הזמנה לסמינר המרכז למחקרי סביבה וקיימות, האוניברסיטה הפתוחה
header4
במפגש הקרוב תועבר הרצאתו של ד"ר יודן רופא, בנושא:
ערים מוטות הליכה
יום שני | יב בשבט תשפ"ד | 22.1.2024 | 15:00 - 16:00
המפגש יתקיים בלמדא, קמפוס האוניברסיטה הפתוחה, רעננה

הסמינר יועבר גם בזום

שינוי הפירמידה התחבורתית שהחל בעת האחרונה במשרד התחבורה ובקרב מספר רב של רשויות מקומיות מציב את הולכי הרגל בראש סדר העדיפויות. כדי ליישם זאת נדרשים כלי תכנון ויישום קונקרטיים. העבודה המוצגת בהרצאה זו מציגה עקרונות וכלים מעשיים לערים מוטות הליכה בישראל. היא נעשתה עבור חברת נתיבי איילון הפועלת במרחבים אורבניים קיימים על שלל פרויקטים מתקדמים המקדמים תחבורה בת-קיימא.

על פי תהליכים המתרחשים היום בעולם, עיר העתיד במאה ה-21 תהיה בעיקר עיר להולכי רגל. כאשר אמצעי התחבורה הנוספים יאפשרו תנועה בטווחים ארוכים יותר. העיר תהיה מתוכננת כך שהמרחב הציבורי העיקרי שלה – קרי רשת הרחובות, יהיה נוח, מעניין, נעים ובטוח להליכה ברגל. על כן יש לכוון את התכנון התחבורתי והעירוני לעיר מוטת הליכה.

שותפים לעבודה: ד"ר יואב לרמן, מתכנן ליאור שטיינברג ומתכנן אדיר כהן.

ד"ר יודן רופא
המרצה: ד"ר יודן רופא
ד"ר רופא הוא מרצה בכיר לתכנון ועיצוב אורבני באוניברסיטת בן גוריון בנגב, אדריכל ומתכנן ערים. מחקריו עוסקים בעיצוב אורבני, דפוסי תנועה ושימושי קרקע, תכנון שכונות, רחובות ושטחים ציבוריים פתוחים, ודפוסים מרחביים של התיישבות לא-פורמלית בעולם ובהתיישבות הבדואית בנגב בפרט. הוא מייעץ בנושאי תכנון ועיצוב אורבני, בעיקר בהקשר של פרויקטים תחבורתיים, וממייסדי עמותת "מרחב" התנועה לעירוניות בישראל.
ההרצאה תועבר באופן היברידי, יום ב' 22.1.2024, בין השעות 15:00-16:00
בגלריית למדא, בניין הכיכר, קומה 1-, האוניברסיטה הפתוחה, קמפוס רעננה


בנוסף, למעוניינים ניתן להשתתף ב
זום,
נשמח לראותכם/ן

Powered by Publicators