גיליון מס' 1 דצמבר 2010

פורום ה-15 מאגד את "העיריות העצמאיות" בישראל, ובו מיוצגות מרבית הערים הגדולות והמטרופולינים במדינה. בערי הפורום מתגוררים כ-3 מיליון תושבים, ומעגלי אוכלוסייה רבים נוספים עושים בערים אלה שימוש יומיומי לצורכי תעסוקה, מסחר, פנאי ובילוי, חינוך ועוד .

השקת הניוזלטר של פורום ה-15

לכל חברינו ועמיתינו היקרים שלום רב,
אבקש להציג בפניכם את הניוזלטר הראשון של פורום ה-15, ובו מספר ידיעות ועדכונים על המתרחש לאחרונה בפעילות הפורום והשלטון המקומי. פלטפורמה חשובה זו של מקבצי ידיעות ועדכונים תשמש אותנו מעתה ולהבא כדי ליידע ולעדכן אתכם אחת לתקופה בעניינים השוטפים, הבוערים, וגם הפחות בוערים

להמשך >>
 

החרפת המאבק והשבתה כללית של העיריות

ביום א', ה- 26.12.2010 התכנס פורום ה- 15 לישיבה דחופה, שלא מן המניין, על רקע מאבק השלטון המקומי במספר נושאים עקרוניים ומהותיים בחיי השלטון המקומי בישראל, ועל רקע קריאת 'מטה המאבק', מיום ה' 23.12.10, להחריף את צעדי המאבק והמחאה.
במהלך הדיון נסקרה רשימת הדרישות של השלטון המקומי מהממשלה, בנושאים: מענקי האיזון והפיתוח, מחירי המים ותאגידי המים, הסכם השכר החדש מול ההסתדרות, הקשיים

להמשך >>
 

יש לכם מה להציע? כתבו לנו ונשמח לקבל רעיונות, עצות, הערות, ביקורות ודיווחים במייל:
liana@ulai.org.il 
אתר הפורום:
www.forum15.org.il 

סקירה השוואתית של ה-OECD: שלטון מרכזי מול שלטון מקומי -

במהלך ועידת השלטון המקומי, הציג מר אולף מארק, כלכלן מארגון ה-OECD, נתונים הבוחנים את יחסי השלטון המרכזי-מקומי בישראל, על-פי מספר פרמטרים כלכליים ותקציביים, וזאת ביחס לשאר מדינות ה-OECD. מצ"ב הרצאתו, כפי שהוצגה בועידה.

להמשך >>

עיקרי תוכנית עבודה שנתית של פורום ה-15

בישיבתה ביום א', ה- 12 בדצמבר 2010, אישרה הנהלת פורום ה-15 את תוכנית העבודה השנתית של הפורום לשנת 2011. הנכם מוזמנים לעיין בעיקרי התוכנית בקובץ המצורף בקישור שלהלן.

להמשך >>

 

הצעת חוק עיריות איתנות

בשל העובדה המצערת שממשלת ישראל אינה מקדמת את חוק העיריות החדש, החלטנו לקדם בנפרד את 'פרק הערים העצמאיות' מתוך חוק העיריות החדש, ואף לשדרגו.
לשם כך, צוות מקצועי מטעם הפורום ומטעם מרכז השלטון המקומי, גיבש בתאום עם ח"כ זאב בילסקי, יו"ר השדולה המוניציפאלית בכנסת, הצעת חוק שתיקרא בשם "הצעת חוק עיריות איתנות".

להמשך >>
 

דוח אמנת פורום ה-15

בחודש נובמבר 2010 פרסמנו את הדוח השני של פורום ה-15 ליישום אמנת האקלים שלנו, עליה חתמנו ב-13 בפברואר 2008, ובה נטלנו על עצמנו מחויבות מפורשת להפחתת 20% מפליטות גזי החממה בעיר עד לשנת 2020.
כזכור, במעמד החתימה הצטרפו ליוזמה זו גם הערים הגדולות הבאות: ירושלים, בת-ים ואשקלון.

להמשך >>
 

המו"מ על ייקור היטל ההטמנה

לאחר מו"מ ממושך שהתנהל בין מרכז השלטון המקומי ופורום ה- 15 לבין השר להגנת הסביבה ומשרדו, בתיווכו של יו"ר ועדת הפנים של הכנסת, ח"כ דוד אזולאי, ולאחר בדיקה כלכלית של הנושא, החליטה ועדת הפנים של הכנסת ביום ב', ה- 27.12.2010, על מתווה של פשרה בין עמדתו מרחיקת הלכת של השר גלעד ארדן, לבין עמדת הרשויות המקומיות. הועדה החליטה לאשר את ההסדר שלהלן לייקור היטל ההטמנה: בשנת 2011 ההיטל יתייקר לסכום של 50 ₪

להמשך >>
פרסומת
הודעה זו נשלחה ע"י פורום ה- 15, רחוב הארבעה 19, קומה 10, תל אביב-יפו, 03-6844236
הנך רשאי, בכל עת, להודיע על סירובך לקבל דברי פרסומת, ללא תשלום, ע"י שליחת הודעת סירוב לכתובת liana@ulai.org.il
או ע"י לחיצה על הקישור להסרה המופיע בתחתית ההודעה.


Powered by Publicators

Powered by Publicators