכלו לראות במו עיניכן.ם את השינוי שעומד לקרות.

1
נובי גוד שמח ושנה אזרחית טובה 

השנה הזו לא תהיה סתם שנה אזרחית, אלא שנה שבה נשים דגש עליכם האזרחים.

נוריד עבורכם את מחירי הפירות והירקות, ונילחם ביוקר המחיה.

נטפח את החקלאות הישראלית שתהפוך להיות ענף מוביל במשק הישראלי.

נשקיע בנגב, בגליל, ונקדם פרויקטים שיהפכו את הפריפריה למרכז ויצמצמו פערים בחברה.

נדאג לצעירים ולקשישים,
נשמור על הבריאות שלכם, וגם על רווחתם של בעלי החיים.

שתהיה לכם ולכן שנה אזרחית טובה, ונובי גוד שמח! 

בואו לצפות בדף הפייסבוק שלי בסרטון שהכנתי עבור השנה החדשה בלחיצה על התמונה.
58444
אני רוצה להזמין אתכן.ם לעקוב אחר עמודי הפייסבוק הטוויטר והאינסטגרם שלי, שמתעדכנים באופן שוטף וככה להישאר מעודכנים! תוכלו להיכנס דרך הקישורים שנמצאים כאן למטה.

אדאג להמשיך לעדכן אתכן.ם
שבת שלום לכולן.ם!

Powered by Publicators