גיליון מס' 3 אפריל 2011

פורום ה-15 מאגד את "העיריות העצמאיות" בישראל, ובו מיוצגות מרבית הערים הגדולות והמטרופולינים במדינה. בערי הפורום מתגוררים כ-3 מיליון תושבים, ומעגלי אוכלוסייה רבים נוספים עושים בערים אלה שימוש יומיומי לצורכי תעסוקה, מסחר, פנאי ובילוי, חינוך ועוד .

הצעת חוק עיריות איתנות

ביום א', כא' אדר ב', תשע"א, 27 מרץ 2011, אושרה הצעת החוק בועדת השרים לענייני חקיקה. כבר בהמשכו של אותו שבוע, ותוך התגייסותם של גורמים רבים, ביום ד', כד' אדר ב' תשע"א, 30 מרץ 2011, אושרה הצעת החוק בקריאה טרומית במליאת הכנסת, והועברה לועדת הפנים של הכנסת לצורך הכנה לקראת קריאה ראשונה.

להמשך >>

תאגידי המים: המלצות "ועדת אודי ניסן" 

ועדת הבדיקה בנושא תאגידי המים, בראשות אודי ניסן, מגבשת בימים אלו את הטיוטת הסופית של ההסכמות, וביניהן- פטורים שונים ממס עבור התאגידים; לראש הרשות המקומית יתאפשר לכהן כיו"ר התאגיד, ולעובדים מקצועיים בכירים להתמנות כדירקטורים; תעריף המים לצריכה ציבורית יפחת וישתווה לתעריף הממוצע לצרכן הפרטי;  ועוד.

להמשך >>
יש לכם מה להציע? כתבו לנו ונשמח לקבל רעיונות, עצות, הערות, ביקורות ודיווחים במייל:
liana@forum15.org.il
אתר הפורום:
www.forum15.org.il
"כל השנה אנחנו הודפים חקיקה מזיקה
ביד חזקה ובזרוע נטויה,
מתנהלים מול הבירוקרטיה הממשלתית,
כמו קריעת ים סוף,
אוכלים מרורים של גזירות וקיצוצים,
ורק בפסח אפשר לשבת מסובין."

לידידנו, מכרינו, חברינו ליום חול ויום חג, ושותפינו הרבים לדרך, ברצוננו לאחל לכולכם חג חירות שמח!    לברכה המעוצבת >>
שלטון מרכזי-שלטון מקומי: השוואה בין ישראל למדינות החברות בארגון ה-OECD
עם הצטרפות ישראל לארגון ה-OECD, ולצד ההכרה וההערכה ליכולותיה ומעמדה הכלכלי, מתבקשת גם ההשוואה בין ישראל למדינות המפותחות בכל הנוגע ליחסי שלטון מרכזי - שלטון מקומי. מאמר זה, כפי שנכתב על ידי מנכ"ל פורום ה-15, עו"ד איתן אטיה, בוחן סוגיה זו.
                                       
להמשך >>

תקצוב המועצות הדתיות
במהלך החודש האחרון התקיימו מספר דיונים הן במליאת הכנסת, והן בועדת הכספים של הכנסת, בנוגע להפעלת מנגנון "התקצוב המיוחד" של המועצות הדתיות. על אף הקואליציה הרחבה שחברה נגד הערים הגדולות, שכללה הפעם, להפתעתנו, גם את מרכז השלטון המקומי עצמו, לא נרתענו ממאבק, והפורום הצליח להגיע להישגים לא מבוטלים, כפי שתוכלו לקרוא בפירוט שלהלן.

להמשך >>

אמנת פורום ה-15 להגנת האקלים

בפברואר 2008 חתמו שמונה עשרה העיריות הגדולות בישראל על יוזמה ראשונה מסוגה בישראל: אמנת האקלים של פורום ה-15, הכוללת התחייבות להפחתת 20% מפליטות גזי חממה עד 2020. בימים אלו נכתבות בעיריות תכניות אב עירוניות, בארבעה תחומים מרכזיים: בניה ירוקה, תחבורה, מחזור פסולת,  ויירוק העיר.

להמשך >>

מפגש פורום ה-15 והשדולה המוניציפלית

ב-14 במרץ 2011, התקיים מפגש בין ראשי ערי פורום ה-15 וחברי השדולה המוניציפלית של הכנסת, בהשתתפות ראש הממשלה, יו"ר האופוזיציה, שר האוצר ושר הפנים. המפגש עסק ביחסי הממשלה והעיריות בישראל, לרבות בחוק העיריות החדש; חוק עיריות איתנות; סמכויות הפקחים העירוניים; מצוקת הדיור בישראל; תאגידי המים; ועוד.

להמשך >>
פרסומת
הודעה זו נשלחה ע"י פורום ה-15, רחוב הארבעה 19, קומה 10, תל אביב-יפו, 03-6844236
הנך רשאי, בכל עת, להודיע על סירובך לקבל דברי פרסומת, ללא תשלום, ע"י שליחת הודעת סירוב לכתובת liana@forum15.org.il
או ע"י לחיצה על הקישור להסרה המופיע בתחתית ההודעה.


Powered by Publicators

Powered by Publicators