header-logo1
סטודנטיות וסטודנטים
8

כללי הזהב להתנהגות במפגש הנחיה מקוון

   

במטרה להבטיח מרחב אקדמי בטוח, נגיש ומכבד לכלל השותפים במפגשי ההנחיה המקוונים, סטודנטים וסגלי ההוראה כאחד, הוגדרו כללי התנהגות סטודנטיאליים. פרט להנחיות הכלליות, ייתכן שבמפגשים מסוימים המנחה יוסיף.תוסיף הנחיות ספציפיות, בהתאם למאפייני הקורס והקבוצה. כללים אלה הם בסיס הכרחי לקיומה של קהילה אקדמית לומדת ופעילה במציאות המקוונת החדשה. אנא הקפידו לעקוב אחריהם.
.1
צרו סביבת למידה מאפשרת למידה והגיעו למפגש בזמן
icon-clock
הסביבה הביתית לא תמיד מתאימה לשמש "כיתת לימוד". בחרו לכם פינת עבודה שקטה, ללא רעשי רקע, וודאו תקינות הציוד הטכנולוגי (מחשב, מיקרופון, מצלמה). הכינו מראש את כל החומרים הנחוצים למפגש כדי להקל על ההתנהלות במהלכו. הקפידו להתחבר למפגש בזמן, ואפילו כמה דקות לפני תחילתו.
.2 היו נוכחים במלוא מובן המילה ונהלו את הקשב שלכם
icon-hir
הימנעו מהסחות דעת ומפעולות שאינן קשורות למפגש, השתיקו את הטלפון הנייד והרחיקו אותו מכם. התמקדו במפגש, בתכניו ובתקשורת עם המשתתפים בו. הפעלת מצלמות מסייעת להתרכז ולשמור על הקשב. רצוי לשבת במקום אחד, לא לשכב או להסתובב במרחב. זִכרו לקום ולהתמתח בהפסקה.
.3 הציגו עצמכם באופן מכובד
(הזדהו בשם, הקפידו על ההופעה)
icon-man
ודאו שהגדרת השם שלכם בזום נכונה, כדי שאפשר יהיה לזהות אתכם בשמכם. שמרו על הופעה מכובדת. הניסיון מראה כי לבוש מוקפד משפיע לחיוב על התחושה של המצולמים ומשפר את ביצועיהם. פרט לתחושת הנוחות שלכם, חשבו תמיד גם על נקודת המבט של הצופים. המלצות נוספות.
.4
פתחו את המצלמות
     
icon-cam
לא נעים להיפגש עם מסכים שחורים. כדי לייצר מפגש מקרב ובעל ערך, פתחו את המצלמה והשתתפו במפגש בצורה פעילה. אפשר גם לכבות אותה מעת לעת, למשל ביציאה להפסקה או כאשר הולכים להביא משהו לשתות או לאכול. הציבו את המצלמה מולכם, בגובה הפנים. שימו לב שאין מאחוריכם מקור אור (אחרת פניכם יהיו חשוכות). מקמו את האור כך שיהיה מופנה לעברכם מקדימה. זכרו שהמצלמה קולטת את כל מה שנמצא בפריים, לכן ודאו כי זו סביבה מכבדת. אפשר להחליף את הרקע המצולם ברקע וירטואלי של זום או ברקע של האו"פ.
5.    נהלו את השימוש במיקרופון
    
icon-mic
דאגו שהמיקרופון יהיה כבוי בתחילת השיעור למניעת רעשי רקע והפרעות. אם הדלקתם ואדם אחר מדבר – כבו שוב. אם אתם רוצים לדבר – בקשו רשות, אל תתפרצו. תוכלו לעשות זאת באמצעות הצ'ט או בלחיצה על לחצן היד. כשאתם מסיימים לדבר, זכרו לכבות את המיקרופון.
6. הקפידו על שיח מכבד בצ'ט בזום
    
icon-chat
עשו שימוש בצ'ט כדי לתקשר עם שאר המשתתפים במפגש: לשאילת שאלות הנוגעות לתוכני המפגש או לתהליך הלמידה בקורס. הקפידו על שיח מכבד וראוי זו עם זה. הימנעו מוויכוחים פרטיים או מהתבטאות שעלולה לפגוע באחרים בצ'ט הקבוצתי.
7.  רק מנחה המפגש רשאי.ת להקליט
את המפגש
icon-rec
חל איסור מוחלט לצלם את המפגשים (או חלקים מהם) באופן עצמאי, וכן להפיצם ברשת האינטרנט או באמצעים אחרים כלשהם. הגישה להקלטות המפגשים תיעשה רק באמצעות אתרי הקורסים של האו"פ ובהתאם להרשאות שנקבעו.
8. הכי חשוב: היו סבלניים וסובלניים
          
icon-lev
היו סבלניים לתקלות טכניות שעשויות להתרחש מעת לעת (במידת הצורך פנו למוקדי התמיכה). היו סובלניים לזולתכם. ייתכן שדברים שקלים עבור אנשים מסוימים עשויים להציב אתגר קשה יותר לאחרים. דברים אלה נכונים בנוגע לתוכני השיעור, ובנוגע ליכולת להתנהל במפגש מקוון. זכרו כי המשתתפים במפגש מגיעים מרקעים שונים ומתרבויות שונות – היו רגישים לכך, כדי שנוכל ליצור מרחב משותף, מכיל ומאפשר עבור כולם.

בהצלחה בלימודים!

Powered by Publicators