גיליון מס' 4 אוגוסט 2011

פורום ה-15 מאגד את "העיריות העצמאיות" בישראל, ובו מיוצגות מרבית הערים הגדולות והמטרופולינים במדינה. בערי הפורום מתגוררים כ-3 מיליון תושבים, ומעגלי אוכלוסייה רבים נוספים עושים בערים אלה שימוש יומיומי לצורכי תעסוקה, מסחר, פנאי ובילוי, חינוך ועוד .

תקדים: ערי פורום ה-15 יקדמו בניה ירוקה

ראשי הערים של פורום ה-15 החליטו פה אחד כי מעתה כל תוכנית בנייה שתוגש לאישור הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה תהיה מחויבת לכלול עקרונות של בנייה ירוקה אשר תואמים את הנחיות הוועדה המקומית באותה עיר. לבנייה ירוקה פוטנציאל חיסכון כלכלי משמעותי, אשר בא לידי ביטוי בהוזלה של עד 58% בהוצאות התפעול השוטפות בבתים.

להמשך >>

עדכוני חקיקה: עיריות איתנות ופיקוח עירוני

בעדכון זה נפרט על הצ"ח עיריות איתנות הנמצאת בשלבי הכנתה לקריאה הראשונה. התנגדות פקידי הממשלה מחייבת אותנו להירתם למהלך ביתר שאת; וכן נעדכן על משמעויות החוק לייעול האכיפה והפיקוח העירוניים לרשויות המקומיות בכלל, ולאלו המשתתפות בפיילוט השיטור העירוני בפרט.

להמשך >>
יש לכם מה להציע? כתבו לנו ונשמח לקבל רעיונות, עצות, הערות, ביקורות ודיווחים במייל:
liana@forum15.org.il אתר הפורום:
www.forum15.org.il

הסכם הביוב והמים - ועדת אודי ניסן
ב-27.07.2011 אושר ההסכם ונחתם על ידי נציגי השלטון המקומי ואנשי משרד האוצר, וטרם נחתם על ידי משרד הפנים והממונה על תאגידי המים. הסכם זה כולל שינויים מרחיקי לכת ביחסי העיריות ותאגידי המים, לרבות שיטת המיסוי,הרכב הדירקטוריון, ועוד                               להמשך>>

מפגש פורום ה-15 ומפכ"ל המשטרה
ביום חמישי,28.07.2011, התכנסה מליאת ראשי ערי פורום ה-15. בכינוס התארחו ח"כ זאב בילסקי ומפכ"ל משטרת ישראל,רנ"צ יוחנן דנינו. המפגש עסק בצורך בהעצמת סמכויות האכיפה של הפקחים העירוניים, ובשת"פ בין הרשויות המקומיות למשטרת ישראל.

להמשך>>

תו"ב - חוק הודל"ים ובג"צ הקרקעות

חרף ההתנגדות העזה, עבר חוק הוד"לים בתחילת אוגוסט 2011; בג"צ הקרקעות החקלאיות שהגיש פורום ה-15 עוד בשנת 2004 כנגד ממ"י הגיע לסיומו בפסיקה האוסרת השכרת שטח בנחלות לגורם שלישי למטרות שאינן חקלאיות ומגבילה את אפשרויות הבניה בהן.

להמשך >>

עדכוני סביבה ואמנת פורום ה-15

רעננה היא העיר הראשונה שהגישה לפורום ה-15 תכנית אב להפחתת פליטות גזי חממה ומזהמי אוויר; המנכ"לים של ערי פורום ה-15 ערכו סיור במפעלי נייר חדרה; עדכונים על יישום חוק האריזות; שת"פ בין פורום ה-15 למשרד התשתיות; הסדרת הטיפול בפסולת בניין; כינוס מטה ההיגוי והבקרה לקידום אמנת האקלים. 

להמשך >>

יַזָּמוּת אורבנית - מסביב לעולם

בפינה חדשה זו אנו מבקשים להביא בפניכם רעיונות ומיזמים מעניינים ממקומות שונים בעולם, שיהיו רלבנטיים לתחומי העשייה וליוזמות החדשניות שלכם, בערי פורום ה-15. הנחת היסוד היא כי מישור ההתייחסות הניהולי של ערי ישראל הולך ונעשה יותר ויותר גלובלי, ויהפוך לכזה ביתר שאת בעתיד לבוא.

להמשך >>
פרסומת
הודעה זו נשלחה ע"י פורום ה- 15, רחוב הארבעה 19 קומה 10 תל אביב-יפו, 03-6844236
הנך רשאי, בכל עת, להודיע על סירובך לקבל דברי פרסומת, ללא תשלום, ע"י שליחת הודעת סירוב לכתובת liana@forum15.org.il
או ע"י לחיצה על הקישור להסרה המופיע בתחתית ההודעה.


Powered by Publicators

Powered by Publicators