logo-horaa1

מנחים חדשים בזום? אנחנו כאן בשבילכם

 הכשרה למנחים חדשים בזום

תוכנית ההדרכה למנחות ומנחים המלמדים לראשונה בזום כוללת מרכיב טכני ופדגוגי:
הדרכה טכנית:
 צוות משו"ב יוזם פנייה אישית לכל מנחה, לבדיקת ציוד המחשוב בבית וכן לתדרוך טכני על השימוש בזום. המטרה להגיע לכולם עד סוף השבוע.

הדרכה פדגוגית: המחלקה להוראה וללמידה מקיימת מפגשים מקוונים קצרים, להדרכה על עקרונות להנחיה בזום. 
מועדי הסדנאות הקרובות:

 יום רביעי - 22 ביולי

10:00-11:15


 
 במקרה של בעיות ברישום ולפרטים נוספים ניתן ליצור קשר עם הלה דלל או לבדוק במערכת הפיתוח המקצועי לסגלי הוראה.
כללים להנחייה מקוונת נגישה תמצאו כאן

10 עקרונות להנחיה אפקטיבית בזום

התארגנות טובה היא מפתח להצלחת המפגש

התארגנו מספיק זמן לפני המפגש המקוון. סגרו קבצים ופתחו את מה שאתם צריכים לשיעור. בדקו שהכל עובד כדי לצמצם למינימום את התקלות הטכניות. אם תוכלו לנסות את המערכת לפני המפגש, עשו זאת.
רבע שעה לפני כל מפגש התמיכה הטכנית של משו"ב כבר זמינה לעזרתכם.

אתם לא לבד (גם אם זה נדמה לכם)

הסטודנטים צופים בכם במהלך המפגש גם אם הם לא פותחים מצלמות ומקרופונים, ורבים צופים בכם בצפיית האוף ליין. לכן, הסתכלו ככל האפשר למצלמה ואל תשכחו לחייך... אתם בשידור :)

למידה פעילה היא למידה יעילה...

נהלו את השיעור בצורה  אינטראקטיבית ככל האפשר, באמצעות שאלות פתוחות, סגורות, רטוריות וכן באמצעות שימוש באפליקציות כגון- פדלט, קהוט, מנטימטר ו-Poll Everywhere (עקבו אחר הסדנאות המוצעות ללימוד אפליקציות אלה, או השתמשו במדריכים שהכנו לכם). שיעור אינטראקטיבי יוצר עניין ותורם ללמידה יעילה. ככל שהסטודנטים פעילים יותר כך הם מבינים וזוכרים טוב יותר את הנלמד.

תמונה שווה אלף מילים... וכשהיא מלווה במילים, היא שווה יותר!

שלבו כמה שיותר מגוון אמצעים ויזואלים בשיעור המקוון כמו: תמונות, סרטונים, תרשימים, אינפוגרפיקה. אנחנו יודעים ששילוב של ויזואליה והרצאה מעורר קשב ועניין ומגביר את זכירות המסר. זה נכון בכל מפגש ועל אחת כמה וכמה במפגש מקוון מרחוק.

הבניה תורמת להבנה

הציגו לסטודנטים את מפת השיעור כבר בהתחלה: מה המטרות? מה הנושאים שנלמד? חלקו את השיעור ליחידות קטנות והשתמשו בסיכומי ביניים. הוראת חומר באופן זה מסייעת לבהירות ולהבנה. כמו כן מקמו כל הזמן את הסטודנטים ברצף הלמידה תוך דגש על הקשרים בין הנושאים השונים הבונים משמעות כוללת.

שתפו!

שתפו את הסטודנטים במה שקורה בשיעור. יש תקלה טכנית? אמרו להם. העכבר נפל? עדכנו אותם. השכנים החליטו לשפץ דווקא היום? יידעו אותם... כולנו מסתגלים למצב יחד אז בואו נשתדל גם להנות מהדרך...

הנחו את הסטודנטים איך ללמוד באופן מקוון

חלק מהסטודנטים שיצפו בכם לא בחרו בכך. לחלקם גם אין ניסיון בלמידה מקוונת. לכן כל כך חשוב להנחות אותם איך ללמוד בצורה יעילה בלמידה מרחוק. רעיונות וטיפים תמצאו כאן.

התייחסו לסטודנטים הצופים באוף ליין

ברכו אותם לשלום (למשל: שלום למי שיצפה בי בצפייה הנדחית), עודדו אותם לענות על השאלות שאתם שואלים את הקבוצה (הם יכולים לכתוב את התשובה לעצמם או לחשוב עליה). תוכלו גם להזמינם בשידור להצטרף לשיעור הבא.

חשוב! הוסיפו אינדקס לאחר השיעור

בתום השיעור הוסיפו תוכן עניינים למפגש המוקלט. עבורנו זו פעולה קלה ומהירה, אך הסטודנטים מקבלים מכך ערך רב. באמצעות תוכן העניינים הם יכולים לצפות שוב בחלקים שברצונם לחזור עליהם במקום לצפות בהקלטה כולה. הנחיות להוספת אינדקס למפגש תמצאו כאן

חברו בין הסטודנטים למנחה בקבוצה שלהם

על כולנו עוברים ימים יוצאי דופן. חלקם הגדול של המנחים בשלב הזה לא ינחו קבוצות אלא רק יתמכו בסטודנטים בין המפגשים. הפנו את הסטודנטים הצופים בכם להמשך תמיכה מול המנחים בקבוצה שלהם. עודדו אותם לפנות למנחים שלהם בשאלות, להיעזר ולהעמיק את הלמידה בעזרתם. הם, כמוכם, המפתח להצלחת הסטודנטים שלנו.
מידע נוסף על איך ללמד בזום תמצאו באתר העזרה לסגלי ההוראה במודל.
(
אם הקישור לא עובד, כנסו תחילה עם הסיסמה שלכם למודל ואז תלחצו כאן)
תודה רבה ובריאות לכולנו!

Powered by Publicators